normal doğumdan korkmayın kolay doğum hikayem

Konusu 'Doğum Öyküleri' forumundadır ve itek tarafından 5 Haziran 2009 başlatılmıştır.

5 Haziran 2009
    Konu Sahibi : itek
  1. itek

itek Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    herkes gibi normal doğum benimde korkulu rüyamdı ama her nedense dr.um her sorduğunda normal doğum istediğimi söyledim.artık oğluşum son haftasınıda doldurmuştu.dr.amcamıza son defa gittik ve 2 ekime gün verdi eğer o güne kadar birşey olmazsa gidşp suni sancı ile doğum yapacaktım.ben cumartesi günü evimi temizledim hazırlandık ve o akşam annemlere gittik.çantamızda herzamanki gibi arabamızda.annemlerde gece saat 12 de sancım başladı.ama hiç panik olmadım.baktım düzensiz sancılar.ramazan olduğu için annem gece kalktı ve evdekiler için yemek hazırladı ama ben hiçbir şey yemedim doğumda istifra etmekten çok korktuğum için.hala sancılarım düzensiz 15 dak. bir geliyor.sabaha doğru duş aldım biraz rahatlarım diye.daha sonra yattım yeniden biraz dalmışım tekrar sancıyla uyandım.sabah 8e kadar bekledim böle baktım artık 5 dak. bir oluyor uyandırdım annemi ve eşimi hast.doğru yol aldık.nöbetçi dr.vardı.kendi dr.muz gelene kadar o muane etti ve 5 santim açılmış dedi.biraz sonra kendi dr.muz geldi ve tekrar muane etti güzel dedi ve hemen odaya aldılar nst ye bağladılar.ama ama benim sancım hala düzensizdi ve hiç suyum gelmemişti.arada dr.um geldi ve muane etti yavaş yavaş açılma tamamlanıyordu.diğer odalarda da kadınlar vardı ve acayip bağırıyorlardı.benim bacaklarım titriyordu bende mi öyle olacağım diye.dr.um son muaneyi yaptı ve açılma tamamlanmıştı.su kesesini açtı ve suni sancı verdi benim sancılarım artmaya başladı son defa baktı ve doğumhaneyi hazırlayın dedi.beni hemen doğumhaneye aldılar ve ıkınmaya başladım hemen hemen 10 dak.sonra bebişimin ağlamasını duydum ve o an herşeyi unuttum bebişimi bana verdiler yumuk yumuk bembeyazdı enesim.allahım herkese hayırlı,sağlıklı sıhhatli evlatlar versin.şuan oğlum 9 aylık ve ben 2.bebeğime hamileyim allahım yine böyle kolay bir doğum nasip etsin

jelibon25 ve morgezegen bunu beğendi.
  2. 5 Haziran 2009
  3. incitanemtuana

incitanemtuana EVLI MUTLU IKI COCUKLU :) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    198
    [​IMG]gözün aydin ikincide yoldaymis rabbim saglikla sihatle kucagina almayi nasip etsin insallah canim:nazar:

[​IMG]buda kücük prensin icin canim:nazar:

4. 7 Haziran 2009
  5. divine_time

divine_time Evli Ve Mutlu :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    allah anneli babalı büyütsün canım
    ikinci bebişin için de tebrik ederim ve hayırlı doğumlar dilerim

6. 8 Haziran 2009
  7. dejavu_one

dejavu_one ''Allah'' de, gerisini bırak.. Pro Üye

Beğenildi:
    3.939
    Ödül Puanları:
    238
    itek; tebrik ederim canım. Allah analı babalı büyütsün. Bir de 2. de yoldaymış hadi hayırlısı ınşallah onu da sağlıcakla dünyaya getirirsin. Allah yar ve yardımcın olsun..

8. 8 Haziran 2009
  9. masal perisi

masal perisi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım allah analı babalı büyütsün..suni sancı çekmişsin nasıldı biraz anlatırmısın..gerçekten kolay olmuş dediğin gibi..Alalh herkese kolay doğumlar nasip etsin.

10. 9 Haziran 2009
  11. itek

itek Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    sağolun canlarım bütün melekleri korusun rabbim.masal perisi evet suni sancı verdiler.sancının süresini sıklaştırmak için.yani normal sancıdan farkı yok bence

12. 10 Haziran 2009
  13. JJuLiEtt

JJuLiEtt Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    198
    itekcim
    insallah ikinci bebişinide böyle kolay alırsın kucağına
    inan böyle doğum hikayeleri okuyunca cok rahatlıyor

14. 10 Haziran 2009
  15. benbilirim

benbilirim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ayy cok rahataldım hersey yolounda giderse bende normal doğum istiyorum ıns nasıp olur hayrlısı tabıkıı daha cok küçügüz biz cok zaman var ocak ortasına:)

16. 10 Haziran 2009
  17. itek

itek Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ewet sizleri rahatlatmak için yazdım çünkü hamilelerin böle bir desteğe ihtiyacı var.o korkunç hikayeleri anlatmaktansa böle kolay doğumları anlatalım arkadaşlarımıza yardımcı olalım.herşey psikolojide bitiyor kendinizi kolay doğuma adapte edin ve dr.nuza güvenin

18. 25 Eylül 2015
  19. missburc

missburc Ben kalender mesrebim Pro Üye

Beğenildi:
    5.402
    Ödül Puanları:
    78
    10 dkcık mı :KK57: 9 saat sürenler bile oluyomuş :KK57: