Normal doğum yapan Haziran anneleri yardım!

Konusu 'Haziran Anneleri' forumundadır ve ades_ballibadem tarafından 7 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

7 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : ades_ballibadem
  1. ades_ballibadem

ades_ballibadem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    153
    kızlar aslında normal doğum yapmak istiyorum ama kafamda bir sürü soru işareti var ne olur yardım edin bana...

yani sorularıma başliyim en iyisi ben,

kızlar ben 33haftalık hamişim ilk doğumum olacak ,o kadar çok efsane dinledimki artık hem normalden hem sezeryandan korkar oldum önceden en azından sezeryana çok isteğim vardı ama onuda bitirdiler ama normal doğum en mantıklı ve sağlıklı olanı sanırım:bbo:

1-diyelimki sancım tuttu ne kadarda bire düşene kadar evde beklemeliyim,
    2-ilk sancı geldikten kaç saat sonra bebeğinizi doğurdunuz
    3-bu sancılar dayanılmayacak kadar kötümü neye benziyor
    4-sancı kaç dakikada bire düşünce doğumhaneye alınıyorsunuz
    5-doğumhaneye girdikten kaç dakika sonra bebeğiniz doğdu

ve en merak ettiğim kesi olayı

6-kesi atılırken canınız çok acıyormu
    7-bebek çok zormu çıkıyor yani çok çokmu acı verici yoksa 1kaç ıkınmadan sonra geliyormu (herkes farklı anlatıyor)

8-kesi yeri dikilirken hissediyormusunuz
    9-doğumdan sonra tuvalete çıkmak zor olmuyormu kesi yeri çok acımıyormu
    doğumdan sonra kanamanız çokmu oldu
    10-kesi yeri doğumdan ne kadar sonra iyileşiyor
    ne kadar sonra tamamen geçiyor

offfff birileri anlatsın kafayı yicemsenağlamasenağlama

2. 7 Mayıs 2009
  3. burningaura

burningaura herşey çok güzel olacak!! Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba,tesadüfen yazını gördüm ve cevap vermek istedim,yaşayan biri olarak..
    ben kalitesi düşük bir devlet hastanesinde epiduralli normal dogum yaptım..son ana kadar uyumak istiyordum dogumumda..çünkü senin gibi ödüm kopuyordu..
    herkesin agrı eşiği farklı diyordu doktorum ama yinede kabuslar görmeye baslamıştım.
    son güne geleyim benim sancımdan çnce suyum gelmişti..güzel bir duş aldım,ve dua ettim,tabi Agladım birazda..doktorumu aradık ve hastaneye gittik.saat akşam 9 gibi hastanedeydik.açıklık 2 cm di.sancım hiç denecek kadar azdı..saat 11 -12 oldugunda arttı.merak ettiğin şey agrının nasıl oldugu adet sancısı gibi ama gittikçe sıklaşan kasılma,batar girmesi gibi..o anda biraz zor gelebiliyor.sabaha kadar bekledim..yattım uzandım,ne yatabiliyosun ne uzanabiliyosun yani biraz rahatsız edici..şiddetlendiginde internetten bir kaç hareket öğrenmiştim,duvara dayanma,diz çökme gibi onları yaptım rahatladım.
    sabaha geçeyim tekrar muayene oluyor ve ben epidural takılcagı için anestezi odasına alındım.ama o sıralar sancılara artıyor..öğlen 12 oldu ben muayeneler sıklaştı ve masaya aldılar..5 kere ıkındım yine internetten çalıştıgım gibi..yarım saat bile sürmedi dogum..
    kesi en merak ettiğinmiş benimde öyleydi ve konuştukça Aglıyordum ama doktor kesiyi yaparken hiç anlamıyosun,orayı görmüyosun..bide ben hep gözümü kapattım.işe yarıyor.inan hiç anlamıcaksın çünkü senle sohbet ediyor olcak bebeginin saçları hakkında
    dikişe gelelim dogum bitince dikiyor ve onuda uyuşuk oldugundan anlamıyosun.o anda mucizene bakıyosun..ben eve geldigimde dikiş yerim yanacak diye tuvaletimi yapmadım akşama kadar ama bir baktım ki yanmıyomuş:)tuttuguma yazık:)
    büyük tuvalette azcık acıdı ama çok degil..
    kanama ise benim çok aşırı olmadı 2 günden sonra..
    inan iyi ki normal dogum yapıp o anları yaşamışım.(belki biliyosundur bebegimi kaybettim daha sonra)o an çokk eşsiz..
    bunları takma diyemem yine dogum yapacak olsam aynı heyecanı yaşardım
    şimdiden güzel bir dogum ve ikinizede saglık diliiyorum...

