Normal Doğum Yapan Anneler Doğuma Yaklaşırken Neler Oldu?

Konusu 'Mart Anneleri' forumundadır ve vese8480 tarafından 14 Mart 2010 başlatılmıştır.

14 Mart 2010
    Konu Sahibi : vese8480
  1. vese8480

vese8480 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm arkadaşlar normal doğum yapanla yada sancı çekip sezeryan olmak zorunda kalanlar...doğumdan önce ne gibi belirtiler vrdı neler oldu mesela bir gün önce farklımıydı yani hissediyomu insan bi şekilde...

2. 15 Mart 2010
  3. BenPeriKizi

BenPeriKizi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    selam canim ben normal dogum yaptim.zaten sancilarim 1 hafta öncesinde hafiften basladi.nisan denen olay oldu hafif pembemsi kan.ama tam dogum su gün olacak diyemiyo insan.o bir haftayi tamamladigi sabah birden suyum geldi hastaneyi aradik hemen gelin dediler sancimda devam ediyodu zaten.sonrasinda dogumumu suda gerceklestirdim ve inanilmaz rahat buldum.yataktan cok daha iyi.hastaneye gitmemizle oglumun dogumu 2 saatte oldu.insallah herkese böyle kolay dogumlar nasip eder Allah.ikincide banada:)).Amin.

4. 15 Mart 2010
  5. melek81

melek81 Herşeyin başı sağlık Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Benim doğumdan 12 saat önce suyum geldi ama hiç sancı falan olmadı son 2 saate kadar.
    Su gelince eve gittim hazırlandım hastaneye gittim sancımın gelmesini açılmayı bekledim..

6. 15 Mart 2010
  7. ela26

ela26 annesinin küçük meleği Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cnm benim güneme kadar ne acılma oldu nede suyum geldi 1 önce doktor sancı verdiler olmadı o gece kendi sancılarım başladı sabah 2cm açılmıştı suni sancı verdiler 2 saat sonra 8 cm olmuş suyumu patlattılar 15 dk sonra kızım oldu allah herkese güzel doğumlar nasip etsin 1 hafta önceden kasılmalar oldu yalancı sancı oluyomuşş öylle demişti doktoruym

8. 15 Mart 2010
  9. ilknur77

ilknur77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    valla benimde tüm hamilelik boyunca normaldi herşey. bebeğimde hareketleri de gelişmesi de. derken doktorumla sezeryan için pazartesi günü uygun kararı aldık. ama cuma sabahı garip bir hisle uyandım ne nişan var ne suyum geldi. sadece sanki ishal olmuşum gibi bir ağrı belimde sürekli tuvalette olmam gerekiyo gibi bir his. ama şiddetli ağrı filan olmadı. pazartesi sezeryana gireceğim diye öyle rahatımki:))) akşam dokuz gibi ağrılar aynı ama eşim kalk bi gidelim doktora dedi. başka bi hastaneye gittik doktor beni görür görmez doğum başlamış sende neden geziyorsun dedi :S şok oldum. ama hayır ben doktorumu aradım dedim böle böle diyolar tamam dedi sabah dokuzda seni sezeryana alıcam gel yat hastaneye:S eve gittim duş aldım çantamı filan hazırladım sezeryan olcam ya:)))) hastaneye bi gittim ebe varmış kontrol edeceğim dedi bu arada bende ne nişan var hala ne suyum geldi. ebe dedi ki 5 dk sürmeden doğuracaksın:S:S:s saat sabah üç nasıl ağlıyorum hayır sabah dokuzda sezeryana gireceğim ben diye:)))) normal doğumdan ödüm patlıyordu ben nasıl normal doğururum:))) ebe dedi ki beş dk sonra oğlunu kucağına vereceğim. evet aynen öyle oldu tam beş dk sürdü. soğum sancısı çekmişim ama hiç öle bağıra çağıra olmadı:))) allahh hem yardım etti hemde benim işime karışma dedi bana:))) çok sağlıklı bi oğlum var şimdi bir yaşında

10. 17 Mart 2010
  11. kaderr

kaderr Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben her sancıda hastaneye kosturmustum 2 kez bosa gıttım gerı yolladılar 3.dede sancım yoktu kontrole gıtmıstım nstye bagladılar sancı gozuktu hafıften baslamıs dogum eylemı doktorum sabah 7 de burda ol dedı eve gıttım yemek yedım o anda bı sancı vurdukı anlatam yanımda arkladsım vardı ıyıkı gırdım dusa belkı gecer dıye ama dahada sıddetlendı o andada nısanım gelmıstıkahverengı leke sabah 7 demıstı doktor ama dayanamadımesımde gelınce annemler yengemler butun aıle hastaneye bu kez dogummus hele sukur dedım neyse 2 cmmıs acılma aksam 10 gıttım gece 03.30 akadr suni sancııı sancılar fenaydı ama dogumum cok koly oldu 10 dk gecmeden kızım geldı dunyaya herkese allahım hayırlı dogumlr nasıp etsn

12. 17 Mart 2010
  13. _JaLe_

_JaLe_ kıpırdak oğlum benim..:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim de öncesinde hiç bir belirti yoktu sabah 5:30 gibi kasıklarımdaki ağrıyla uyandım belimde falan hiç ağrı yoktu o yüzden heralde yalancı sancı dedim ama baktım düzenli geliyo 5 dk'da bir
    saat 8'e kadar evde çektim sonra yola çıktık bir trafik var anlatamam 8:30 da falan ancak gidebildik hastaneye, 9 'a kadar da dr'ların viziti bekledik bi muayene etti dr 4 cm açılmış bile, suyumu dr patlattı 13:15'de doğdu oğlum

14. 17 Mart 2010
  15. vese8480

vese8480 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar cevaplar için teşekkürler peki bunlar olurken siz kaçıncı haftadaydınız...

16. 17 Mart 2010
  17. hasret0587

hasret0587 BAL KIZIM we BAL OĞLUŞş:) Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ben 2,3 gün wajinamın üzerinde baskı hissettim.. yürürüken özlellikle ağırlığı hissediordum o da kanala girdiği için oluyor sanırım