Normal doğum isteyenler mutlaka okusun benim doğum hikayemi:)

Konusu 'Doğum Öyküleri' forumundadır ve Kardelen1985 tarafından 10 Ocak 2013 başlatılmıştır.

10 Ocak 2013
    Konu Sahibi : Kardelen1985
  1. Kardelen1985

Kardelen1985 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Merhaba,
    Yeni doğum yapmış bir anne olarak (kızım henüz 13 günlük) benim doğum hikayem biraz zorlu oldu. Çok kolay ve rahat hamilelik geçirdim.Hamileliğim boyunca hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım tum işimi kendim yaptım. Hatta doğumdan 1 gün önce bile tüm evimi temizleyip öyle gittim doğuma:) Hamile kaldığımı öğrendiğim andan itibaren normal doğum istedim sürekli dua etiim Allah'ım bana bu güzelliği yaşat diye. Çünkü bu güzel duygunun biz kadınlara verilen bir nimet olduğu düşünüyorum ve ilk hamileliğim olduğu için sezeryan olmaktan ve bu duyguyu bir daha yaşayamamaktan cok korkuyordum. Hamileliğim süresince 3 doktor değiştirdim.ilk doktorum daha bebeğim 12 haftalıkken sezeryan yanlısı olduğunu kendisininde sezeryanla doğum yaptığını normal doğumun riskli olduğunu anlattı, tabi ben hemen doktor aramaya başladım.internetten bakıp baska bır doktora gittim ve doktorumu cok seviyordum ta ki kızım 41haftalık olup hala gelmeye niyetli olmadığını gösterene kadar. İlk günden beri normal doğumu savunan doktorum 41.haftada ben risk alamam bebek kakasını yapar ve ölebilir sorumluluk kabul etmem dedi o an şok geçirdim çünkü bebeğim cok iyiydi suyum iyiydi hareketleri iyiydi. Beni sezeryana zorluyordu bense suni sancıyı denemek istiyordum bana bu şansı bile vermedi. Hiç korkmadan evime daha yakın bir hastanede başka doktora gittim ve acıkca suni sancıyla doğurup doğuramayacıı sordum gittiğim doktor doğurabilirsin deyince 1 gün sonra gidip hastaneye yattım ve 16 saatlik uzun bir süreden sonra meleğimi kucağıma aldım.epidural normal doğum yaptım ve herşey harikaydı,bir daha hamile kalsam yine normal doğum yapmak isterim. Doğumdan yarım saat sonra hemen ayaga kalkabildim kızımı doya doya emzirdim ve inanılmaz derecede kolay kilo verdim şuanda göbeğimden eser yok, herkese normal doğumu tavsiye ederim.
    Son düzenleme: 29 Ocak 2014
    tetemi, suna89 ve Barbarosum bunu beğendi.
  2. 10 Ocak 2013
  3. mavusbebek

mavusbebek ibrahim ali paşa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    allah analı babalı büyümesini nasip etsin canım darısı başımıza inşallah:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
  4. 10 Ocak 2013
  5. cigtanesi

cigtanesi Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Bende normal doğum istiyorum bunları okuyunca iyice cesaretleniyor insan tebrikler darısı başımıza.
  6. 11 Ocak 2013
  7. Kardelen1985

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Amin cnm ins darısı basınıza bebeğinizi sağlıklı bir şekilde kucağınıza alırsınız. Herşey yolundaysa normal doğumu deneyin derim artık hastaneler çok gelişmiş ağrısız doğum mukemmel birşey:)
  8. 11 Ocak 2013
  9. souvvenir

souvvenir hoşgeldin oğlum Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    63
    Özel Mesaj At
    :KK9::KK9::KK9:

Çok güzel bir doğum hikayesi, maşallah :nazar: :nazar:
    Rabbim seni ve evladını nazarlardan saklasın inşallah...
    Şimdi o mis gibi kokar, Allah'ım ne güzel şeydir o... :KK16: :KK16:

Benim annemde 3 çocuk doğurmuş ve hepsi normal doğumla.
    O da der her zaman en sağlıklısı normal doğumdur, sezeryan ne kadar olmasa bir ameliyat.
    Mecburiyetler dışında (kordon dolanması, bebeğin ters gelmesi vs.) sağlık sorunları haricinde kesinlikle normal doğum yapılmalı diye savunur.
    Bende bebek düşünüyorum, daha hamile değilim...
    Allah nasib ederse bende senin görüşündeyim...
    Rabbim hayırlısını versin inşallah... :KK34:
  10. 11 Ocak 2013
  11. althea

althea 'O'benim dünyam '♥' Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    ömürlü olsun bebeğiniz:nazar:.ben hamile değilim ama doğumdan okadar çok korkuyorum ki hele ki normal doğumdan.ama hikayenizi okuyunca içime su serpildi sanki.paylaşımınız için teşekkürler
  12. 12 Ocak 2013
  13. tuze

tuze Küçük yamuk parmak. Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Ne kadar cesaretlisiniz,sizi canı gönülden tebrik ediyorum.SSVD konusunda doktorum beni yarıyolda bıraktı ama şuan hangi hastaneye beni alor düşüncesindeyim :KK43:
  14. 13 Ocak 2013
  15. Kardelen1985

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Ben İstanbul Anadolu yakasında ikamet ediyorum doğumumu da Kurtkoyde yeni açılam Emsey Hospital da yaptım doktorumda Gulcan Akdemir. Normal doğum istiyorsanız cesaretli olun inanın bende sizin gibi düşünüyordum,hamileliğimin 41.haftasındaydım ve beni hangi doktor kabul eder diyordum. Ama hala benim doktorum gibi doktorlar var şükürler olsun ki:) Rabbim bana bu güzel duyguyu yaşattı gerçekten isteyen herkese yaşatır inş.
  16. 16 Ocak 2013
  17. busra90

busra90 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    inşallah bahtı açık olur .. :)
  18. 17 Ocak 2013