normal doğum yapabilecek olupta korkup sezeryan isteyen varmı aranızda?

Konusu 'Doktor ve Hastane Tavsiyeleriniz' forumundadır ve sevilakdemir tarafından 15 Ekim 2010 başlatılmıştır.

15 Ekim 2010
    Konu Sahibi : sevilakdemir
  1. sevilakdemir

sevilakdemir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    selam kızlar...

Ben normal doğumdan acayip korkuyorummm...bu nedenlede henüz doktorumla bu konuyu paylaşmamış olsan bile sezeryan düşünüyorum...aranızda sezeryan olanlar varmı?
    bana sezeryanla ilgili bilgi verirmisniz neler yaşadınız normal doğuma göre dahamı acısız?:ecrin_bebek:

2. 15 Ekim 2010
  3. nesbar

nesbar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım aynı şekilde bende normalden korkup sezeryan olmuş biriyim. Yanlız belirlenen sezeryan tarihinden bir gün önce doğum yaptım . Tüm gün boyunca sancı çektim sonunda epidural sezeryanla kızımı 10 gün önce doğurdum. Sancı apayrı bişi ki ben maksimum derece de 3 dk bir yaşadım doktorum normalden çok korktuğum için hiç denemedi bile( BU ARADA AÇIKLIĞIM HİÇ YOKTU VE SUNİ SANCI TAKILMASI FİKRİ BENİ DE DAHA DA KORKUTTU:KK66:... Şimdiki aklım olsa gene sezeryan olurdum... Eğer gerçekten kendini normale hazır hissetmiyorsan deneme bile. Sezeryandan yana dfa hiç sıkıntım olmadı 2. gün ayaktaydım....

4. 15 Ekim 2010
  5. esra83

esra83 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende korkup sezeryan olanlardanım..4 ay önce genel anestezi sezeryanla doğum yaptım..aynen bende 2. gün ayaktaydım..hiç bi sorun yaşamadım..ayılırken sadece karın ağrım vardı 15 dk da falan geçti o kadar bi daha ağrım falan olmadı..genel anestezi olduğm çin hiç bişi hissetmedimm..

6. 15 Ekim 2010
  7. sevilakdemir

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    kızlar tşkler...

ESRA83 bende genel anestezi istiyorum aslında ama tehlikeli diyorlar bebek için...izmirde kent hastanesinde doğum yapmayı planlıyorum sende izmir desin sanırım hamgi hastanede ve hangi dr da doğum yaptın.izmir de doğum yapmak isteyen biri olarak bu bilgilere ihtiyacım var...

8. 16 Ekim 2010
  9. seda06

seda06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bende sezeryanla doğum yaptım.belden aşagı uyuşturuldum sadece, olacaksan böyle yap hemde bebeğini ilk saniyede görmüş olursun,o bambaşka bi duygu çünkü...sezeryanın hiç bi negatif tarafını görmedim,aslında normal düşünüyodum son anda değişiklik oldu iyikide olmuş o sanvcıyı çekeceğime keşke daha önce karar verseydim,benim için tek kötü tarafı 3 çocuktan fazla yapamayacak olmam çünkü hep 2 kız 2 oğlum olsun istemişimdir....

10. 16 Ekim 2010
  11. s22

s22 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım benım bır arkadas dorduncu coccugunu dogurdu hepsıde sezaryan üstelık bırde ileri derecede gobek fıtıgı hastası

12. 16 Ekim 2010
  13. esra83

esra83 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canımm ben izmr buca kadın doğum ve çocuk hastalıkları hastanesinde doğum yaptım..dr um Tahir Özgüder..İzmir Buca kadın doğum topiğine bakarsan orda da aynı dr a giden ve memnun olan arkadaşlar var..Tahir beyin Buca şirinyerde özel muayenehanesi var..Çok ilgili ve iyi bir dr tavsiye ederim gerçekten..Kent hastanesi de çok iyiymiş duydum ancak fyaları baya uçuk bize göre:)) Anesteziye gelince bi sorun yaşamadık biz çok şükür inşallah sende sorunsuz bi şekilde kucağına alırsın bebişinii

14. 16 Ekim 2010
  15. sevilakdemir

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    sağol cnm benim için bebeğimin ve benim sağlığım önemli birde hasteanede görüdğüm ilgi alaka..çünkü bunlar benim moralimi yükseltir doğumdan önce parası çok mühim değil eğer gerçekten iyi bie hastane ise kent hastanesi orada doğumu gerçekleştirmek istiyorum araştırmalarım sürüyor..verdiğiniz bilgilerden dolayı hepinize teşekkür ediyorum..kaydirigubbakcemile3

16. 17 Ekim 2010
  17. esra83

esra83 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    tabiki cnmm hasanenin iyi olduğunu burdan duymuştum bende..zaten hastanede 5 yıldızlı otel konforundaymışş..dr larıda iyi die biliorum..Nerde olursa olsunn bebeğini sağlıklı bi şeklde kucağına alırsın inşallah

18. 17 Ekim 2010
  19. sevilakdemir

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    teşekkürler cnmmm ...