normal dogumdan sonra ne gibi sorunlar yasadınız

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve asdfgh789 tarafından 17 Haziran 2009 başlatılmıştır.

17 Haziran 2009
    Konu Sahibi : asdfgh789
  1. asdfgh789

asdfgh789 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    slm arkadaslar simdi 6 aylık hamileyim dogum konusundada zaman zaman degişiyor fikrim ikilemde lkalıyorum simdi normal istiyorum ama eksilerini artılarını yasayanlar daha iii bilir ne gibi sorunlarınız oluyor biraz özel olacak ama rahim eski haline tamamen dönüyormu :kedi: cvplarınızı bekliyorum a.s.

2. 17 Haziran 2009
  3. tijeen

tijeen www.tijeence.blogspot.com Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    2 normal doğum yaptım sezaryanla doğum yapan arkadaşlarıma göre ben sanki hiç doğum yapmamış gibiydim
    öncelikle hemen ayağı kalktım ,göbek möbek felanda kalmadı :))

4. 18 Haziran 2009
  5. cagancuk

cagancuk küçük aşkımla çok mutlym Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    valla cnm ben hiç normal doğumu istemiyodum sezeryan diye deliriyodum ama benim yaramaz sezeryan gününü beklemeden çıkıverdi.iyiki normal olmuş doğumu yaptıktan sonra hiç bi sorunun kalmıyo.hemen ayağa kalkıveriyosun.hayırlısı neyse o olsun diye dua et.benim oğlum doğumdan sonra sarılık oldu hatanede kaldı yoğun bakımda yattı eğer sezeryan olsaydı yanında olamazdım ayakta duramazdım çünkü ama hastanede hep yanındaydım oğlumun.hangisi hayırlıysa o olur inşallah.

6. 18 Haziran 2009
  7. KuzeyEge

KuzeyEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    ben sezeryan oldum ve odama çıktıktan kısa bir süre sonra ayağa kalktım sezeryanı yapan doktor ve olduğun hastane çok önemli tabiki..ilk tercihim normal doğumdu fakat suyum azaldığı için sezeryan oldum hiçte üzülmüyorum çünkü ne dikiş yeri belli oluyor artık nede herhangi bi olumsuz yan etkisini yaşamadığım için olabilir

8. 18 Haziran 2009
  9. h.efe

h.efe tüm varlığım efe'm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bana kalsa hemen sezaryan isterdim ama doktorum istemedi beni yüreklendirdi normal doğum olsun diye iyikide yapmış normal doğum yaptım.eğer seninde her şey normal doğumdan yana gidiyorsa sakın korkma canım normal doğum gibisi yok.

10. 18 Haziran 2009
  11. ceyo16

ceyo16 Annesinin gülü Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    ben normal doğum yaptım,3 gün dikişlerim acıdı,oturup kalkarken zorlandım,ama bebeğimi emzirirken sorun yaşamadım kucağıma almak zor olmadı çünkü.

12. 19 Haziran 2009
  13. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    kisiye gore bunyeye gore degisir tabi dogum sekline gore de,
    ben sezeryanla dogum yaptim cok sorunum olmadi sadece sütüm biraz
    gec geldi.

14. 19 Haziran 2009
  15. superselma

superselma Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2.475
    Ödül Puanları:
    123
    canım ben normal doğum yaptım
    bebeğim zayıftı kolay oldu.
    yağlıydım ve nerdeyse hiç yürümemiştim
    medine hurması yemiştim kolaylaştırıyor dediler öyle oldu
    bi de 6.ayda vajinal tablet ve sebamet dış bölge temzileyici kullandım suyum erken gelmesin diye doktorum verdi
    kızım suyuyla geldiği için kolay oldu.
    doğum yapanlar bölümünde kolay doğum önerilerini oku

sonrasına gelince,
    her tuvalette sıcak suyla yıkadım ve baticonla sildim
    çamaşır giymedim dikişleri acıttııı
    önemlisi doğum öncesi lavman verince veya hamilelikte kabız olunca doğum sonrası sezeryan bile olsa basur veya makat çatlağı oluyor biçok kişide bende de oldu
    tavsiyem hamileyken bol kayısı ye su iç kabız olma olursan yırtılmasın diye azıcık zytinyağlı pamuk koy sürekli tuvalete gittiğinde atarsın zaten. ben bunu öğrenene kadar neler çektim.
    bak açık yazıyorum ayıp sayma
    hemen oturma ben günlerce ayakta emzirdim oturamıyordum. yatarak emzirtmediler alımayım diye maalesef günlerce ayağım şişti
    şimdi yatarak emziriyorum ohhh
    yani biraz da yanında kalana bağlı.
    ama takma hepsi geçiyor.
    süt üçüncü gün geliyor bikaç ay deli pınar gibi akıyor ve zamanla düzene geliyor süt emzirmeye bağlı

ilk emzirme acıtabiliyor yara olmaması için soğanı kes ikiye, sür ucuna kurusun kuruyunca yıka durula öyle emzir yara olmaz.
    bi de kahverengi ucu tamamen ver bebişe
    bi de emzirme bitince kurumadan kapatma göğsünü

oturup da dikişlerini açarsan, baticon kullanmazsan mikrop kaptırırsan, normalde 20gün süren kanaman 40 veya 60 gün sürebilir.
    dikişlerin 3-4 gün olmadı bi haftada kapanıyor merak etme normale dönüyorsun sersemlik gidiyor
    kan kaybetmemek için ferro veya pekmez yersin