4. 7 Mayıs 2009
  5. ades_ballibadem

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    153
    canım bitanem benim,bebeğin için çok üzüldümya inan içim yandı
    allahım sabrını versin
    çok çok teşekkür ederim sana inan rahatladım çünkü çok samimisin hissedebildim,anlattıkların gözümde canlandı gerildim ama sonra rahatladım ,

bebeğini kaybettiğini bilmiyordum ,başın sağolsun bitanem,Allahım birdaha sana acı yüzü göstermesin

Son düzenleme: 7 Mayıs 2009
  6. 7 Mayıs 2009
  7. cemredeniz

cemredeniz Hiçbişeyim.. Üye

Beğenildi:
    232
    Ödül Puanları:
    203
    merhaba seda arkadaşım .. bende gulşahın arkadaşıyım ..dogumlarımızın arasnda 1 er hafta var ve ıkımızde normal dogumu yaşadık.. geçen senenın hazıran annelerıyız..

benımde sana vereblıcek bılgılerım var umarım yardımcı olurum ve umarım bı nezede olsa rahatlarsın

oncelıkle sakın sakınnn gerek yokken sezeryani deneme derım ınan aılemden cok kışı sezeryan dogum yaptı cok arkadaşımda ve hıc memnun degıller .. sonradan cektıklerı ezıyetı gozlerımle gordum.. bebegını emzırememek nasıl çökuntu yapıyor anne ruhunda bır bılsen..
    son dakıkaya kadar normal doguma kendını motıfe et derım ben..

1. dıyelım kı sancın tuttu suyun gelmedı ama şıddetlı hemen dr u ara ve tuttugun dakıkaları ona bıldır eger gerek gorurse o senı hastaneye davet edecektır.. hep sakın ol duş al bu sure zarfıda (cok ışe yarıyor) evde kucuk turlar at..
    benım once nışanım gelmıştı gunum gecmesıne ragmen Aral dunyaya gelmek ıstemıyordu .. gıcık olmuştum ama sabah karsı tuvalete gıttıgımde nişanım geldıgınde kımseyı uyandırmadan oglumun gunlugune yazı yazdım.. cok sakındım..

2. ilk sancı geldikten 3,5 4 saat sonra bebegımle goz goze geldık.. ustelık suni sancıyla dogum yaptm ben suyumuda ebe patlattı .. lavmanda yapılıyor tabıkı ama ınan hıc korkulucak şey deıl lavma.. sadece kendını sıkma derın derın nefeler al ben hep oyle yaptım .. dua kıtabımal ztn ıcerı gırdım sancım yoktu kı ebe kontrol ettı 2 cm açıklık var dedı dr um denizcim akşama dogru dogurursun demıştı benı dogum katına yollarken ama ebe dr sana şaka yapmış geceyı bulur dogumun dedı korkmuştum o zaman geceye kadar dayanamam dedım.. ama dr umun dedıgı dogru cıktıı ogleden sonra 3 te alttan fitil olarak sunı sancı verıldı yavas yavas basladı sancılarım ama hemen sıklaştı herkeste farklı oluyor bu durum tabıkıde.. ben şanslıydım.... daha sonra sancılar eldıkce yere coktum asta bakıcılar terımı sıldıler dualar ettıler yanımda normal dogumu bekleyen baka bır anne adayı daha vardı onun ıse suyu patlamıstı ama hıc açılması ve sancıısı yoktu banadenız ne guzel keşke bnmde sancım olsa dıyordu..
    ebeye bagırdım ablaa artık epıdural yapılsın cok fenaym dedım.. baktı ve tamam dedı dr u cagırdılar o gelene kadar (kendısı amelıyattaymış salak herıf) 5 cm olmuştur açıklıgım çunku ebe benım o halımı gorunce açılman cok hızlı sen akşama dogurursun cıdden dedı.. yanımdakı kızsa artık sıkıntıdan patlıcaktı ... neyse dr geldı anestezısttttt mişş ... benım sabıt durmam beklendı sancı bıttıgı an durdum ve o da once ıgneyı yaptı daha sonra kataterı taktı ve sakın yanlıs bı hareket yapma yoksa bı ıse yaramaz epıduralın dedı ama benı yatırdılar yuzdenmıdır nedır hala epıdrual yerım agrıyor..

