Normal doğum yapan annişlerrr

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve ades_ballibadem tarafından 7 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

7 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : ades_ballibadem
  1. ades_ballibadem

ades_ballibadem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    153
    kızlar aslında normal doğum yapmak istiyorum ama kafamda bir sürü soru işareti var ne olur yardım edin bana...

yani sorularıma başliyim en iyisi ben,

kızlar ben 33haftalık hamişim ilk doğumum olacak ,o kadar çok efsane dinledimki artık hem normalden hem sezeryandan korkar oldum önceden en azından sezeryana çok isteğim vardı ama onuda bitirdiler ama normal doğum en mantıklı ve sağlıklı olanı sanırım:bbo:

1-diyelimki sancım tuttu ne kadarda bire düşene kadar evde beklemeliyim,
    2-ilk sancı geldikten kaç saat sonra bebeğinizi doğurdunuz
    3-bu sancılar dayanılmayacak kadar kötümü neye benziyor
    4-sancı kaç dakikada bire düşünce doğumhaneye alınıyorsunuz
    5-doğumhaneye girdikten kaç dakika sonra bebeğiniz doğdu

ve en merak ettiğim kesi olayı

6-kesi atılırken canınız çok acıyormu
    7-bebek çok zormu çıkıyor yani çok çokmu acı verici yoksa 1kaç ıkınmadan sonra geliyormu (herkes farklı anlatıyor)

8-kesi yeri dikilirken hissediyormusunuz
    9-doğumdan sonra tuvalete çıkmak zor olmuyormu kesi yeri çok acımıyormu
    10-kesi yeri doğumdan ne kadar sonra iyileşiyor
    ne kadar sonra tamamen geçiyor

offfff birileri anlatsın kafayı yicemsenağlamasenağlama

2. 7 Mayıs 2009
  3. sema43

sema43 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bu kadar düşünürsen sen bu işin içinden zor çıkarsın ben 39 küsürüm artık doğumu bekliyorum keşke sancım gelse diyorum artık çok yoruldum boşver sen allaha dua et ve teslim ol inan gerisi kendiliğinden gelir acıysa bir günlük acı bilemedin bir hafta çekersin zaten bebişinin yüzünü görünce unutuyomuşsun bu kadar zor olsa inan kimse bu kadar doğurmazdı bakıyosun herkez herşeyi öyle kötü anlatıyorki burda aşıya bile çooook acıyor diyenleri duydum ben birde çatı muayenesini öyle kötü anlattılarki iki kere onuda oldum oda abartılacak bişey değilmiş şimdi doğumu öylee çok abartıp korkutuyorlar ki sana tavsiyem hiiç bir doğum hikayesini dinleme okuma videolarınıda izleme kendini sıkarsın doğumunu kendi kendine zorlaştırırsın hayırlı ve kolay doğumların olur inşallah bide normal doğumdan vaz geçme böyle bi şansın varsa

4. 7 Mayıs 2009
  5. cemredeniz

cemredeniz Hiçbişeyim.. Üye

Beğenildi:
    232
    Ödül Puanları:
    203
    sedacım hazıran annelerınde açtıgın konuya uzunn uzun yazdım ben bakarsın cnm

6. 8 Mayıs 2009
  7. ades_ballibadem

ades_ballibadem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    153
    evet canım çok haklısınya ,
    haziran anneleri topiğimize açtım bu konuyu öyle güzel destek oldularki rahatladım,
    ordanda baksın arkadaşlarımızın deneyimlerine çok rahatladım

okudum bitanem ağzına sağlık,harika anlatmışsın çok rahatladım vallahi:sm_cool:

8. 8 Mayıs 2009
  9. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    canım doğum yapanlar diye bir başlık var biliyorsun keşke orada sorsaydın yanlış yere açmışsın konuyu.ama bu kadar çok düşünmene gerek yok bence nasılsa içeride ve çıkıcak yapacak başka birşey yok

10. 9 Mayıs 2009
  11. sema43

sema43 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yaa bende okudum deniz hakikaten harika anlatmışsın insanın içinde şüphe bile kalmıyor birde ben kürtaj olurken rahim açılsın aşağıya insin diye o suni sancı fitilinden vermişlerdi şimdi daha iyi anlıyorum doğum sancısını ben onu boş gebeyken çektim şimdi nasipse bebeğimi alıcam kucağıma diye hayli hayli çekerim ohhh rahatladım

12. 9 Mayıs 2009
  13. hell

hell Guest

Epidural Anestezi yle normal dogum yapmayı düşünüyorum allah izin verirse bir çok arkadaşım çok rahat oldugunu söyledi hiç agrı ve acı çemiyorsun ikın diyorlar ıkınıyorsun ve sezaryan gibi degil anında bebegini eline alıyorsun:) bence süper halk dilinde prenses dogum deniliyor istersen bir araştır