Normal doğum yapanlar!???

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve Bahar83 tarafından 3 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

3 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : Bahar83
  1. Bahar83

Bahar83 beyza'nın annesi --<--@ Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hayırlı sabahlar arkadaşlar, herkesin ve bebişlerimizin keyfi morali sıhhati yerindedir inşallah. Benim bi sorum olcaktı; Bi tanıdık tavsiye etti: Son zamanlarımıza doğru hergün bir kaşık zeytinyağı iç. Damarların açılmasına yardımcı olur dedi. Bunu ve buna benzer şeyler duydunuzmu?? Aslı var mı? Normal doğum yapan annişler, yapmış olduğunuz özel bişey var mı????
    Dua edin! İlk Bebişim ve normal doğum istiyoruuuuum...

Şimdiden tşkrlr.kafamçokkarıştı

2. 3 Temmuz 2008
  3. nurcanogretmen

nurcanogretmen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    ben iki normal doğum yaptım ama hiç özel bişi yapmadım canım .. sadece hurmanın faydalı olduğunu biliyorum özellikle de doğum sancıları geldiğinde.. sağlıklı ve kolay bi doğum olur inşallah

4. 3 Temmuz 2008
  5. slm canım a.s.
    ben kasım annesi olacagım nasip olursa.daha gecenlerde böyle bi konu gecmişti evde büyüklerimizle beraber konuşmuştuk ve benim cok garibime gitmişti sana da anlatayım hemen.
    eskiden genelde evde dogum yaparlarmış ya dogumun cabuk olması için sancı başladıktan sonra vajina bölgesine zeytin yagı sürerlermiş.bu rahmi yumuşatıp kolay acılmasını saglarmış ve bebekte hemen kayıp cıkıyormuş.hatta bunu amcamın eşi evde dogum yaparken yapmışlar cok rahat oldugunu söyledi bana.cok şaşırdım tabi zeytin yagının her derde deva oldugunu duymuştum ama bu kadarını ben hiç duymamıştım dogrusu
    allah hepimize kolay bi dogum nasip etsin saglıklı olarak bebişleri kucagımıza alırız inşallah

6. 3 Temmuz 2008
  7. hidennisko

hidennisko çiçekli böcekli :)) Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    kızlar saygı duyuyorum boyle seylere ama bana sacma geliyor..

8. 3 Temmuz 2008
  9. Bahar83

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tşk ederim arkadaşlar. Dua en büyük silahtır! Elimizden duadan başka bişey gelmez. Zaten mübarek aylarada girdik. Bu arada kandiliniz mübarek olsun. 3 aylar hürmetine kimin ne hayır muradı varsa Rabbim nasip etsin inşallah. Herkesede kolay doğumlar nasip etsin. Amin.
    öptm

10. 3 Temmuz 2008
  11. ghaneli

ghaneli ^AhmetBarışCanan^ Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım seninde kandilin kutlu olsun duaların için kocamannnn AMİNNNNNNNNNN

12. 3 Temmuz 2008
  13. kedi dili

kedi dili EN BÜYÜK TÜRK ATATÜRK! Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    kandiliniz kutlu olsun arkadaşlar:1hug:.ben de bu hafta inşallah ikinci bebişime kavuşacamgamyoncuiremsu,normal doğum kolaylaştıran yürüştür:dance:, en az günde yarım saat keyfli yürüş yaptın,son haftalarda az yağlı yemekler tüketin:kahve:,bol proteinli tercihi edin,merdiveni kulanın,ilk doğum bile vız gelir,o kadar acı duymasınız doğum da,herkeze kolay doğumlar

14. 3 Temmuz 2008
  15. Bahar83

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Allaha şükür hamileliğim boyunca hiç sorunum olmadı yani yatmak durumdunda kalmadım. 32 günüm kaldı ama belli olmaz ya Temmuz ya ağustos annesi olcam inşallah. Son 2 haftadır felan ağırlaştım ama yürüyüşlerimi felan kesmiyorum. gidebildiğim kadar gidecem bakalım...

16. 3 Temmuz 2008
  17. Bahar83

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merdivende pek zorlanmıyorum. İnerken tabiii :) 3. katta oturtduğumuzdan hergün in çık oluyo valla. sadece çıkarken nefes nefes kalıyom ve eşimin dediğiyle "çekmiyo" hayırlısı...

18. 3 Temmuz 2008
  19. seherb

seherb Benim Küçük Beylerim. Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben ogluma dogum yaptıgım sırada bana doktor...dizlerimin üstüne durup ıkınmamaı sölemişti yatarak sancı çekmemi sölemiştii bend eböle yaptım ve rahat dogum yapmıştım.. allah hepimizn yardımcısı olsun...hıı bu arada gerçekten hurma işe yarıyo die bend e duydum ama hiç denemedim..