Normal Doğumda Açılma ???

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve "naz"li kxixz tarafından 4 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

4 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : "naz"li kxixz
  1. "naz"li kxixz

"naz"li kxixz Part tıme ev hanımı Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhabalar birşey sormak istiyorum aklıma takıldı normal doğumda sancıları başladığı ve hastaneye gidildiği halde açılması az olan yada olmayan kişileredemi suni sancı falan gibi birşeyler veriliyor açılmayı hızlandırmak için yoksa beklenıyormu öylece bilmiyorumkismile

2. 4 Temmuz 2010
  3. ozimelis

ozimelis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    [QUOTE="naz"li kız;14078113]Merhabalar birşey sormak istiyorum aklıma takıldı normal doğumda sancıları başladığı ve hastaneye gidildiği halde açılması az olan yada olmayan kişileredemi suni sancı falan gibi birşeyler veriliyor açılmayı hızlandırmak için yoksa beklenıyormu öylece bilmiyorumkismile[/QUOTE]

ewet canım kolundan serumla verıyorlar bu sayade acılmayı hızlandırıyorlar.sen 0cm oluncaya kadar sancı cekıyorsun aralıksız.10cm olunca dogumun tamamen baslamıs oluyor.allah kolaylık versın canım...:Saruboceq:

4. 4 Temmuz 2010
  5. Gulguzeli33

Gulguzeli33 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    [QUOTE="naz"li kız;14078113]Merhabalar birşey sormak istiyorum aklıma takıldı normal doğumda sancıları başladığı ve hastaneye gidildiği halde açılması az olan yada olmayan kişileredemi suni sancı falan gibi birşeyler veriliyor açılmayı hızlandırmak için yoksa beklenıyormu öylece bilmiyorumkismile[/QUOTE]

benim suyum geldi,hastaneye gittik,ne sancı ne açılma.1santim bile açılma olmadı,6saat bekledik.suyun iyice azalmış daha fazla beklemeyelim bebek tehlikeye girmesin dediler.suni sancı veririz yine olmazsa sezeryana alırız,sancıyı boşuna çekmiş olursun dediler.bende direnmedim ameliyata girdim

6. 5 Temmuz 2010
  7. annesinin_melegi

annesinin_melegi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben bır gun evde sancı cektım aksam 9 hastaneye gıttım 4 cm acılma vardı sancı falan vermedıler yattım hastaneye ertesı gun acılmam 7 cm olunca ıgne vurdular saat 2 de ve 4 de dogum yaptım anlıcan sunı sancı hemen vurmadılar

8. 5 Temmuz 2010
  9. PleaseTryAgainLater

PleaseTryAgainLater oglumm - kizimm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106

eğer kendi sancılarınız varsa bi müddet bekleniyor açılma yeterli olmazsa ve çok zaman geçerse suni sancı veriliyor..ama benim gibi hiç sancısız 3 cm açılma olunca dirreeeekk suni sancı...kolay doğumlar dilerimmm

10. 20 Temmuz 2010
  11. fati_ma

fati_ma Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    fisfisfis
    mrb ben 39+0 dayım gecen cuma gittiğimde 3 cm açıklığım vardı.doktor suni sancı önerdi siz kaçıncı haftada suni sancı aldınız.ben kararsız kaldım kendi sancımı bekliyorum ama bi sorun olurmu bilmiyorum.fisfisfis

12. 20 Temmuz 2010
  13. jade_06

jade_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    benim bi tandııgım sancıyla gitti beklemden hemen acılmasına bakıp suni sancı vermişler 4 cm miş acılması önce suni sancıyı verip ardından sancıya igne yapıyolar acılma daha hızlanıyo.8-9-10 cm e gelınce doguma alıyolar

14. 20 Temmuz 2010
  15. fati_ma

fati_ma Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    peki ağrı daha mı fazla oluyo acaba .banada doktorum sancıyla gelsende suni sancı veriliyo dedi.mantıklı gelmedi ama artık doğumu hızlandırmak amaclı suni sancı veriliyomuş.bana sadece başlangıç sancısı verecekmiş yani sürekli kolumd abi serumla kalmayacağım .

16. 20 Temmuz 2010
  17. jade_06

jade_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Yani ben iki sancıyıda yaşadım suni sancı ağrılı he eğer sürekli bulunmucaksa o zaman git sancı basladıktan sonra kendi sancını cekiceksen ne güzel.Yani kendi sancının en güzel yanı elin kolun baglı değil .İstediğin gibi çekiyosun sancıyı suni sancıda benım kolumdanda girmedi iğne elden verdiler sakın kıpırdama diyolar bana o sancıyla öye yatakta tavana bak dur işin yoksa kıpırdamıcam diye .Bide her hastane her doktor aynımı tabiki bilinmez her kişie farklı bana 2 saat verdiler gözüm döndü 24 saat suni sancı cekenler benden iyiydi.Herkeste farklı ama eğer sancıların ufak ufak giriyosa zaten yakın bi zamanda gelir kendi sancında

18. 20 Temmuz 2010
  19. fati_ma

fati_ma Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    özellikle sordum seruma bağlı kalıcakmıyım diye sadece tetikleyeceğiz dedi.zaten açılman var bebeğimde ,iyi bastırıyomuş.cumartesi başladı sancılarım düzensiz belime vurmaya hafif adet sancısı gibi ama 4 gün geçti hala artmadı sancılar.hiçağrısız 3cm acıldı bu az ağrılarla dahada açılırmı diye tedirginim.ama gidersem doktor kesin yatıracak:)herkes daha sancılı diyo suni sancı korkuyorum normal olarak.