önemli hastanede su içebilirsin dedikleri zaman bol iç sakın kabız olma! bi de kalabilirsen hastanede fazla kal eve gelip eziyet çekme ama hastanede mama vermesinler ha!

gelelim kocişleree
    benim dikişleri eskisinden dar dikmiş doktor ilk bikaç ilişkide eski haline döndü ama acımadı ki acımadı ki :)

herşey eskisine dönüyor
    ben korse de takabiliyorum sezeryan hemen takamıyor
    ama fark ilk günler sezeryanda alttan dikiş olmadığı için yürümekte zorlanmıyorsun:)

sana tavsiyem doğumdan sonra canlı görünme hata yapma benim gibi
    ağlamaklı yorgun bitkin takıl ki yatırsınlar dinlenesin
    kimisi sezeryanlıyı bile yatırmıyor
    halbuki doğum bir ameliyat kan da kaybediyorsun üstelikü
    vee bol bol emzir bebek istemese de ver
    sakın hemen mama verme
    anne sütü kanser astım gibi hastalıklardan korur mümkünse iki sene emzir

sütün fazla olur ağrıtırsa sağ bebişe bardakla içir
    pompa 9tl al buruşturup kahverengi kısmı içine koyy rahatlarsın biriken süt çıkmazsa apse yapabilirmiş
    biberon verme tavsiye etmem memeyi bırakıyorlarmış

bi de ilk aylarda süt bol sulu su vermene gerek yok
    damak tadı gelişsin diye öyle tattırısan yemek falan o zaman su ver

aklıma şimdilik bunlar geliyor

lohusayken hassas oluyorsun
    kim ne derse desin takma bebişine bol bol sarıl
    kokunu alsın annesisin bişey olmaz kıskananların elinden gülümseyerek al ve kucakla ben ilk günler yapamadım vermediler sinir oldum sarılamadım dilediğim gibi annelik açlığı çektim o yüzden beşikte değil yanımda yatırdım. 2 ay kadar sonra ayıracam odasını
    kocamdan da ayrı yatmadım üçümüz sığıyoz Allah koruyor.
    pasif olma bacım yanında kalanlara karşı ağla nazlannn

hoşaf sütlaç süt yapar
    bi de beşiğine alıştır ilk günden ya da 1 yaşına kadar yanında yatır senin seçimine kalmış

inşallah bebişine hayırlısıyla kavuşursun önemli olan sağlıkla kucağında olması sezeryan normal farketmez

sezeryan olup da karın içi zarı kangren olan da oluyor binde bir veya azıcık soğukta gazlanıp karnı şişenler
    veya hiç sorunsuz yatmadan ayağa kalkanlar

yani bünye şeker annecikkk...

Son düzenleme: 19 Haziran 2009
  16. 19 Haziran 2009
  17. superselma

superselma Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2.475
    Ödül Puanları:
    123
    not: 74le hamile kaldım 88le doğurdum şimdi 73üm
    kiloları takma normal doğum sonrasında 2 aydan sonra mekik de çekebiliyorsunn

18. 19 Haziran 2009
  19. turkuazz_81

turkuazz_81 melis ela nur Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben normal doğum yaptım doğumum zordu( kordon dolanması) sonrasındadan dikişler acıttı oturup kalkamıyordum uzanmak bile zzordu benim için tam düzeldi geçti dedik 2.5 yaşında kızım ama hala benim bacaklarım ağrıyor çok dr gittim sebebi bulunamıyor bir operasyon yapılması gerek kasıklarımın ordan kesip kamerayla içine bakacaklarmış ama ben cesaret edemiyorum doğumdan hemen sonra oldu ama doğumdandır kesin diyen bir dr çıkmadı daha sadece operasyonu isteyen prof olabilir dedi belki çok zorlandığın için ama net değil diğer dr ise bekle belki geçeer dedi bekledim hala ağrıyor bu aralar gidicem işte olmadı kesip baktırıcam bacağımı başka çaresi yok
    komşum 2 normal doğum yaptı hiç sorunu yok hemde yarım saatte doğurdu sancısı varken başka bir komşuda oturmuş muhabbet edip kahve içiyorduk düşün
    iki teyzemde sezeryanla yaptı onlarında hiç sıkıntısı yok onlarada kalsa normal doğuma gereksiz gözüyle bakıyorlar.
    allah yardımcın olsun bir avazda kurtulursun inşallahhhhh