3. butun analarımız hemen hemen normal dogumyapmışlar eger sancılar dayanılmıycaka kadar olsaydı ne kadar cok kışı can verırdı deılmı....
    ben bır ıgne bıle yaptıramayan ben normal dogum yaşadıysam sende dayanırsın arkadaşım.. ınanmak onemlı olan.. bu arada 2. şıkta suyum patlatıldı demıştım ya işte o zaman eşımı ıstedım o geldı elımı tuttuu ebe suyumu patlattı sadece o zaman korktum.. ama sıkmadım kendımı mecburdum bunu yaşamaya sıkarsam daha cok canım acıyacaktı bılıyordum.. hayatımda ılk kez mantıklı hareket edebıldım sanırım :))) sadece o an

4. valla o an dakıkaları saymadım dedım ya cok sıktı baskı vardı sancılar gelıp gelıp gıdıyordu adet sancısı gıbı ıştee.. gectıgı an hemen yuruyordum o arkadaşla şakalaşıyordum sonra haydee gerı sancı geldıgınde yere çökup allaha yalvarıyordum ama dayanıyorsun... ben epıduralım yapıldıktan hemen sonra dogum haneye alındım demek kı açıklıgım cok hızlı oldugu ıcın 10 cm hemen ulaşmıştı ...

5. dogumhaneye gırdım yanımda eşım dr um ara ara gelıyor gulumsuyor ebe cok ıyı genc bır kadın hemşıreler destek .. en onemlısı eşım yanımda ... elımı tutuyor en buyuk destek o oldu bana.. bırrde ebenın kolunu tırmalamam :)) sancı geldıgınde once derın bır nefes almamı soyluyor ebem ve vermemı.. ıkıncı nefesı ıse tutup ıkınarak bırakmamı soyluyor yapıyorum .. ama cok zor.. bogazıma cok yuklenıyorum nedense.. buyuk tuvaletımı yaparım dıye utanıyorum salak gıbı oysa lavmanda hepsı gıtmıştı ztn...
    1............2...........3.......... derken herkes heyecanlanıyor.. cok yaklaşmış oğlum saçları gozukuyormuşş soyluyorlar bende soruyorum bagırarak aa ne renkk ne renkkk sıyahh denızcım dıyor ebe :))) dr um gırdı ıçerı ahmet bey cok sakin bi adam ya gençte ztnonume oturdu bana yapmam gerekenlerı sakince soyluyordu.. eşımde boynumu tutuyr çenemı gogsume yaslamam yardımcı oluyordu.. ama ıkınmam cok zordu sancılarımıda hıssedıyordum .. epıruralım hıc bır ışe yaramadı..
    sonra ebe yanıma geldı bastıdı karnıma.. ışte o an tırnagımı geçırmışım kendısınee ayyy dedı dr noldu dedı tırnakladı benı dedı ış kazası dıye gulduler. oglumun kafası çıktı ..
    işte senı enılgılendıren bölume gelıyorum.. kafa cıktıktan sonra herşey bıtıyor yanı tum vucudunun cıkmasına gerek yok sancının gecmesı ıcın.. ztn dogum anında acı yokk.. sadece dogumu beklerken sancı var .. gerısı hıkayemın en en guzel bölumu yanı aslında senın en cok korktugun bölum..
    bebegım kaymak gıbı çıktı sorunsuzzz.. ardından plesanta çıktı 5 dk sonra dr göbegını kestı bana gosterdıler ztn hemen gordum gozum kulagım ordaydı hep.. eşım sevıncten delırdı :))
    kesıyı hıc hıssetmedım dıkerkende futbol muhabbetı vardı odada..

6. dedıgım gıbı kesı yapılırken hıccc duymuyorsun eşım gormuş ben gormedım meraklı oda dıkmış gozunu bakmışş :)) bı pırtik kestiler dıyor hemen makasın ucuyla ...

