normal doğum mu sezeryandan mı memnun kaldınız

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve funmak tarafından 30 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

30 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : funmak
  1. funmak

funmak minik kuşum geliyor... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar cok özel bir soru ama normal dogum yapan arkadaşlar vajinada genişleme oldu mu cinsel ilişkileriniz doğum yapmadan önce ve sonrasında fark varmı bana bir hemşire arkadaşım kafamı karıstırdı ısrarla sezeryan dedi normal dogumda vajinan kocaman olur toparlanmasz dedi annemde saçmalama diyo tabiki döndü normale dedi ama mrk ediyorum cvparınızı

2. 30 Mayıs 2008
  3. ilktuxgx

ilktuxgx HAYATIM DAHA GÜZEL OLACAK Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Annene sonuna kadat katılıyorum sen değilde hemşire saçmalamış.Hemde sağlık alanında çalışan biri olarak.Adı üstünde normal doğum.Ben kızımı normal(hiçbir problem yaşamadım 4.150 gr.doğdu),oğlumu sezeryanla doğurdum.Yaş 35 olduğu ve başka çocuk istmediğimiz için tüplerimi bağlattım oğlumda onun için.ama şimdiki aklım olsaydı onuda normal doğururdum diğer işlemi sonra yaptırırdım.Şunuda belitiyim sezeryanım hiçde kötü geçmedi.hatta 2 gün sonra sürekli merdiven inip çıkmak zorunda kaldım oğlumun sağlık sorunu yüzünden. ama nede olsa sezeryan ameliyat.sana sağlıklı hayırlı doğumlar.bebeğinizle mutluluklar..

4. 30 Mayıs 2008
  5. rosa85

rosa85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    851
    Ödül Puanları:
    198
    merhaba bende 2 ay önce normal dogum yaptim tabikinormale dönüyor hersey canim ben ikinci gün rahatlikla ayaga kalktim sezeryan hakkinda bilgim zor toparlanilmasi ve dikislerde agri birde dogumdan sonra belli bir süre dikkat edilmesi agir falan kaldirmamak oldugu bende yakinlarimdan duydum bunlari sezeryan olan arkadaslar ayrintili bilgi verirler sana

6. 30 Mayıs 2008
  7. funmak

funmak minik kuşum geliyor... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    tşk ler cnm bende normal dogum istiyorum

8. 30 Mayıs 2008
  9. gonca2206

gonca2206 v for melinda Üye

Beğenildi:
    164
    Ödül Puanları:
    153
    canım öyle sacmalık olur mu eskiden sezeryan mı vardı
    normal dogum cocugun hazır olup gelişimini tamamladıgında gelmesidir ve en saglıklı olan bebek için de anne için de budur
    vajina filan da genişlemiyor
    saglık sorunun varsa tabiki sezeryan yaparsın
    ama sırf cinsel sebeplerle sezeryan istemek bana yanlış geliyor

10. 30 Mayıs 2008
  11. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    ben sezeryanla doğum yaptım çok memnunum allaha sukur umarım ılerde pısman olmam sadece amelıyattan cıkınca zorlandım o kadar zten oda 2 saat fılan surdu hemen toparladım ama herkesın bır olurmu bilmem

12. 30 Mayıs 2008
  13. gxuxbxuxxsx

gxuxbxuxxsx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende sağlıkçı olarak sezeryanı kendim istedim.ve memnun kaldım.tek sıkıntım ameliyattan sonra boğazım çok ağrımıştı.onun dışında önemli bir sorun yaşamadım.tavsiye ederim.

14. 31 Mayıs 2008
  15. aysima81

aysima81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canim saglik sorunlarin yoksa senin yada bebeyin normal dogumu
    tercih etmeni isterim
    bak ben ikisinide yaptim iki cocugum
    ilk cocugumu normal dogumdan iki saat sonra hayatima dondum
    sezeryandan sonra aylarca eski hayatina tam donemiyosun agrilar sizilar
    canim vacinana buyumesi olmuyo biraz olsada vazina egzersizleriyle ayni vucutunu nasil dogum yaptiktan sonra sikilastirigin gibi vacina egzersizleriylede orayida sikilastira biliyorsun

16. 31 Mayıs 2008
  17. patik

patik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bende sezeryan istiyorum...doğum yolumdazaten mıyomvarmış..ama epidralin moda ve ucuz oldugu için yapıldıgı kanaatındeyım bılmıyorum...hala daha dr ve hastamenide netleştiremedim zaten...ya cok uygun rakamlar hastanelerde 600 ler gbı yada 2000 ytl den 8000e varan ütopyalar...enson florance avrupa bilim hastanesınde bı doçente gittim ama dogumıcın bagkurlu olmama ramen 3000 ytl alıyolar...makıneler eski...ne blimm...

18. 31 Mayıs 2008
  19. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canım yok bea aylarca yatanlar numara yapıyor bence ben amelıyatta n cıkınca zorlandım sadece ondan sonra hıc yatmadım yanı hanı bunye desen bu kadar surede yatana pes yanş derim