Normal doğummu sezeryan mı

Konusu 'Doğum ve Sonrası...' forumundadır ve YELDA83 tarafından 1 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    1 Aralık 2008
    Konu Sahibi : YELDA83
  1. YELDA83

YELDA83 Guest

Arkadaşlar lütfen birisi bana akıl versin.normal doğumdan çok korkuyorum ama sağlıklı olanında o olduğunu biliyorum.şuan kendimi normal doğuma hiç hazır hissetmiyorum.özellikle normal doğum yapanlardan ayrıntıları istiyorum.siz olsanız hangisini seçerdiniz?

2. 1 Aralık 2008
  3. sud

sud Guest

Bende senin gibiyim. Doktoruma sezeryan istiyorum dedim o kabul etti.İçim çok rahat değil ama inşallah pişman olmam. Normalden çok korkuyorum. Hayırlısı.

4. 1 Aralık 2008
  5. ttthxuxlya

ttthxuxlya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben iki tane doğum yaptım...
    hiç sezeryan gelmedi aklıma...
    pişman değilim...
    ne biliyim ya adı üstünde işte normal doğum.normal olanı bu bence...
    herşey yolunda giderse normal doğum yapılmalı...
    benim gibi acıya dayanıksız biri bile yapıyorsa herkes yapar bence...

6. 1 Aralık 2008
  7. kedicik81

kedicik81 işte yanlızlık ben buyum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    ben sezeryan yaptım ama erkendogum oldugu ıcın yanı oyle gerektı ama suan bırarkadasım hamıle 2 cocugu var ıkısını normal yapmıs suan korkudan sezeryan ıstıyor cok dayanılmaz bırsey dıyor ben sancı falan yasamadıgım ıcın bılemıyorum tabı allah kolaylık versın sızlere korkmayın allah yardım edıyo

8. 3 Aralık 2008
  9. chicek

chicek bebişim ve ben Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de normal doğum yaptım ve benimle aynı odada kalan sezeryan doğum yapmış birisi vardı o benden çabuk ayaklandı diyebilirim ama benim ki bir hayli zordu..ben anlamıyorum sezeryanda çok dikiş olduğu için tercih edilmiyorsa normal doğumda da çok dikiş olabiliyo ki benim çook fazlaydı iki hafta üzerine oturamadım ve çok yorucuydu dikişlerimin ağrısı uzun süre geçmedi canımdan can gitti..tabi dikişsiz normal doğum yapanlar da var onlar daha rahattı ama bi de bence genital bölge çok gerilmeye bağlı gevşiyo ve cinsel hayatı uzunca bir süre rafa kaldırıyosun..bu konudan pek bahsedilmiyo ama önemli bence..
    canım gözünü mü korkuttum bilmiyorum ama bir de sezeryan olanların sorunlarını dinle hangisi daha az zararlıysa ona karar ver:kahve:

10. 3 Aralık 2008
  11. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    ben ilk bebegimi dogurucam insallah normal istiyorum en basindan beri,büyük ihtimalle de oyle olucak...en saglikli olani normal olani bence sonucta sezeryan bir ameliyat ...ozellikle anne icin dogumdan sonrasi cok zor oluyor ..iyiyleme sureci uzuyor ..bence en iyisi normal dogum...herseyin dogal olani iyidir..

12. 3 Aralık 2008
  13. perikizi06

perikizi06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    epidural ile normal doğum yapmış arkadaşlar yaşadıklarınızı bizimle paylaşır mısınız?

14. 3 Aralık 2008
  15. YELDA83

YELDA83 Guest

doktorla epidural olayını konuştum.kesinlikle tavsiye etmiyorum diyo.anne için çok konforlu bi doğum şekli.kesinlikle bişey hissetmiyor diyo ama bebek sıkışıyormuş.bende başta hep öyle doğururum diye kendimi avutuyordum ama adam yaptırmam diyo.bakalım ne olacak

16. 3 Aralık 2008
  17. YELDA83

YELDA83 Guest

benimde bi ablam sezeryan biri normal doğum yaptı.normal yapan abartısız 2 hafta yattı ve sürekli kanaması oldu.kızcağız mahvoldu.sezeryan yapan ertesi gün evde dolaşıyordu..en yakınımda onlara şahit oldum..zaten normalden o yüzden çok korkuyorum.

18. 7 Aralık 2008
  19. ikiz_lerim

ikiz_lerim DOĞUKAN & BATUHAN Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bence mecbur kalmadıkca kesınlıkle sezeryan olma,ben 3 sene once oldum hala dıkıslerım zaman zaman sızlar,agır bırsey kaldıramazsın,soguk bırsey ıcemezsın,cıplak ayakla duramazsın aksı taktırde dıkıslerının agrısından duramazsın...ben kesınlıkle tavsıye etmıyorum yarım ınsan gıbı oluyorsun,bence normal dogum en ıyısı ve en saglıklısı

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.