normal doğum yada sezeryan işte bütün mesele bu:)

Konusu 'Doğum ve Sonrası...' forumundadır ve realisttt tarafından 25 Kasım 2009 başlatılmıştır.

25 Kasım 2009
    Konu Sahibi : realisttt
  1. realisttt

realisttt sibel&naz Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar öğrenmek istediğim hangisi daha az can yakıcı, hem doğum hem doğum sonrasında. ben iğne bile olmaya dayanamıyorum canım biraz fazla tatlı:) iğneyi görür görmez tansiyonum düşüyor ciddi anlamda çok korkuyorum. aslında iki kez ameliyat oldum burnumdan genel anestezi ile ama hiç canım acımadı ayıldıktan sonra sadece serum ve anestezi esnasında iğnelerden canım yanmıştı. lavman, sonda, sezeryan operasyonu normal doğum sancısı, vajinanın kesilmesi .... vs hangisi daha az can yakıcı?

2. 26 Kasım 2009
  3. eda8

eda8 Guest

sezryan çok acılı oluyo. normal yap..canım

4. 26 Kasım 2009
  5. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    bencede normal yap ozaman...

6. 26 Kasım 2009
  7. berkesel

berkesel berkem seni çok seviyorum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kesinlikle normal yap cnm anlatılanlar gibi abartılı deil yanı ben kendi adıma konuşayım hiç dogum yaptıgımı hıssetmedım bıle dogumhaneye gırmemle cıkmam bir oldu..inş. sizde hayırlısıyla bebegınızı kucagınıza alırsınız...

8. 27 Kasım 2009
  9. realisttt

realisttt sibel&naz Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    çok teşekkürler arkadaşlar. e normal doğum için de vajinanın kesilmesi esnasında herhangi bir uyuşturma yapmıyolarmış? lavman can yakıcı bişey mi? birde sonrasında vajinadaki dikiş sızlamıyor mu?

10. 5 Aralık 2009
  11. plaj

plaj bitanem kurabiyem dünyam Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende bu konuyu çok kurcalıyorum .....................sonuçta kesi her iki taraftada yapılıyo ...............vajinal keside 9.ay olmasına rağmen doğumunun bi bayan halen acıyomuş...........ama önemli olan bebeğimi sağlıkla doğurmak......acıda olsa önemli olan onu sağlıkla elime almam

12. 8 Aralık 2009
  13. hakper

hakper Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    normal doğumda herkesin kesilicek diye birşey yok.
    bencede kesinlikle NORMAL doğum.
    3 ay önce sezeryan oldum aman allahım nefezim kesiliyordu kalktığımda ağlayarak kalkıyordum 10 dakikada falan sürüyordu yataktan kalkmam,adım atmakta 5 dakika off off,yatarken hiç sorun yok gülüyordum.seçme şansı olanlara sesleniyorum NORMAL doğum yapın

14. 9 Aralık 2009
  15. cemre822

cemre822 aşksın sen...cansın sen Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben ce boyle sorularla ve cevaplarla kafanı karıstırma senın dusuncen cok onemlı 2 hafta once dogum yaptım ve hamılelıgım boyunca nasıl dogum yapıcagım fıkrı kafamı kurcaladı durdu ıyı ve kotu gecen yuzlerce dogum hıkayesı dınledım ruyalarıma gırdı cok etkılendım ama ınan kendını neye hazırlarsan oyle oluyo sezeryuan oldum ıkı hafta once ve bır gun bıle yatmadım agrım da olmadı unutma kendını ıyıye hazırlarsan sen de ıyı olursun bu arada lavman da kesınlıkle acı veren bırsey degıl tam tersı rahatlatıyor bagırsaklarını hıcbırseyden korkma acı olayı kısıden kısıye degısen bırsey allah sag salım bebegınıde senı de kurtarsın canım bebegını kucagına alınca agrı sancı hıssetmeyı bırak aklına bıle gelmıyo zaten :)))

16. 9 Aralık 2009
  17. realisttt

realisttt sibel&naz Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    çok teşekkürler fikirleriniz ve önerileriniz için. şuan 36 haftalık gebeyim. her gün uyandığımda fikir değiştirerek uyanmış oluyorumkaydirigubbakcemile3 bi gün kalkıyorum sezeryana karar vermişim bi gün kalkıyorum normale karar vermişim. birde ben tüp bebek tedavisi ile gebe kaldığım için de kafam karışıyor. birde son üç ay içinde 4 arkadaşım doğum yaptı. hepsinin fikirleri farklı tabi. en iyisi ben olayı akışına bırakayım diyorum. doktor son anda ne derse öyle olsun. 4 arkadaşımda normal istiyordu ama son anda sezeryan olmak zorunda kaldılar.

artık en az ne acı veriyorsa o olsun istememin sebebi de aslında tüp bebek süreci çok ağrılı sancılı geçti benim, gebeliğimde de sürekli serum yemek zorunda kaldım ve bazı sorunlar yaşadım.

neyse hayırlısı olsun bakalım, benim ve bebişimin sağlığı yerinde olsunda gerisi önemli değil aslında.

18. 9 Aralık 2009
  19. amineasude

amineasude gökkuşagı Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    bencede akışına bırak kendini şartlandırma herkesn dogumu farklı olur bende normal doğum yaptım sunni sancıyla kızımı kucagıma almanın arzusu ve heyecanıyla sancılar bana hafif geldi:lepi: senin için ne hayırlıysa o olsun hayırlı doğumlar rabbim saglıklı bişekilde bebişini kucagına almanı nasip etsinopuyorumnanaktan