Normal Doğum İsteyip Sezeryan olmak zorunda kalanlar...

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve innuk tarafından 17 Mart 2010 başlatılmıştır.

17 Mart 2010
    Konu Sahibi : innuk
  1. innuk

innuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.318
    Ödül Puanları:
    238
    Arkadaşlar normal doğum isteyipte mecburen sezeryan olan kaç kişi var merak ettim. Kaçıncı haftada ve neden sezeryan olmak zorunda kaldık ? Ben normal doğumu çok istemiştim ama bebeğim 40 hafta dolup gelmeyince önce suni sancı verdiler. Bebişin kalp atışları zayıflayıncada acil sezeryana aldılar.Boynuna kordan dolamış ondan zayıflamış kalp atışları. Şimdi acaba bekleseydim normal yapabilirmiydim diye düşünüyorum. Tamam geçmiş geçmişte kaldı biliyorum ama acaba diyorum doktorlarında böylesi mi kolaylarına geliyor? Birde 40-41 hafta bitipte normal doğuran varmı çevrenizde. Bİzden geçtide en azından belki bizden sonrakilere faydası olur...

2. 17 Mart 2010
  3. tukucan

tukucan Guest

benim doğum hikayemin aynısı. 41. haftada bebeğin suyu az zaten beklemeye gerek yok dedi doktor. suni sancı mı sezeryan mı sen karar ver dedi. ben de çok istiyordum normal doğum yapmayı suni sancıyı tercih ettim. bebeğin kalp atışları zayıflayınca acil sezeryana alındım ve ameliyat sonrasında doktor boynuna kordon dolanmış dedi. daha sonradan öğrendim ki açılma başlamadan verilen suni sancı sebep oluyormuş bu duruma. benim de aklmda bir soru işaretidir bu keşke sancımın gelmesini beklesemiydim diye?

4. 17 Mart 2010
  5. gurbetbatIn

gurbetbatIn zuzu batınım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben tam günümde normal doğuma alındım. sancım vardı ve açılmamda tamdı ama gel gör ki çatıda bi kemiğim eğriymiş oğlumda biraz iri olunca 10 saatin sonunda sezeryana alındım.
    40 haftayı geçip normal doğum yapan var ama 40 tan sonra 2 hafta daha bekliyo drlar eğer sorun yoksa. sonra sezeryana alıyorlar

6. 17 Mart 2010
  7. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Hayırlısı ile kucağına almışsın canım ya..

Neden düşünüyorsun ki hala:)?

Zaten dediğin gibi sezeryana mecbur kalmış doktorlar, o durumda başka ne yapılabilirdi ki?

Ayrıca tabii ki herşeyin normali güzel ama sezeryan da dünyanın sonu değil..

Ben ilk çocuğumu sezeryan ile dünyaya getirdim, kısmte olursa 2. de sezeryan olacak..Bence hiç mahsuru yok..

Hayırlı ömürleri olsun çocuğunun..

8. 17 Mart 2010
  9. Green33

Green33 oğluşunun annesiii Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    bende çok istemiştim normal doğum yapmayı ama daha 4 aylık hamileyken doktorum erken doğum olabilir demişti çok sorunlu bir hamilelik geçirdim herkes ayda bir kontrol olurken ben 3 günde bir kontrole gitmek zorunda kalıordum nese 32 haftaya geldğimde epidural normal doğum istediğimi söledim ama dr önermedi çocuk rahim kanalında çok kalıo sezeryan olursun dedi çatımda darlık varmış 37 haftada bakıcaz tekrar dedi ama benim sabırsız oğluşum 34. haftada suyunun hepsini tüketerek mecburen epidural spinal sezeryan ile dünyaya geldi:KK70:

10. 17 Mart 2010
  11. innuk

innuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.318
    Ödül Puanları:
    238
    Evet canım aynısını bana Dr. olan akrabam söyledi suni sancı verilince ve bebeğin boynunda kordon varsa rahim kasılmaları kordonu sıkıştırıp bebeğe kan gitmesini engelliyormuş ve bu yüzden kalp atışları yavaşlıyormuş. O yüzden düşünüyorum acaba normal sancımı bekleseydim aynı şey olurmuydu. yani acaba normal gelen sancıda aynı sorunu yaratırmıydı diye..Allaha şükür bebeğimi sağlıkla aldım kucağıma.

12. 17 Mart 2010
  13. NakrEdusA

NakrEdusA ♥ {- _ -} ♥ Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    bende normal istiyordum ama yapılan çatı muayenesinde çatımın çok dar ve kanalın çok düşük olduğu anlaşıldı doktorum normal doğum taraftarı bi doktordu ama bebeğini sıkıntıya sokabiliriz dedi sezeryan doğum yaptım

14. 17 Mart 2010
  15. kopuz

kopuz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    bende doğumdan çok korkmama rağmen yine de normal doğum olsun istiyordum ama olmadı,hastaneye gittiğimde açıklığım 4cm olmuştu ve hiç anlamamıştım bile biraz daha bekleyip dr tekrar muayne ettiğinde açıklığın 6 cm olmuş deyip erkenden suyumu patlatınca bebek gözle görülür bi şekilde resmen göğsüme kadar çıktı ve kalp atışları dinlenmeye başlandı herşey normaldi ama bebek bi türlü aşağıya inmedi,bu şekilde susuz bebek o kadar duramaz deyip dr hemen sezeryana aldı,dr biraz acele etti yani suyumu patlatmayıp bekleseydik kendi sancımla çok kolay bi şekilde doğuracağımı düşünüyordum hemde 6 cm olmuşkken ama hayırlısı böyleymiş öyle oldu..

16. 17 Mart 2010
  17. Semra57

Semra57 poyraz&miray Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende normal doğumu çok istiyodum çok nazlı olmama rağmen ama olmadı 41hafta oldu bebeğim hala doğmadı muayeneye gittim alttan baktılar eve geldim kanamam olmuş dr aradım hemen gel dedi gittim yine baktıar 2cm açılma var dediler sabaha kadar bekledik sancım yok açılmada 2cmde kaldı suni sancı verdiler çinkü kanamam devam ediyodu 7saat çektim çok kötüydü doğum masasına aldılar açılma tamdı 1saatde o masada kaldım meğerse içerde kemiğime takılmış bebeğim kalp atışları çok hızlanmıştı dr hemen sezeryana aldı 20dk sonra içerden çıkarmışlar bebeğimi eli ayağı mosmor olmuş vücudu bembeyaz oksijensiz kalmış hemen küveze koydular bende 4saatde ancak kendime geldim çnkü normal doğum olacak diye o kadar çok yıprandımki keşke ilk baştan sezeryan olsaydım ama nerden bilirdim böyle olacağını ayıldığımda ilk sorduğum şey bebeğim nerde iyimi annem bebeğimi gösterince yeniden kendimden geçmişim 1saat sonra ayıldım çok şükür o günler geride kaldı rabbim bebeğimi bana bağışladı allah hepimizin bebeklerini korusun:Saruboceq:

18. 17 Mart 2010
  19. CLeOpaTRa

CLeOpaTRa Mina ile Yasir'in Annesi Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    bende normal doğumu çok istiyorum ve zorunlu sezeryan olmaktan çok korkuyorum
    inşallah normal olarak bebeğimi dünyaya qetiririmm:Saruboceq: