Normal doğum yapan arkadaşlar cevaplarınıza ihtiyacım var

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve snur42 tarafından 27 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

27 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : snur42
  1. snur42

snur42 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    :uhm: ben 19 hafatlık hamişim ve şimdiden doğum telaşı aldı beni.
    ve ben çok korkmama rağmen normal doğum istiyorum.
    sezaryandan daha çok korkuyorum.:Saruboceq:
    mrk ettiğim şey normal doğumda kesik mutlaka olurmu ve ne kadar zamanda geçiyor.ayrıca idrarını yaparken vajinada yanma olmuyormu.
    sanki çok yanar gibi geliyor.:gitme: haaaa bide sonta takmak ne demek ve mutlaka yapılırmı.fisfisfisay çokmu cahilim ben yaa.:bbo:ilk bebeğim ve çok telaşlıyım doğum konusunda
    cvplar için çook teşekkr ederm.bilgilerinize çok ihtiyacım vara.s.
  2. 29 Ağustos 2009
  3. S.HAYAL

S.HAYAL Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canim ben normal dogum yaptim ama belden asagiyi uyusturan igne vurularak. bende inat etmistim normal yapicam diye ama acilara dayanamadim ve 4.5cm acilma oldugunda artik igne istedim ve yaptirdim. 10cm acilana kadar kuz gibiydim hicbirsey hissetmedim. sonra suni sanci verdiler ve 20dk dogdu kizim. 10cm aciklikta bile 9 tane dikis attilar. cunki rahim dar ve ilk cocuk olunca biraz daha hassas oluyor galiba. ve hemen ayaga kalktim.
    herkesin durumu farkli ben ikinci bebegi dogurursam yine normal dogumu secerim(igneyle tabi)
  4. 29 Ağustos 2009
  5. snur42

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürederm ya epidural oldun yani değilmi.
    bende öle istiyorum inş.9 dikiş çok fazla olmuş.
    rabbim herkzi en kolay şekilde kurtarsın in.
  6. 29 Ağustos 2009
  7. açelyaakaslan

açelyaakaslan oğluşuna aşık Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım vajınada kesık gunumuzde artık genelde oluyo ama ondan hıç korkma hıç anlamıyosun bıle... bır haftada gecıyor dıkışler ıdrarını yaparken yanma falan hıç olmuyo onlardan hıç korkma canım canım normal dogum süper bısey hele o bebegı dogar dogmaz gögsune koydukları an herseye deger ınan...butun acılarını herseyı unutuyosun bence kesınlıkle bı terslık olmadıkca normal dogumdan sasma..
  8. 30 Ağustos 2009
  9. S.HAYAL

S.HAYAL Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet canim epedural oldum. ve sorun yasamadim. dikisde fazla evet ama zaten geciyor bir sure sonra. hayirli dogumlar dilerim
  10. 30 Ağustos 2009
  11. snur42

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok rahatladım gerçekten ya çook teşekkürler.
    bende normal doğumu çok istiyorum gerçekten:ecrin_bebek:
  12. 1 Eylül 2009
  13. minikmanolyam

minikmanolyam Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet aynı telaşları bende yaşamıştım.ama inan herşey geçiyor.normal doğum engüzeli bence.zaten doğum eylemi başladığında herşeye yavaş yavaş alışıyosun.ilk önce nişan geliyor hazırlık yapman için bu esnada duş albilir hazırlıklarını son birkez gözden geçirebilirsin.ilk doğum olduğu için uzun sürecek.zaten sancılar hafif hafif ve belirli aralıklarla geliyor daha sonra sancıların sıklığı ve şiddeti giderek artıyor.sancıların 5dkya düştüğünde zorlanıyosun ama nefes alıp rahatlaman içindearalıklar oluyor sonra3 dk...2dk ve 30snyeye kadar düşüyor.ve açıklığın 10cm kadar ulaştığının belirtileri.bian önce doğum yapmak istiyosunzaten bu esnaya kadar gelince gerisi çok kolay inan bana doğum eylemi 3dk felan sürüyor.ve obebeği görmek okadar güzel bir duyguki anlatamam sanki o ağrıları hiç çekmemissin.hani derler ya bıçak gibi kesildi,ne ağrın kalıyor ne yorgunluğun.kendinle gurur duyuyosun,hayatımda yaşadığım en büyük mutluluk diyebilirim çektiğim sancıların bin kadı güzel bir mükafattı.iyiyki normal doğum yapmışım ve herşeyi doğallığına bırakmışım ne epidural anestezi nede sezeryan kesinlikle herkese normal doğum öneriyorum.inşallah sende kendini normal doğuma hazır hissedersin.
  14. 4 Eylül 2009
  15. gecekusu

gecekusu Üye Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Ben de epiduralli normal doğum yaptım ve de epizyomi li ( kesi li ) :) Sonradan öğrendiğime göre kesi yapılması daha iyi imiş ; kas esnemesi daha az olacağı için ( kesiden dolayı ) ileride idrar tutamama vb. gibi sorunlar daha az oluyormuş. Tabii bunlar yapı meselesi herkeste olacak diye şart yok ama riski azaltıyormuş. Ben akşam doğum yaptım , ertesi sabah eve döndüm ve aynı akşam misafirlere servis yaptım ( çok anlayışsız misafirlerim vardı :KK43: ) .

Kesinin iyileşme süreci yak. 1 hafta , o karmaşanın içinde nasıl geçtiğini anlamıyorsun bile . Sadece dezenfeksiyonuna ve kuru kalmasına dikkat etmelisin ki iltahaplanma olmasın. Dr. un bilgi verir zaten. Benimki tuvalet sonrasında kurumasını garantilemek için saç kurutma makinesi kullan demişti ,

Diğer sorun hakkında fikrim yok :KK43:

Rahat bir doğum dilerim , ama nasıl olursa olsun bebeğini kucağına aldığında hepsi geçmişte kalacak.
  16. 4 Eylül 2009
  17. Loresimaa

Loresimaa Zeynep Begümün Anneciği Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende normal doğum yaptım sunisancı oldugundan dolayı cok zorlandım ama bebek dünyaya geldikten sonra herşey bi anda kesildi sanki hiç yasanmamıs gibi kesi yapıldıgını hiç annamıyorsun bile 1 hafta içinde de eğer temizliğine dikkat edersen hiç bişeyin kalmıyor Allah yardımcın olsun canım sağlıcakla bebeğini kucağına alırsın inş.opuyorumnanaktan
  18. 4 Eylül 2009
  19. demhant

demhant Çiğdem&Nergiz Sude Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki istanbul'da normal doğum yapmış olan arkadaşlarım, sizler istanbulda hangi hastane ve hangi doktor ile doğumunuzu gerçekleştirdiniz acaba ?

malum doktorların çoğu normal değil de sezeryanden yanalar ve ben de normal doğum çok istiyorum, öyle bir doktor arayışındayım, tavsiye ederseniz çok sevinirim.

Sevgiler.