normal doğum yapan yokmu

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve mavia tarafından 11 Ekim 2007 başlatılmıştır.

11 Ekim 2007
    Konu Sahibi : mavia
  1. mavia

mavia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ya arkadaşlar hep sezeryanla doğum yapanlar doğum hikayelerini yazıyorlar.normal doğum yapanlar neredeler.lütfen bizi rahatlatacak bişeyler yazın

2. 11 Ekim 2007
  3. mina_mina

mina_mina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Canim Ben Normal Dogum Yaptim Ama Cokda Rahatlaticak Bir Hikayem Yok.
    Dogumum Suyumun Gece 3:45 De Patlamasiyla Basladi Hastaneye Gittikten Sonra Sancim Olmadigi Icin Eve Yolladilar Sabah 8 De Sancilarim Basladi. Gun Boyunca Sanci Icinde Kivrandim.gece 2:30da Sancilarim Her 5 Dk Da Gelmeye Baslayinca Hastaneye Gittik.daha Sonra Epidural Yapildi Onun Yardimiyla Bir Saat Dinlendim Ve 28 Saat Suren Dogumum Saat 9:50 De Sona Erdi Ve Benim Kucuk Presesim Dunyaya Geldi. Iste Bu Da Benim Dogum Hikayem :)))))))))))))

pembeortanca, Ankaaa, btlyur ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. 11 Ekim 2007
  5. Jege

Jege Guest

eweeet
    benim hikayem çok rahatlatıcak cinsten
    çok güzel bir doğum yaptım :)
    cumartesi gece 10 gibi sancılarım başladı.belli aralıklarla gelip gidiyordu çok şiddetli değildi.
    O şekilde yattım gece 3 kez falan uyandım we pazar sabahı oldu.
    pazar günüde sancılar aynı şekilde dewam etti .Bu arada doktorumla da konuşuyorumo da beni rahatlatarak ''tamam birşey yok,olacak bunlar,sen ağırlaşırsan haber wer bana '' diyor sadece...
    Pazar gece oldu saat 12.00 bayaga şiddetlendi we daha sık olmaya başladı.doktoru aramakta teredddütlüyüm sabahı bekliyim diyorum.
    Ama malesef bekleyemiyorum.çünkü nişan geliyor (hafif kanlı akıntı,keseyi kapatan tıkaçın atılması demek nişan).we doktorumu arıyorum bu arada saat gece 02:30...
    doktorum hemen hastaneye gitmemi kendisinin de hemen geleceğini söylüyor,
    derkeen hastanedeyiz...
    doktorum muayene etti we 7 cnm açılma oldugunu söyledi we herşeyin çok iii gittiğini normal doğum yapacağımı söyledi.
    Çok sewindim tabiki...
    Bu sırada suyum gelmediği için dotorum suyumu patlattı.we anestezi uzmanı gelip epidurali yaptı.acı hissetmiyordum artık.
    Açılmanın 10 cnm olmasını bekledik , bu sırada hastane hemşireleri bana ıkınma egzersizi yaptırdı we nasıl dawranmam gerektiği konusunda beni bilgilendirdiler.
    We saat 07:00de açılma 10 cnm olmuştu we kendi odamdan o ayaklı masaya yani doğumhaneye aldılar beni,akabinde sancıyı bekledik 3 ıkınmada allahıma şükür boncuk kuzum 3.650 kg olarak kucağımdaydı saatte 07:05'ti :)
    ben tabi hiç bişe hissetmedim desem yeridir walla
    sonrasında doktorum dikişleri attı 3 tane sanırım.
    sonrasında odamza geçtik we emzirmem için kızım getirdiler.We şu an 3 aylık .
    Bende korkmama rağmen hep normal doğum yapmak istemiştim allahta gönlüme göre werdi herşey yolunda gitti.
    inanınki hiiç korkacak bişey yok
    hamilelere nacizane tawsiyem doğumu düşünmeyin
    bırakın zamanı gelince zaten olacak bi şekilde
    ne kadar çok düşünürsenin o kadar cok kabusunuz olur.
    İşte bu bizim hikayemiz , öyle saf öyle temiz :) :)
    Sewgiler...

btlyur ve jelibon25 bunu beğendi.
  6. 11 Ekim 2007
  7. EU1

EU1 Guest

Ya benim aklimin almadigi simdiki dogumlarda nerdeyse yuzde 100 u epudural yaptiriyo.Normal dogumlardan behsediyorum bu arada.Peki bundan yaklasik 5 yil onceye kadar yoktu boyle bir sistem herkes korkuyordu yeni bir yontem sakat kalirim korkusu kimse yaptirmiyordu ve o sanciyi cekiyordu.Nasil dayaniyorlardi yaf valla dusunuyom bizim is kolay :)) onceden nasil yapiyorlardi onca saat sanci abovvv dusununce e bile karnim agiriyo.

Boyle igne yaptirmadan dogum yapan varmi nasil gecti o cehennem saatleri sancilari??????

