normal doğum istiyorsum ama..moralim çok bozuk.bana bir fikir verirmisiniz.

Konusu 'Haziran Anneleri' forumundadır ve EU2 tarafından 2 Haziran 2008 başlatılmıştır.

2 Haziran 2008
    Konu Sahibi : EU2
  1. EU2

EU2 Guest

Normal doğum istiyordum.çatı muayenesi oldum.Çok acı çektim.Ebe çatımın dar olduğunu söylesdi.Moralim çok bozuldu.Artık normal doğum şansımm yok mu?.çok şişlikten rahim açılmamış olabilir mi?

2. 2 Haziran 2008
  3. cemredeniz

cemredeniz Hiçbişeyim.. Üye

Beğenildi:
    232
    Ödül Puanları:
    203
    ne şişliğii ???
    ebe ne dedi sana sormadın mı yapabılırmıyım normal dogum dıye??

4. 2 Haziran 2008
  5. scapula

scapula 2 yavrulu anne Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bana bu kadar kisinin catisinin dar olmasi garip geliyor,giden ben sezeryan olmaliyim deyip gün aliyor..biraz evvel türkiyeden bir doktor arkadasla konustum,kendisi kadin hastaliklarinda zaten,bazen para icin bazende az dogum oranini mecbur kildigi icin en ufak seylerde sezeryan diyorlar dikkatli olmaklazim dedi..sendeki durumu bilmem ama bu konu beni rahatsiz ediyor acikcasi..

6. 2 Haziran 2008
  7. scapula

scapula 2 yavrulu anne Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bu arada cati denilen yapiyi kemikler olusturuyor,catinin dar olmasi legen kemiklerinin olusturdugu oval acikligin dar olmasi demek..rahim agizi ise kastan olusur..o zamani gelince santim santim acilir..

senin vucudun cok mu sis..eger ondan olsa cok ödem toplamissiniz demeleri gerekirdi..ödem toplayinca cati darligindan cok bebege giden kan akimi azalir diye sezeryana alinir..

simdi eger sana sezeryan sebebi olarak cati darligi ileri sürüldüyse bebegin cok büyük degilse ve kafa capi catina ugunsa hala normal dogurabilirsin..

8. 11 Ağustos 2013
  9. amebil

amebil Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    sancı esnasında çatıda da açılmalar oluyor..bebeğinin başının büyüklüğü de önemli ..ben 3 tane doğurdum..çatı problemi falan yaşamadım..hemen kestirip atıyorlar..

10. 1 Aralık 2013
  11. formlem

formlem Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Bence iyi bir doğum doktoruna gitt iyice sor öğren

12. 5 Eylül 2014
  13. yanyana

yanyana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    212
    Ödül Puanları:
    63
    Canim ben de epidural sezeryan oldum 3. Gun temizlik yaptim.ne dikis izi var ne agri aci. Abartmayin lutfen artik eski ameliyatlar yok

new girl bunu beğendi.
  14. 14 Ekim 2014
  15. jnaz

jnaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    576
    Ödül Puanları:
    238
    sakın sakın canım çatı muayenesi zaten çok gereksiz bir muayene doğum esnasında müsait duruma gelir kolaylarına geliyor sezeryan yapmak ki bende sezeryan olmuştum ilk oğlumda öyle pişmanımki tamam sonrasında işlerimi kendim yaptım vs de ve pek çok kimse sezeryanların risklerini araştırmıyor. adı üstünde normal doğum ve herşeyin doğalı önemli ne kadar az müdahale edilirse o kadar iyi olur. doğal doğumu destekleyen doktorları bir araştır derim ve gebe eğitimleri var onlara katılıp gereksiz korkularından arınmaya çalış. doğal doğumu destekleyen yöntemler var onlarıda bir araştır istersen. bu konuda hem facede hem nette pek çok kaynak var hangi şehirdesin bilmiyorum eğer istanbuldaysan işin dahada kolay. önerebileceğim bir kaç doktor ve hastane var doğalşı destekleyen

16. 14 Ekim 2014
  17. jnaz

jnaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    576
    Ödül Puanları:
    238
    ben tarihe hiç bakmamışım şimdiye gelmiştir bebek:)