Normal dogum yapan anneler ilk sancilar nasil geldi???

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve Mntha tarafından 7 Ekim 2009 başlatılmıştır.

7 Ekim 2009
    Konu Sahibi : Mntha
  1. Mntha

Mntha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba hanimlar merak ettim normal dogum yapan annelerin ilk dogum sancilari nasil oldu?. benim oglumda sabah kalktigimda kendimde bir agirlik hissettim sonra sancilarim basladii. kizimda ise yine sabahti mutfakta isimi yaparken ilk suyum geldi sancim oyle basladi oyle agirlik falanda yoktu.
    yane her iki dogumumum belirtileri degisikdi. bakalim bu bebegimde nasil olcak. sizlerde nasildi???:KK46:

2. 8 Ekim 2009
  3. Mntha

Mntha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    86
    normal dogum yapan anneler hiç yokmu hanimlar??? :KK43:((

4. 8 Ekim 2009
  5. nilep24

nilep24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba ben ilk doğumumu yaptım beş ay önce.ilk başta belim ağrımaya başladıçok hareket ediyorum ondan ağrıyor sandım ama sonra ağrı giderek arttı ve sıklaştı karnımda kasıklarımdada ağrımaya başlayınca bebişimin yolda olduğunu anladım:)şimdiden ağrısız ve kolay bir doğum dilerim sana.hayırlısıyla alırsın bebeğini inşallah kucağına:)

6. 8 Ekim 2009
  7. R2D2

R2D2 Aklım sukut-u sever benim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Doğum yapmadan 2 gece önce uyku sırasında sıcak bir şey aktı içimden. Doktorumu aradım
    çiş kaçırmış olabilir misin dedi? Hayır dedim.fisfisfis
    Ertesi gece gene oldu.
    Ve o büyük gün. Öğlen 12 de kasıklarımda adet sancısı gibi sancılar başladı.
    Benim gözüm hep saatte. 30 dakikada bir geliyor hafif hafif. Akşam üstü 5 te 20 dakika da bir.
    Her an doktorla telefondayız. Akşam 7 de 10 dakika bir. Doktorum sancıların 3 dakikada bir,
    gelmeden evden çıkma dedi. Hastane yürüme mesafesinde çok yakın.
    Gece 10 da 3 dakikada bir geliyor sancılar.Hemen hastaneye gidiyoruz ailece.
    Kasıklarımda hissediyorum sancıyı hala.
    11 de iyice şiddetleniyor. Az kaldı diyorlar gayret. Böyle böyle gece 3 e kadar sürüyor.
    Ve 03:10 da mucize dünyaya geliyor.:KK46:

Son düzenleme: 8 Ekim 2009
  8. 8 Ekim 2009
  9. Mntha

Mntha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    86
    Allah anali babali buyutsun ins bebeklerinizi. demek her kesin farkli sekilde basliyor sancilari..
    benim kizimda su gelince hemen ardikdan sancilar basladi dr zor yetisdik ve 3 saat içinde dogdu cadim:)

elif bade bunu beğendi.
  10. 8 Ekim 2009
  11. SEYMA

SEYMA Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bneımde ılk doğumun gece 4 te geldı uyudum 6 da tekrar geldi kusma oldu ve ağrı şidtlendı hastaneye gittik 8 de 3 cm açılmam vardı ve sancılar devam ettı suyum geldi 12:30 da doğdu..

ama şimdi nasıl olucak hiç bılmıyorum..

12. 9 Ekim 2009
  13. llpopcornll

llpopcornll Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    benimki sürpriz oldu biraz. kendi doktorum doğumda tatilde olacağı için bana başka bir hastanedeki bir doktoru önerdi.bizde bir gün tanışmaya ve hastaneyi görmeye gttik. öncesinde gezdik alışverişler yaptık yemek yedik vs. hastanede tanışma faslından sonra bir ebe hazır gelmişken gel bi muayene edelim seni dedi. muayeneye giriş o giriş :)) meğer doğum başlamış 3 cm açıklık var. ama ne ağrı ne birşey. hazırlık yok çantalar evde... beni hemen sancı odasına aldılar.. ama bekle bekle sancı yok. serum verildi.. sancının başlaması ve doğum toplam 2 buçuk saat sürdü....şanslımıyım neyim :))

KardelenRuzgar ve elif bade bunu beğendi.
  14. 9 Ekim 2009
  15. feyza25

feyza25 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bende 20 gün önce normal doğum yaptım...

Bir hafta önceden hafif kasık ağrıları başladı ama doğum sancısı değil tabi...

Doğumdan 1 gün önce gece hafiften bel ağrılarım vardı sabaha kadar bu böyle sürdü sabah kalktığımda bel ağrım kasık ağrılarımla birleşmişti ben doğum yapıcamı anladım saate bakmaya başladım girdim sıcak bir duş aldım...Bu sancıyı sıklaştırıp seni rahatlatıyor...2 saat sonra sancılarım 5 dakikada bir gelmeye başladı ama ben birazdaha evde beklemeyi tercih ettim evde sancı çekmek daha rahat oluyor...Artık en dayanılmaz sancı noktasında doktora gittim ve 6 cm açıklık vardı yarım saat içinde normal ve dikişsiz bir doğum yaptım..Darısı size inş...Kolay doğumları...

16. 9 Ekim 2009
  17. Mntha

Mntha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    86
    Msallah hanimlar Allah saglikli anali babali buyutmek nasip etsin yavrularinizi.
    sizin boyle kolaylik gelen sancilarinizi okuyunca az da olsa rahatladim. her ikiside kolay olsada.
    3.yu merak ediyor insan.

18. 22 Ekim 2009
  19. serocan22

serocan22 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    bende 6 ay önce dogum yaptım eşimin kardeşinin nişanından geldık eve hıc bısey yoktu gece 3 te suyum geldı sancılarım oyle basladı 3:30 da hastanedeydık 5:20 de de mucızem bıze merhaba dedı:)

KardelenRuzgar bunu beğendi.