Normal doğum yapan arkadaşlar????

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Beyondparadise tarafından 5 Mart 2010 başlatılmıştır.

5 Mart 2010
    Konu Sahibi : Beyondparadise
  1. Beyondparadise

Beyondparadise Az İnsan Çok Huzur ;) Üye

Beğenildi:
    320
    Ödül Puanları:
    363
    ben normal doğun yapmak istiyorum ama
    Normal doğumdan sonra bi seneye yaklaşık bir zaman karın ağrısı oluyormuş doğruluğu nedir?

Son düzenleme: 12 Ekim 2013
  2. 5 Mart 2010
  3. fulyan

fulyan minik kelebeğim benimle Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    153
    bu konu beni de çok endişelendiriyor.ama konuyu yanlış yere açmışsın bence.doğum yapanlar daha iyi cevap verirler.

4. 5 Mart 2010
  5. GIYMATLIM

GIYMATLIM Emrine Şükürler Olsun.. Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    erkekte bi rahatsızlık olsa, kadın onu ömür boyu seve seve çeker, herkeslerden gizler, adamı mahçup etmez, hiç şikayet etmez.. ama erkekler zevklerinin eksik kaldığı yerde boşanmayı göze alırlar.. Allah yardımcısı olsun tüm hanımların.. medyada görselliğe, güzelliğe rağbet arttıkça, taleplerde yükseliyor galiba. güzelsen bakımlıysan, performansın yüksekse VARSIN anlayışı empoze ediliyor. bu anlayış bizim değerlerimize ters.. ama kaç erkek bunun bilincinde merak ediyorum.. hiç birimiz filmlerdeki yada reklamlardaki kadar yakışıklı erkek aramıyoruz ama beyefendiler bu konuda kendilerini hak sahibi görebiliyorlar..
    şöyle güzel bir söz var hanımlar,
    "Erkek beğendiği kadına aşık olur, kadın aşık olduğu erkeği beğenir." :1ninca:

6. 5 Mart 2010
  7. silver5

silver5 CANIMA CAN KATANLAR... Üye

Beğenildi:
    175
    Ödül Puanları:
    163
    canım ben ilk bebişimi normal doğumla dünyaya getirdim.epizyo kekisi ve dikiş oldu ilk doğumların hemen hemen hepsinde oluyo rahim deforme olmasın diye.ama kırkın çıkana kadar bekliyeceksin.daha sonra herhangi bir deformasyon kalmıyor.2-3 aydan tamamen eski haline dönüyor.kırkın çıktıktan sonraki ilk ilişki evet biraz zor oluyo.insan dikişlerim yırtır diye tedirgin oluyo ve bu nedenle kuruluk oluyo ve ağrılı oluyo.fakat sonrası rahat.bir kaç denemeden sonra eski cinsel hayatına dönüyorsun.tabi bun da bebeğinde etkisi var gece çok uyandığın için yorgun oluyorsun...o yüzden müsaitsen bebiş uyudukça sen de onunla uyuyacaksın gündüzleri....

8. 5 Mart 2010
  9. misspooem

misspooem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    bende bunun cevabını arayanlardanım.cinsel hayat bence evlilikte çok önemli.herkes normal doğum şöyle güzel böyle güzel deyip anlatıyor.ama iş yatak odasına gelince normal doğumun dezaavntajı vajinada defarmasyon sorunları evlilikeri(daha çok erkekleri)etkiliyo.bazen düşünüyorumda acaba erkeğin aldatması birazda bu sebeple olabilir mi diye düşünmeden edemiyorum.yani doğum şeklime hallen karar veremedim.kendim için ve bebek için normal doğum çok güzel herşeyiyle iyi ama ya sıra eşlere geldiğinde aynı durum sözkonusu olacak mı diye endişeleniyorum.

10. 5 Mart 2010
  11. Beyondparadise

Beğenildi:
    320
    Ödül Puanları:
    363
    bende karar veremedim aldığım kilolar göğüslerimde çatlak yaptı o bile epey problem oldu
    karnım çatlamışmısır diye ödüm kopuyo
    habire eleştri yapıyor şuran şiş buran şiş
    vajina deformasyonu napar bilemiyorum herkesin kesiği bir olmuyomuşki
    öte yandan bebişimin doğumunu görsem sarıp kucağıma verseler
    sezeryanada hiç içim ısınmadı buz gibi amelyathane gözümde canlanıyo

