normal doğum hakkında sorusu olanlar

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve mavia tarafından 11 Mart 2008 başlatılmıştır.

11 Mart 2008
    Konu Sahibi : mavia
  1. mavia

mavia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar normal doğumla bir kız bebek dünyaya getirdim.normal doğum hakkında sormak istediğiniz şeyler varsa elimden geldiğince cevap vermeye çalışırım...:hooray:

2. 11 Mart 2008
  3. y_basak

y_basak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam

geçenlerde rahatsızlığım nedeniyle 3 gün hstanede yattım aman Allahım o da ne her doğum yapan sezeryan 3 günde sadece 1 tane normal doğum geldi bana da hep aklında olsun 5 dk da bir sancıların gelince hstaneye git dediler sence ne yapmalıyım senden de bir fikir almak isterim sezeryan tamam acısız ama doğumdan sonrası çok kötü kaç gün acı çekiyorsun ondan sonra tavsiyelerini bekliyorum

4. 11 Mart 2008
  5. mavia

mavia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    benim direk sancılarım 5 dakikada bir ile başladı.ama sancı derecesi giderek arttı.saat sabah 8 de başladı sancılarım saat 3 te kanamam oldu öylelikle gittim hastaneye.doğumdan sonra eğer dikişliysen 1 hafta rahat hareket edemiyosun biraz ağrıların oluyo.buda dikiş sayına göre değişir.dikişin azsa daha rahat hareket ediyosun.normal doğumda karnın fazla kalmıyor.ama sezeryanlıysan korsede kullanamıyosun ve karnın olduğu gibi kalabiliyor.normal doğumun en başta bu avantajı var.ben hep şunu düşündüm sancı çekerken.dünyadaki herkesin yapabildiği bir şeyi ben neden yapmayım dedim bu insanı gerçekten rahatlatıyor.umarım yardımcı olmuşumdur.inşallah sağlıkla alırsın bebişini kucağına.buarada kaç ayın kaldı cinsiyeti ne

6. 11 Mart 2008
  7. mavia

mavia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ediyorum inşallah evlenince allah sanada nasip eder.vallaha vajina pek eski haline dönmüyor.biraz genişliyor.ikinci çocukta biraz daha genişliyormuş.normal haline dönmüyor.

8. 11 Mart 2008
  9. mavia

mavia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ediyorum.............

10. 11 Mart 2008
  11. aysem_ayse

aysem_ayse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım oncelıkle gecmıs olsun dıyor senı tebrık edıyorum .rabbım umarım bızlerede bebeklerımızı saglıklı bır sekılde kucagımıza almamızı nasıp eder.bebeqınle bırlıkte bır omur boyu mutluluklar dılıyorum

12. 12 Mart 2008
  13. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    benim bir sorum olacak ben evliyim cocugum yok bir tane vardi 7 haftalikken dusuk yaptim.her zaman dogumdan cok ama cok korkmusumdur acaba sancilar cok mu giriyor ve normal dogumda bu sancilari gidermek icin birsey yapmiyorlar mi bunu cok merak ediyorum.

bir de her normal dogumda alt tarafi cocugun cikmasi icin kesiyorlar mi eger kesiyorlarsa bu aciya nasil danayiniliyor ben anlamyiroum ya !!! ve cocuk nasil doguyor o kucucuk yerden pes vallahi yaaaa!!

14. 12 Mart 2008
  15. mavia

mavia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    geçmiş olsun canım allah inşallah bidaha nasip eder çünkü acısına rağmen çok güzel bişey.sancılar artarak ilerliyor ve acısını hafifletmek için hiçbişey yapmıyorlar.sancılar gelirken anlıyosun zaten hafif hafif gelirken doktorlar ıkınmanı söylüyorlar.eğer sancılar hafifken ıkınmaya başlarsan sonuna kadar gidebiliyorsun ama ortalarında ıkınmaya çalışırsan başaramıyosun.nekadar ıkınırsan okadar iyi doğumun hızlanır yani herşey senin elinde .sancın gelince ıkın.
    benim doğumumda alt tarafı kestiler.kesmeden önce iğne yapıyorlar.ne iğneyi nede kestiklerini anlıyosun dikerkende biraz acıyor.ama doğumdan sonra okadar rahatlıyosunki
    başka ağrıları okadar hissetmiyosun.benim bildiğim 10 cm açılmayla bebek doğuyor.her sancı ve ıkınma açılma demek ne kadar kuvvetli ıkınırsan okadar çabuk açılman olur.herkes doğum yapıyor sende yaparsın.

16. 12 Mart 2008
  17. mavia

mavia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar Ben Bir Uzman Yada Doktor Değilim Sadece Normal Yolla Doğum Yaptim.yaşadiklarimdan Yola çikarak Anlatmaya çalişiyorum Doğumu.tabiki Doğum Kolay Bişey Değil.kolay Olsa Erkekler Doğum Yapardi:)bütün Gerçekleriyle Yaziyorum.tabiki Herkesin Doğumu Birbirinden Farklidir.tekrar Söylüyorum Ben Doktor Değilim.sadece Akliniza Bişey Takilmasin Istiyorum.bu Olayi Yaşayan Biri Olarak Yardimci Olmaya çalişiyorum.umarim Işe Yariyordur Sevgilerle

18. 12 Mart 2008
  19. nunuu

nunuu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba mavia;

"teşekkür ediyorum inşallah evlenince allah sanada nasip eder.vallaha vajina pek eski haline dönmüyor.biraz genişliyor.ikinci çocukta biraz daha genişliyormuş.normal haline dönmüyor. " yazmışsın.
    Bunu çok kişiden de duydum.Benim vücut yapım kemikli ve kalça,bacaklarımda yapılı.Vajina genişliyor yazmışsın biraz kafama takıldı zaten benim çok da dar değildi sanki.Kendimce yorumluyorum tabiiki..Bu yüzdende genişleme olursa ileride eşimle ssorun yaşamak istemem.Halk arasında derler ya ,başaka birine gider falan bu yüzden diye...
    Ne bileyim saçmalıyorum belkide ama...Ben şu anda 3.5 aylık hamileyim.Eşimde normal olsun diyor çevreden normal iyi dedikleri için.Ama ben düşünüyorum bu konuyu, sezaryen mi olsun diye..Doktora falan da erken olduğu için soramadım. Gerçekten bu konuda samimice bilgi verirmisiniz.

Teşekkürler..