8. 11 Ekim 2007
  9. cnvr

cnvr Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ay çekilin burda benim anlatmam lazım. kaçılın bitatlicadiarzu
    kızımı anlatayım ikinci doğumumdu ilki ölü doğumdu onu es geçiyorum. kızıma hamileyken son 1 ayım sancıyla geçti. hergün ha doğurdum ha doğuracağım derken birgün sancılar değişti. şiddeti arttı. herhalde bugün doğacak dedim ve yattım gece 1,5'tu. Rüyamda oturmuşum bacaklarımı açmışım yerde beyaz bir top (nurtopu mu acepCADIARZU) yanımda eşim uzanmış yanlamasına uyuyor. kalk diyorum kalkmıyor ben sancı çekiyorum (bu arada eşim askerdeydi). Bir gözümü açtım ben yatakta kıvranıyorum. su filan gelmedi. saat 3.5tu 2 saat sancıyla uyumuşum. 4 te hastaneye gittik 5.5ta kızım ağlıyordu (tabii ben de):nazar:
    bu arada kızlar ölü doğum yaptığımda kadındoğumcunun olmadığı bir yerdeydik ve ben nerde doğum yapıcam ne olacak diye hergün kuruntu yaptım, kızımda çok içim rahattı tevekkül ettim ve çok kolay oldu çok şükür.
    Allah herkese kolay doğumlar nasip etsin kimseyi o durumda bırakmasın.:teselli:

jelibon25 ve Sedefne27 bunu beğendi.
  10. 11 Ekim 2007
  11. Jege

Jege Guest

cehennem saatler mi ?
    hiç yakıştıramadım sizin gibi güzel bir anne adayı
    o saatlee en güzel saatler
    en güzel sancılar bunlar
    neticede epidural son anda yapılan bi iğne
    sancılarını zaten çekiorsun
    dediğim gibi boşwerin düşünmeyin doğumu
    hamileliğinizin keyfini çıkarın

12. 11 Ekim 2007
  13. SHADOWGIRL

SHADOWGIRL Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    108
    benim 2 çocuğum var normal doğum ile dünyaya geldiler.ilk doğumum 19 yaşında idi.hamilelik sorunsuz geçti sancılarımın başlaması ile hastaneye gittim 7 saat sancı çektim ve sonrasında doğumum gerçekleşti ve ben çocuğumu kucağıma aldığımda derin bir oh çekerek sarıldım ve sanki o sancıları çeken ben değildim hepsini unuttum gittiŞeniz ve kızımın doğumunda da aynı hisler bebeğimi kucağıma aldığım anda bütün ağrılarım gitmişti.kilolarıda 4kg idi:nazar:
    işte böyle sancıdan korkmayın ve gidip sezeryana eğer gerekli değilse kendi isteğiniz ile olmayın çünkü sezeryanın arkadaşım anlatımı ile daha sıkıntılı bir iyileşme süreci oluyormuş
    yerimseniben

jelibon25 bunu beğendi.
  14. 11 Ekim 2007
  15. EU1

EU1 Guest

Valla canim ben senin kadar pozitif dusunen bir insan degilim.Sonucta cehennem diye bahsettigim cekilen sancilar.Simdi egriye dogru ben bu kadar aci cekerken hayatimda cektigim en siddetli aci olarak goz onune alirsak ben o ana cehennem saatleri derim.Ama tabiki bebegim dogdugu an hersey biter onun icinde cekmeye raziyim kolay elde edilmiyo ki kaldiki bu bir evlat.Ama durustce bakarsak cekilen o aci dolu saatler bana hicte guzel gelmiyo.

pisgor bunu beğendi.
  16. 11 Ekim 2007
  17. gulara

gulara En büyük fener ulenn:) Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    bende normal doğum yapanlardanım hemde 13 gün önce çok taze:)
    korkulacak bişe yok benim kadar korkak biri normal doğum yaptıysa herkes yapar:)
    28 eylül cuma sabah eşimi işe gönderdim tam uyuyacaktımki hafiften hafiften sancılarım başladı bende kendimi hemen dışarı attım yürüyüş yaptım biraz yürümenin o anda doktorum iyi olacakğını söylemişti tabi sancı gelip gidiyo ama çok şiddetli diildi anladım artık bebişim çıkmak istiyo 2 aydır çekiyodum sancıyı.bekledim bekledim gittikçe sancının şiddeti artıyo saaat 15.00e kadar bekledim evde sora eşimi aradım hemen hastaneye gitmesini söyledim.kayınvalidem ve annemle bilikte hastaneye gittik doktorum kontol etti ve 3cm açılma olduğunu doğumhaneye çıkıp beklememi istedi doğumhaneye çıkardılar beni bi yatağa yatırdılar suni sancıyı verdiler 3 saat suni sancıyla tamamen açılmanın olmasını sağladılar.tabi böyle bunları konuşmakta okumakta kolay acısı çok oluyo yalan değil ama şimdi düşünüyorumda değermiş.doğumum kolay oldu iki ıkınmada bebeğimi dünyaya getirdim ama 8 tanecik dikiş biraz canımı acıttı ama olsuuun minik kuzum için değermiş.
    anniş adayı o cehennem saatlerini bende gözümde çok büyütüyodum ama korktuğum kadarda değilmiş sende o anı gözünde büyütme allah herkese normal doğum yapmayı nasip etsin hemen ayakladım bi kaç gün sadece zorlandım e artık o kadarda olsun dimi anne olmak kolay değil allah isteyen herkese nasip etsin tarifsiz bişey bu:)

jelibon25 bunu beğendi.
  18. 11 Ekim 2007
  19. tatarxixm

tatarxixm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bende ilk oglumu 26 saat sancıdan sonra normal yola dogurdum dogum kolay oldu amaaaaaaaaaaaa
    gelgelelim kzıma 9 sene aradan sonra yine anne olacaktım sabah az suyum geldi korkudan sesimi cıkarmıyordum ögleden sonra eşim geldi ben sesimi cıkaramamıştım
    sonra vcye girdim baktım kanama başladı dayanamayıp eşime söyledim sonra hasteneye gitik muayene sonucunda 4 cm acılma vardı dogum haneye aldılar beni sunı sancıda verdiler 1 saat ugraşmanın ardından benim için uzum bir saat ti kızım dunyaya geldi sesini duyun ca başladım aglamaya dunyaya gelmişti ama ismi bile hazır degildi cok şükürki saglıklı evlatlarım var alah herkeze nasip etsin
    kızımın ismini abisi koydu canlarım benim

jelibon25 bunu beğendi.