normal doğum yapan tecrübeli annelerden yardım istiyorum

Konusu 'Mayıs Anneleri' forumundadır ve xsxeremim tarafından 27 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

27 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : xsxeremim
  1. xsxeremim

xsxeremim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    123
    arkadaşlar 39 haftalık hamileyim ve kesinlikle normal doğum istiyorum..kaç gündür karnımda adet sancısı gibi ağrı var,ne artıyor ne azalıyor...belimde aynı şekilde ağrıyor...bu ağrıların ne sıklıkla ve ve ne şiddette olması lazım hastaneye gitmem için...illa ağrıların dayanılmaz duruma mı gelmesi lazım? ben küçük bir ilçede yaşıyorum ve ilde doğum yapıcam burda doğum için doktor yok çünkü....il 1.5 saat uzaklıkta bize....ne olur doğum sancısı yaşayanlar bir cümle dahi yazarsa açıklayabilirlerse çok sevineceğim...

2. 27 Mayıs 2009
  3. NaZaR_BoNCuGu

NaZaR_BoNCuGu Güneş topla benim için! Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    88
    benimde az kaldi 38+2yim bende inan bendede 1 haftadir bel agrisi karin agrisi var adet sancisi gibi ayrilcak gibi sanki belim dogumun yaklasdigini nasil anliyoruz bildigim kadariyla daha dogum yapmadim hic yanlissa arkadaslar duzeltsin lutfen eger suyun kanaman gelmediyse dayanamiyosan doktoru ara yada git 1.5 saatte baya uzak ihmal etme ne olur ne olmaz bide 5 dk bir sanci gelir diye biliyorum ben...allah tamamini erdirsin canim kolay dogum nasib etsin rabbim...

4. 27 Mayıs 2009
  5. mutahhara

mutahhara Everything is Fate Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canim ben sezeryanla dogum yaptim..ama hep normal dogum istedigim için cok sey okudum bu konuda..okuduklarimdan bildigim kadariyla sancilarinin düzenli olmasi gerekiyor..kiminin 10dakikada 1 kiminin yarim saatte 1 düzenli geliyor..sen saati kolla bence..

inşaAllah saglikla kolaylikla normal dogum yaparsin canim a.s.

6. 28 Mayıs 2009
  7. xsxeremim

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    123
    sanırım mayıs anneleri yeni doğan bebişlerle uğraşıyor ve net başına gecemiyorkaydirigubbakcemile5

8. 28 Mayıs 2009
  9. _Melin_

_Melin_ meleğim benimle:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Aynen öle cnm bebiş uyumadıkça hiç birşey yapamıyorum..o uyuyunca bir koşuşturma başlıyo bendekafamçokkarıştı

cnm bende normal doğum yaptım...

4 şey var doğum belirtisi olarak ciddiye alınacak

1 nişan gelmesi
    2 sancı olması
    3 kanama olması
    4 su gelmesi

Bunlar olduğunda muhakkak dr una git...doğum başlıyor olabilir..
    Kişiden kişiye göre de bu belirtiler değişiyor..ben mesela ufak ufak sancı çektim gece boyunca..sabah kaktığımda kahverengi leke geldi..ben pek önemsemedim ..sancılarım felan azdı ama dr uma danışayım istedim aradım hemen..gel kontrol edelim bir dedi.Gittim muayene etti ve nişan geliyor dedi 1 cm de açılma varmış..hemen o gece yatış verdi akşam 8 gibi sancılarım düzene girdi..sonra ardından suyum gelmeye başladı.. sabaha doğru sancıları arttı..sabah 11 gibi doğuma gittim..
    Ben gece boyu sancı şektim..sabah biri geldi 2_3 saat sancı çekip hemen doğuma gitti..
    böle tani cnm..ihman etme azda bir belirti olsa hemen dr unla irtibata geç..inş bir avazda kurtulursun cnm...

10. 28 Mayıs 2009
  11. xsxeremim

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    123
    çok sağol teşekkür ederim...bende sadece sancı var o da dayanılmaz değil,bekliyorum...normalde 1haziran doğum tarihi ama sanırım biraz daha bekletecek kızım beni.....yerinde olmayı isterdim inan,en zor kısmı atlatmışsın sağ salim bebişini kucağına almışsın,bizede kısmet olur inşallah o günleri görmek.....:CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv:

12. 28 Mayıs 2009
  13. _Melin_

_Melin_ meleğim benimle:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bişi diil cnmm..inş zamanını bekler yawruşun ama yine de tetikte olmakta fayda var cnmm..benim sat a göre muhtemel doğum tarihim 8 mayıstı ve aynen 8 mayısta doğum yaptım..% 5 hamiş bu tarihi tutturuyormuş..Bu da kişiden kişi göre değişiyor yane..
    Çok şkr cnm dediğin gibi biz bebişimize kavuştuk darısı başınıza..inş herşey yolunda gidecektir bol bol dua et bizedee...Allahım kolaylık versin sanaaa...

14. 29 Mayıs 2009
  15. Erence

Erence sensiz olamam...... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım 2 tane normal doğum yaptım ama suni sancıyla hastenede bekleyerek zorla oldu 2side ama bildiğim kadarıyla nişan gelir su gelir sancılar düzenli olur gittikçe sıklaşır ilçede yaşadığın için biraz zor ama evde sancı çekmek daha ii inşallah hayırlıısyla kurtulur bebişini kucağına alırsın canım

16. 29 Mayıs 2009
  17. xsxeremim

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    123

suni sancı normal sancıdan daha ağır diyorlar,onun için korkuyorum suni sancıdan,inşallah kolaylıkla kurtulurum....pazartesi son gün...eğer yine birşey olmazsa doktorumla konuşmam gerekecek...sanırım bendede suni sancı olacak böyle giderse...yoksa bu sancıların şiddeti hiç artacak gibi gözükmüyor...cevabın için çok sağol.....:içelim::içelim::içelim:

18. 29 Mayıs 2009
  19. xxyxixldxixzxx

xxyxixldxixzxx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Canım bende normal doğum yaptım
    Doğumdan 2 gün önce hastaneye gitmiştim ebeye sordum nişan gelse anlarım ama suyumun geldiğini
    nasıl anlıyacağım dedim.Çünkü ilk doğumum olduğu için akıntılarım oluyordu öyle birşey mi ki diye düşünüyordum hep.
    Ebenin dediği şey kasılmaların olurken suyun gelmeden 3-4 saat önce karnın normale göre daha sert,
    sanki içinde bir gülle varmış gibi olur demişti ve suyun geldiğinde rahatlarsın birden dedi aynen de öyle oldu. Birde herkes gibi kasılmalarım oluyordu fakat suyumun gelmesinden önceki kasılmalarım bana hep kabızmışım hisi veriyordu. Meğersem bunlar doğum sancılarımmış. Ben habire wc ye taşınıyordum.
    Böyle işte Rabbim yardımcın olsun bir avazda kurtulursun inşallah.Bebişinide sağlıcakla kucağına alırsın.