Normal Doğum mu, Sezeryan mı?

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve tubaay tarafından 12 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

12 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : tubaay
  1. tubaay

tubaay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba arkadaşlar kadınlarkulübünün iyi takipçilerindenimdir ama yeni kayıt oldum. yani iş başa düşünce diyelim :)
    32 haftalık gebeyim kontrollerimi ikitelli BatıBahat hospital da yaptırıyorum ne kadar iyidir bilemem.
    yalnız sizlerinde başından geçtiği gibi bende doğum kaygılarına başladım. normal doğum mu yoksa sezeryan mı??? her ikisininde olumlu olumsuz yönleri var sanırım. ben normal doğumdan korkmuyorum korktuğum nokta vajinal bozukluklarakannehirakannehir, cinsel yönün olumsuz yönde etkilenmesi...bilmiyorumkismileyani hiç bişeyin eskisi gibi olmayışı kesikler, dikişler falan filan. sezeryana gelince oda bir ameliyat, bazı epidural sezaryan olan arkadaşlarım o acıyı duyduklarını ve ameliyat enasında ikinci kez anestei yapıldığını çok zorlukla 1 haftada toparlandıklaerını söylüyor ama kimi arkadaşımda çok memnun :KK43: offfff anestezi yapacak doktorda çok önemli doğumu yapacak doktorda öyle acaba doğumu mu başka bir yerdemi yapmalıyım?

doktorum ve bir çok doktor arkadaşımız eşlerine özellikle sezeryan yaptırdılar :KK43: buda ayrı bir çelişki deneyimlerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Tşkler...

2. 12 Ağustos 2010
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Merhaba,Konunuz içeriği nedeniyle taşınmıştır.Bilginize.

4. 12 Ağustos 2010
  5. esmen

esmen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    ....................

6. 14 Ağustos 2010
  7. mimarlarhadi

mimarlarhadi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    selam arkadaşım, sana bir doktor ismi vereyim gitmene gerek yok sadece tel de konuş tüm sorularının cevaplarını alabilirsin. şuan 28 hafta gebeyim ve hiç tereddütüm yok. :) ankaranın en iyi normal doğum doktoru bence . bu ikinci gebeliliğim olacak ilkinide müge hanım yaptı. dikiş izi falan kalmıyor belki de eskisinden daha güzel olur. :))

8. 14 Ağustos 2010
  9. tubaay

tubaay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    hakikaten mi? ne güzel kafanız karışık değil korkmuyorsunuz da . bende normal doğum olsun diyorum ama duyduklarım benim kafamı karıştırdı. acaba başka bir doktorla ve hastaneylemi görüşmeliiyim? bilgilendirdiğiniz için tşkederim :)