normal doğumda zeytinyağı

Konusu 'Doğum ve Sonrası...' forumundadır ve asperger tarafından 5 Nisan 2009 başlatılmıştır.

5 Nisan 2009
    Konu Sahibi : asperger
  1. asperger

asperger Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar merhabalar...40+1 haftalık hamileyim... geçenlerde elime geçen bir textde normal doğum öncesi yapılması gerekenler yazıyordu...bir maddede ise doğumdan 10 gün önce halis zeytinyağlı pamuk tutulması gerektiği yazıyordu, rahimi yumuşatıp açılmayı kolaylaştırması için... evde doğum yapanların anlattığına göre ebeler önceden rahim ağızını zeytinyağı ile esnetirmiş çok da rahat olurmuş doğumlar...bu konuda herhangi bir bilgisi olan var mı? gerçi hoş 10 günüm var mı doğuma tartışılır ama maksat bildiklerimizi paylaşmak öyle değil mi?kaydirigubbakcemile5

2. 6 Nisan 2009
  3. xsxeremim

xsxeremim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    123
    benim teyzem her doğumundan bir hafta önce başlar zeytinyağı sürünmeye...göbeğine göğüslerine.malum yerlerine....en son doğumunda hastaneye gittikten sonra yarım saat bile sürmedi bebeğini doğurması...bizede hep tavsiye eder...bende kesinlikle deneyeceğim....

4. 6 Nisan 2009
  5. Libyana

Libyana Allah var, Allah yâr... Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    Zeytin öylesine büyük bir mucize ki..ıçerdiği A,D,E,K vitaminleri sayesinde bütün dertlere deva..
    Kuranı kerimde de zikrediliyor kudreti,and olsun zeytine diye bir ayet var demek ki muhteşemliği tartışılmaz..Özellikle halis zeytinyağı her derde deva..
    Bebeklerin pişiklerine,gögüs ucu bakımına,cildimize,saçlarımıza,tırnaklarımıza..
    Sürülen bölgeyi gevçetir yumuşatır o münasebetle doğum olayında da etkisi yok sayılamaz..
    Ben doğumdan önce vajinal bölgeye kullanma olayını duymuştum ve gayet mantıklı..
    ınşallah hayırlısı ile ve kolayca dünyaya getirirsiniz bebeğinizi..

6. 6 Nisan 2009
  7. bego748

bego748 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    benim teyzemde hep der zeytinyağı olmasaydı asla doğuramazdım o ebeden allah razı olsun der hep :) zor geçiomuş doğumu ebe hemen zeytinyağı sürmüş :)

8. 8 Nisan 2009
  9. elif_enes

elif_enes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benimde dogumuma 10 gun var hemen baslayacagım surmeye ins bende fayda gorururm de kolay olur dogumum:))

10. 8 Nisan 2009
  11. ilayda cem

ilayda cem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    bencede oldukça mantıklı,ben normal doğum yapmadım ama,şimdi yapacak olsam bunu uygulardım,
    sonuçta yan etkisi yok ve çok faydalı bir madde .

12. 15 Nisan 2009
  13. karazeytin

karazeytin Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    179
    Ödül Puanları:
    153
    bence de mantıklı gibi görünüyor
    ben zaten göbüş ve memişlerime sürmeyi düşünüyordum birde vajina eklendi buna desenize
    yanlız anlamadığım vajinanın içinemi sürmek gerekiyor yoksa sadece dışı yeterlimi aceppp

14. 16 Nisan 2009
  15. ecrinyeliz

ecrinyeliz canım kızım bizimle Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar bende 20+2 gunluk hamıleyım normal istiyorum bakalım amam bu zeytın yagını içine mi dışına mı sürüyoruz kii aydınlatırmısınız benıı şimdiden herkeze kolay dogumlar dilerim

16. 16 Nisan 2009
  17. ficipi

ficipi ............... Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    aa hc duymamıstımm..
    ma hep goğüslere gobek bolgesıne uyguladım z.yagı hamıleyken..

18. 21 Nisan 2009
  19. kubbe

kubbe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben doğumuma bir ay kala hergün pes etmeden uyguladım sancım 15 saat sürdü doğumum 10 dk sürdü çok şükür.. Kesinlikle tavsiye ediyorum Allahın izniyle faydasını görürsünüz arkadaşlar..