normal doğum yapacaklara bir öneri...

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve semami tarafından 27 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

27 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : semami
  1. semami

semami Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    normal doğum sırasında atılıan dikişler sonrasında iyi bir bakım gerektiriyor malum. bana bir arkadaş önerdi yapıcam ; ben de size öneriyorum.

doğumdan sonra ped kullanıcaz; ama dikişli halde ped kullanmak (çoğu naylomsu olduğu için) ağrıya,yanmaya neden olur.

ben havlu kağıt arasına pamuk sardım; eski pedlerin kalınlığında oldular. bu hazırladığım pamuktan pedi, normal pedin üstüne koyup kullanmayı düşünüyorum. doğum çantama da bunları koydum. bana mantıklı geldi. denemekte yarar var.

2. 27 Mayıs 2010
  3. sier

sier Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba..paylaşımın için teşekkürler :)) ama havlu kağıt ta sert olmazmı oramız için heleki dikişliyken..ben ameliyat olmuştum histeroskopi..yani alttan girilip rahime operasyon yapıldı septum (perde) için..mesela o ameliyattan sonra kanama için hastanede gazlı bez oluyo yaa onun arasında pamuk vardı..öle bişey koymuşlardı ve çok rahattı..bi de doğumdan sonra hastanelerde zaten altını ebeler hemşireler değiştiriyomuş ve onlarda bu dediğim gazlı bezden olan pedi koyuyolarmış..ben öle okudum diğer topiklerden..böle bişeyde yapabilirsin diye bende sana aktarmak istedimm :KK66:))

4. 27 Mayıs 2010
  5. yasemintalay

yasemintalay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31

Birde doğumdan sonra yan oturmak gerekirmiş, dikişlerin açılmaması için (ablam şimdiden hergün tembihliyor bana :) )

6. 27 Mayıs 2010
  7. semami

semami Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    sargı bezine sarmak daha mantıklı. ben de değiştiricem şimdi sargı bezli hazırlıycam...

8. 27 Mayıs 2010
  9. dusunmemlazim

dusunmemlazim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    153
    pamuklu pedler de var bilmiyorumkismile

10. 28 Mayıs 2010
  11. emine_ozer

emine_ozer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    doğum çantasına bunları koymana hiç gerek yok çünkü zaten hastanede veriyorlar bunlardan sargı bezi arasında pamuk yedekleriyle birlikte yada ihtiyacın olunca hemşireden de isteyebiliyorsun ama ev için uygun olabilir yanlız günümüzde bir çok ped hava alan pedler yani bence çocuk bezi gibi altında sallanan bişey hiç hoş görünmez bu kadar pinpirikli olmayın benim sırf dışarda 20 dikiş vardı dikişleri sık sık biokadinle temizleyip kremini her tuvalet sonrası uygularsan çok da zorlanmıyorsun

12. 28 Mayıs 2010
  13. sier

sier Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Şeniz
    Faydam olduysa sevindim şimdi :KK66:
    Bide doğumdan sonra yoğun olabiliyomuş kanamalar.hasta bezlerinin en küçüğünden de alın diyolar yanınıza..normal pedler korumayabiliyomuş.evdede belki rahat olabilir bu bezler.çok yoğun kanama olursa yanii..