deneyimlerini yazacak başka arkadaş yokmu ? valla işin içinden çıkamıyorum

12. 6 Mart 2010
  13. sevgi76

sevgi76 <a href="http://pregnancy Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bende ilk bebeğimde normal doğuma karar verip son aşamada çıkan aksiliklerden dolayı mecburi sezaryan doğum yaptım şimdi ikinciye hamileyim. sezaryan doğumun sakıncaları kadar normal doğumunda kendine göre zararları var.mesala benim ilk bebeğim 4kg.doğdu ve 20 yaşındaydım.eğer normal doğum yapsaydım deformasyonu siz düşünün dikişleri çatlakları. fakat bebeğin kilosu 2700kg-3300kg.arası olsa evet normal doğum çok kolay olur hatta dikişsiz. burada 3700kg ve üstü bebek doğuran annelerin normal doğumun çok kolay olduğunu ve hiç deformasyon olmadığını iddia edeceklerini sanmıyorum. normal doğumun kolaylığı bebeğin kilosuyla alakalı. benim gibi iri bebek doğuracak annelere sezaryan doğumla doğum yapmaları daha hayırlı bence. tabiki keyfi sezaryan doğum yapmakta akıl işi değil yanlış anlaşılmasın. ben ilk doğumumda sezaryan olmuş bir bayan olarak ikinci hamileliğimi yaşıyorum. ve çok ağrılı bir hamilelik geçiriyorum(rahim içinde sezaryandan dolayı yapışıklık olabilirmiş) erken doğum belirtisi olabilme ihtimalinden dolayıda nidilat ilaç kullanıyorum. herkese kolay acısız zamanında hayırlı doğumlar diliyorum.Allah hepimizin yardımcısı olsun.

14. 6 Mart 2010
  15. Karxixnca Kxixz

Karxixnca Kxixz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    86
    durumuna çok üzüldüm beyon...... içinde bir can taşısın bakalım eşler bak nereleri çatlayıp patlıyor niye böyle yaqpıyor eşin gerçekten çok üzüldüm herşeyin bir çaresi var ama eşin şimdiden bunları yapıyorsa ilerde yaşlandın diyecek çocuk oldu bakımsızlaştın diyecek doğum sonu birde kilo veremezsen vay haline
    seni 50 kiloyken de seven 80 kiloykende sevmeli tabiki kilona günlük bakımna dikkat edersin ama gebelik farklı kimi insan çok çatlıyor ne yaparsa yapsın bol su da içse yağlarda kullansa çatlıyor kimi bayanda bir tane çatlak olmuyor bu senin benim elimde değil hormonlar değişiyor 30 kilo alan bayan var 6 kilo alan bayan var ama dünyaya bir can getireceksin eşin doğacak çocuğa odaklansa bunun kıymetini bilseydi sende bu kaygıları çekmezdin
    çocuğu olmayan binlerce insan var rabbim versinde ne olursa olsun diyen bir sürü erkek var onları hatırlat bir zahmet

16. 6 Mart 2010
  17. Beyondparadise

Beğenildi:
    320
    Ödül Puanları:
    363
    Sağol canım benimde moralim çok bozuk
    çatlaklar için ne lazımsa kullandım ama fayda etmedi
    karnım burnumda selülit eritmeye felan çalışıyorum

18. 6 Mart 2010
  19. Ecexsximal

Ecexsximal mutluluk=eşim+kızım+oğlum Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Kızımı normal doğumla dünyaya getirdim. 7-8 dikişim vardı... ılk başlarda çok dikkat etmek gerekiyor dikişlere... Benim dikiş acım 1 haftadan az sürdü... Hiç yatmadım sürekli ayakta olduğum halde çok çabuk atlattım... 40'ım çıktıktan sonra ilk ilişki deneyimimiz biraz hüsrandı. Devam etmedik... Canım yanmıştı ama bir şekilde de normal hayatımıza dönmek başlangıç yapmak gerekiyordu... Daha sonraki denemelerimizde acı denen bişey kalmadı... Deformasyın olayına gelince asla ve asla öyle bir şey olmuyor... Aksine hiç çocuk doğurmamış gibi oluyor insan... Bunu yaşayanlar daha iyi bilir... 2 ay gibi bir sürede tamamen eski halime döndüm ve hayatımıza kaldığımız yerden devam ettik... Şimdi 1 ay sonra falan oğlumu getireceğim inşallah dünyaya... Ve yine kesinlikle normal doğum yapmak istiyorum... Biraz süre ile herşey yoluna giriyor... Sezeryandan çok korkuyorum ben de... Normal doğumdan vazgeçmem Allah'ın izniyle bir sorun olmadığı sürece...

ARKADAŞLAR !!! Herkesin dediğine inanmayın... ınsanlar abartıp abartıp söylemeyi çok seviyor nedense... Bilgisizce konuşan çok kişi olacak çevrenizde... Siz hiç takılmayın... En hızlı iyileşen yerlerden biri vajina bölgesi... Hiç bir şekilde deforme olmuyor, genişlemiyor ve çok çabuk iyileşiyor... TECRÜBEYLE SABıTTıR...

Herkese kolay doğumlar diliyorum... Kendime de :))