Normal doğum yapanlar lütfen...

Konusu 'Doğum ve Sonrası...' forumundadır ve asase tarafından 30 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

30 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : asase
  1. asase

asase Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    88
    Merhaba arkadaşlar 14 saat süren aralıksız sancı sonucu açılmam 3 cm oldu,doktor açılmamın olmadığını ve bebeğin doğum kanalına inmediğini söyleyerek beni sezeryana aldı,ancak ameliyat masasında bile açılmam ne durumda diye kontrol etti,doktorun bu davranışı bekleseydim açılma olur muydu,bebek iner miydi sorusunu aklıma getirdi?Tabi iğne vurulduğu için sezeryan oldum,vazgeçmek gibi bir şansım olmadı,sezeryan yapılacak kken bebek geldiği için bir bayanı masadan kaldırdılar,nasıl bir mantık anlamıyorum,normal doğum yapamazsınız diyorlar sezeryana alıyorlar sonra da normal doğum yapabilir mişsiniz,bebek gelmiş bile diyorlar.Doktorlar hiç bekleme yanlısı değiller,ya da bekleme konusunda motive etmiyorlar,ben ilk teklifte beklemek istediğimi söyledim ama ikincide korktum,doktor özel doktorum değildi,kendisi gelemedi,sonuçta doktora güvenmek zorunda kalıyoruz.

Sizler toplam ne kadar beklediniz,sancılarınız kaç saat sürdü paylaşır mısınız lütfen?

2. 30 Temmuz 2009
  3. gokay072664

gokay072664 Annesinin Bitanesi DEFNE Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    merhabalar.. öncelikle bebeğini güle güle büyüt canım.. yaklaşık 10 ay once doğum yapan bir arkadasımın basından gecen olayı anlatayım sana.. öncelikle onun doktoru zaten bi garipti.. 9 ay boyunca kıza sezeryan modu verdi.. yok normal doğumda 40 dikiş atılcak bilmem nerene kadar yırtılcak.. sen daha gencsin işte oran bozulmasın sarkmasın falan filan.. bunları duyunca ben bile yuhh dedimm yanii.. neyse kız artık girdi doktoruna güvenerek sezryan ameliyatına... epidural oldu.. tabii uyanık herşeyi duyuyo.. doktor ve yanındakiler konusmaya baslamıs.. işte bebeğin baş çevresi aslında küçük, normal doğum yapabilirdi falan diye.. tabii olmuş bitmiş o saatten sonra cok gec.. ben bunları tamamen doktorların bencilliği olarak nitelendiriyorum..bazı doktorlar normal doğum uzun bi süreç aldığı için zaman kaybı olarak görüyolar ve cok kızıyorum.. ama tabii senin olayın farklı arkadasım.. sonucta sen baya bi sancı cekmişsin..

4. 30 Temmuz 2009
  5. kardelencicegi

kardelencicegi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar hangi hastanede oluyor bu olaylar yazarsanız bizim içinde iyi olur

6. 31 Temmuz 2009
  7. mirisa

mirisa Sensiz bir an yaşamayalım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    13 saat sonucu açılmam oldu ben artık yalvardım sezeryan yap diye doktoruma ama yapmadı zaten baştan beri normal konuştuk sen bu kararı almakla yarı doğumu yaptın zaten dedi ve beni normal doğurttu 13.saate kadar benımde 3 cmdi son yarım saatte mucize oldu ve 7ye çıktı doğumhanedeki pelvik muayene sonucu hemen 9a çıktı ve doğumu yaptım..

8. 1 Ağustos 2009
  9. yelizfalan

yelizfalan seni seviyorum hayat... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım maalesef bazı doktorlar ameliyat yanlısı..çok şükür benim doktorum başından beri normali zorlucaz olmazsa sezeryan demişti..bana birgün boyunca suni sancı verdiler fakat hiçsancım gelmemişti..ben çok bunaldım bekle bekle dedim dr. hanım alın beni ameliyata..aman yelizcim ameliyat nedir ki 5 dakikalık iş ama ben senin normal doğum yapmanı istiyorum demişti ve sonuna kadar bana destek olmuştu..ikinci gün 4 saatlik sancı sonrası doğumum gerçekleşti..yani bilemiyorum canım hayırlısını istemek lazım..

10. 6 Ağustos 2009
  11. sebsin

sebsin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    76
    slm arkdşlr bende çok sancı çektim ama deydi
    o anı çanlı canlı yaşamak gibisi olamaz ...sezaryan düşünen arkdşlr ltfn birkez daha düşünün. inanın normal doğum harika bişey nekadr çok sancı çeksende...

12. 7 Ağustos 2009
  13. ccalikusu

ccalikusu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    selam arkadaşlar
    canım öncelikle bebeğini hatılısı ile büyüt inşallah hayat bundan sonra başlıyor bunada inan... doktor meselesine gelince maalesef bitrçokdoktor hastayı psikolojik olarak sezeryana yöneltiyor çok şükür ebnim doktorum bu konuda çok iyidi sonuna kadar normak dedeik be sonundada normal doğum yaptım gece 3 de başladı sancılarım sabah 9 a kadar 5 cm oldu sonra epidural yaptırdım ve saat tam 12de oğlum dünyaya geldi. bilgi isteyenler için hisar hastnesind edoğum yaptım doktorumda filiz topuzdu

14. 7 Ağustos 2009
  15. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    aynısı karşı komsumun kzına oldu. dr kafası şöyle büyük , normal doğuramazsın, yok 4 kilo doğacak vs.
    kızın yaşı küçük zaten korkmuş . aynen ameliyat esnasında aa ben buna buyuk demştim aslında kucukmuş demiş ve cocuk 3.300 doğdu.

16. 7 Ağustos 2009
  17. Azize45

Azize45 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    196
    merhaba....bende hep normal doğum yapmak üzereydim ama olmadı doğum kanalı dar ve bebek kanala girmemiş...mecburen sezeryen oldum hiç istemezdim hemde çok ağırılarım oldu.hiç tavsiye etmem arkadaşlar

18. 13 Ağustos 2009
  19. esraaydin

esraaydin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba çalıkuşu ilk defa duyuyorum normal olsun diye direten doktor. Benimkide sezaryan yanlısı gibi 37. haftamdayım cuma günü muayeneye gitcem eğer normal doğum için olumsuz bişey söylerse başka bir doktora daha muayene olcam gittiğin hastane bana yakın sayılır çekmeköy de oturuyorum bende doğum ücreti ne kadar verdin arkadaşım ?