Normal doğumda dikişleri enfeksiyon olan var mı

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve PleaseTryAgainLater tarafından 30 Nisan 2010 başlatılmıştır.

30 Nisan 2010
    Konu Sahibi : PleaseTryAgainLater
  1. PleaseTryAgainLater

PleaseTryAgainLater oglumm - kizimm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    slm arkadaşlar..10 günlük anneyim..normal doğum yaptım...iç ve dış dikişlerim var...geçen haftaki kontrolumde dış dikişlerimin enfeksiyon kaptığını söyledi dr.um..tekrar 2 ayrı antibiyotik yazdı..mutlaka kullan yoksa o bölgeyi açıp tekrar dikmek zorunda kalırız dedi...acılarım azaldı iyileşiyo derken bugün baktım beyazlıklar var sanırım iyileşmedi..batikonlu su ile devamlı temizliyorum..niye geçmiyo..çok korkuyorum...bu durum başına gelen varmı...biraz daha ilaç kullansam geçmezmi...ağlamaktan başıma ağrı girdi..tekrar açıp dikilme fikri beni bitiriyo..

2. 30 Nisan 2010
  3. adilemir

adilemir Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4.322
    Ödül Puanları:
    238
    canım ılaçlarını mutlaka kullanmalısın kullanmamazlık olmaz..rısklı olur kullanmaman..
    ve yıkama jelı yazdımı doktorun..hergun o bolgeyı yıkamalısın..

4. 30 Nisan 2010
  5. PleaseTryAgainLater

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ilaçlarımı düzenli kullanıyorum 1 günlük kaldı..geçmedi ama..jel değilde baticonlu su ile yıkamamı söylediler..napıcam ben yaa...

6. 30 Nisan 2010
  7. adilemir

adilemir Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4.322
    Ödül Puanları:
    238
    devam et kullan..tekrar doktora gıt.
    korkma canım bısey yok..opuyorumnanaktan

8. 30 Nisan 2010
  9. tuvanna07

tuvanna07 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    öncelikle çok geçmiş olsun canım normal dogumda hem iç hem dış dikişmi oluo nasıl oluo buu her dogumda oluyomu yoksa zor dogumlardamı umarım bilgilendirirsin benii ve inşaalah bian önce iyileşirsin bebeginide allah analı babalı büyütsün

10. 30 Nisan 2010
  11. PleaseTryAgainLater

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    inş. geçer bi daha aynı şeyi yaşamak istemiyorum..

12. 30 Nisan 2010
  13. PleaseTryAgainLater

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkür ederim canım..evet içi ve dışoluyo..aslında benim doğumum zor oldu ben o yüzden iç ve dış dikiş var sanıyodum ama dr.um hemen hemen her doğumda oluyo bu dedi...birde benim ilk doğumumdu..

14. 30 Nisan 2010
  15. bkale

bkale Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım öncelikle çok geçmiş olsun ne zordur bilirim... ben doğum yapalı 6 ay oldu ve aynısı hatta daha da beteri başıma geldi. dış dikişlerim olduğu gibi hep açıldı.oysa çok kolay doğum yapmıştım masaya çıktım 3 dakika sonra bebeğim kollarımdaydı. ben bilemedim hiç uyaranda olmadı dikkat edemedim ve maalesef açıldı. kayınvalidem daha hastaneden çıkmadan çocuğu yatarak emziremiyorsun otur da emzir dedi ve maalesef sürekli oturdum tüm dikişlerde açıldı. hastanede ilaçlı su falan hiçbirşey vermediler. sadece kuru tut demişlerdi eee oda kanama oluyor kuru tutmak pek mümkün değil:KK43: tam 1,5 ay çektim dikişler açılınca enfeksiyon kaptığım için tekrar dikemeyiz o yara kendiliğinden kapanacak dediler. ve düşün insanın eli bile kesilince kaç günde iyileşiyor kaldı ki orası. kabus dolu 1,5 ay geçirdim çok ağladım bende. dikişler açıldıktan sonra antibiyotik verdiler ve hergün 4 defa 15 dakika batikonlu ılık suya oturdum hatılamak bile istemiyorum çokkkk kötüydü. o yüzden dikkat et kendine çok fazla hareket etme ve ilaçlarını ihmal etme. gerekiyorsa 1 kutu antibiyotik daha kullan.
    ben kayınvalidemin azizliğine uğradım yok biz doğum yaptık geldik şu kadar iş yaptık yok bize bakan bile yoktu, yok efendim şu kadar çamaşır yıkadık diye öyle bi konuştu ki sanki normal doğum yaptın diye kalk koş ayy aklıma geldikçe çıldırıyorum.neyse çok konuştum ama lütfen dikkat et kendine seni çok iyi anlıyorum çok zor bir durum acil şifalar diliyorum.

KayaAylin bunu beğendi.
  16. 1 Mayıs 2010
  17. jade_06

jade_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ay enfeksiyon felan okuunca korktum.ben normal dogum yaptım ve sonra kontrole hiç gitmedim :KK43: yani aynı şeyleri yasamak istemedim ve aslında gitmemde gerekıyodu cokk koyu akıntım oluyodu dogum yapalı 6 ay oldu akıntılarım gitti ama hastalandıktan sonra acaba sıkıntı varmı bilmıyorum.dogumdan sonrada gitmememk için çok dikkat ettim suan iyiyim akıntı normal ama sıkıntı varmıdır merak edıyorum ama cesarette edemıyorum :KK43:

18. 1 Mayıs 2010
  19. PleaseTryAgainLater

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    çok teşekkür ederim..benim dikişlerim duruyo devam yatıyorum zaten ama durum kötü gibi 2 dikiş arası dikiş olmaya bölgeye doğru enfeksiyon olmuş oyulmuş resmen...kutu kutu ilaç içmeye razıyım yeterki açıp dikmesinler...sizede çookk geçmiş olsun...