7. bebek cok zor cıkmıyor kafası senı bıraz zorlar.. kı bnm bebegımın kafası buyuktu dr um bunu bana daha evvelden soylemıştı o korkuyla doguma gırdım duşun.. gercekten koca kafalı .. arkaya dogru bombesı var :)) ztn kılosuda 3 kılo 670 gram nerdeyse 4 kıloydu yanı boyuda 52 cm di.. korkmaa o bı anlık pıt dıyee bır ses duşun oyle bışeyy e azcıkta orda acı deılde baskı hısedıceksın o da olsun dımı amaa bebek dunyaya getırıyorsun canından can kopuyor...

8. hayırr dedıgım gıbı gulup eglendım ben o an hıc bısey hıssetmedım hatta kafamı kaldırıp baksam mı acep dedım uyuşuksun daa ne hıısedıceksın

9. hayırr bende korka korka gıttım amaa hıc bısey olmadı normal her zaman kı gıbı sadece sılerken fln cok dıkkat et cunku dıkış olucak orda.. ztn sonrada yerımde durmadım gezdımde durdum hastanede :)))

bu arada o arkadaş dogum yapamamıştı hanı ben sancı çekerken benı ızleyen cunku hıç açılması olmamıştı ve sezeryana alınmıştı aynı odaya duştuk tesaduf bu yaa ben 3 te sunı sancım verıldı akşam 7 yi 5 geçe bebegımı kucagıma aldım yanı 4 saat sonra... o ıse gece 9,30 gıbı geldı cok aglıyordu gozu kapalıydı yalvarıyorduuu cok sancım var dıye.. onu gorunce dogumumda bıle aglamayan ben cok kötu agladım ... ona kendı yatagımdan moral verdım nurgulcum bebegını duşun dedım gecıcek dedım o da denız sen ne guzel normal dogurdun ben yapamadımmm dıe aglıyordu .. karşılıklı aglaştıkk.. cok uzuldum onun o halıne.. ve bır kez daha şukrettım rabbıme..

10. kesi yeri kişiye gore deri yapısına gore iyileiyor kımısı daha uzun kımısı ıse 40 gun ıcınde benım kı 40gun ıcınde tamamen ıyıleştıı

ve hıc esneme fln olmadı o bolgemde hatta daha sıkı .. eşım soyluyor ben deıl :)))) dr fazlamı dıktı ne dıyorum :)))

off cok uzun sürdü ama umarım senı aydınlatabılmışımdır .. soruların varsa sor burdayım..

hayırlı dogumlar olsun

Son düzenleme: 7 Mayıs 2009
  8. 7 Mayıs 2009
  9. UcukMavi

UcukMavi kocasının nazlı kelebeği Pro Üye

Beğenildi:
    156
    Ödül Puanları:
    203
    devlet hastanelerinde de epidural yapılıo mu ben istemiyorum epidural yapılmasını dayanılmayacak gibi mi bu sancılar.epiduralinde bi çok yan etkisi var ben en dogal sekilde olmasını istiyorum inş. dayanabilirim

10. 7 Mayıs 2009
  11. xsxeremim

xsxeremim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    123
    cevaplayan arkadaşlara ve konuyu açan arkadaşa çok teşekkür,bizde bilgilenmiş olduk...

12. 7 Mayıs 2009
  13. evdefnaz

evdefnaz ﷲ Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    cemredeniz harika anlatmışsın ellerine sağlık canımmm a.s.

14. 8 Mayıs 2009
  15. ades_ballibadem

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    153
    denizcim ne diyebilirimki,ne sorabilirimki süper süper anlatmışsın ,
    harikasın her ayrıntı gözümde canlandı a.s.
    oh be iyiki varsınız rahatlıyorum korkum geçiyor,
    bu kadar demek ,okadarda zor değil demek çok sağolya

16. 8 Mayıs 2009
  17. kokoxsxxsx

kokoxsxxsx ardamm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ewt kızlar gerçekten süper anlatmışsınız herkes çok korkutuyo insanın psikolojisi çok bozuluyo gerçekten ben sadece doğum korkusundan hamilelik kesinlikle istemiyordum ama artk istiyorum allahım inşallah isteyen herkese verir .bende epiduralli doğum düşünüyorum hep maliyeti ne kadar acaba kızlar bilgilendirirseniz beni çok sevinirim

18. 8 Mayıs 2009
  19. ades_ballibadem

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    153
    canım valla benim hastanemde 150ytl fark alıyorlar,
    fazla bişey değil yani ama ben düşünmüyorum çünkü bazı bünyelerde kalıcı bel ağrıları yapabiliyor