Normal doğumu destekleyen doktor ve hastane arayanlar

Konusu 'Doktor ve Hastane Tavsiyeleriniz' forumundadır ve Esmeraldaa tarafından 10 Ekim 2009 başlatılmıştır.

10 Ekim 2009
    Konu Sahibi : Esmeraldaa
  1. Esmeraldaa

Esmeraldaa MUCİZEMİ GÖNDER RABBİM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben normal doğum fanatiği değilim gerektiğinde sezeryanda yapılabilir ancak doktorların ve hastanelerin sadece daha çok para alamak, 5 saat normal doğumla uğraşma ihtimalini göze alamayıp 8 dakika süren bir ameliyata insanları ikna etmelerine karşıyım.. Maalesef çevremdeki tüm arkadaşlarım 9 aylık bir normal seyreden hamilelikten sonra son ayda çıktığı söylenen durumlar nedeniyle sezeryan ameliyatı yapıldı...

Arkadaşlar Sezeryan Ameliyatı doğurmak değil bir ameliyatla gebeliği sonlandırıp çocuğu dünyaya getirmektir. Gerektiği yerde uygulanması son derece önemli ve sağlıklıdır. Ancak herşey normal giderken Allahın bize vermiş olduğu en büyük hediyelerden biri olan normal doğum hakkımı kaybetmek istemiyorum.. O nedenle jinekoloğum türkiye de sayılı doktorlardan olmasına rağmen sanırım doğum şekillerinin oranları incelendiğinde %95 oraanında sezeryan yaptırdığı için değiştireceğim... Ama sizlerden yardım istiyorum.. Amerikan hastanesi Memorıal v.s gibi büyük hastanelerde özellikle normal doğumu sözde değil gerçekten destekleyen bildiğiniz bir doktor varmı? yardımlarınızı bekliyorum..:nazar:

2. 10 Ekim 2009
  3. candasyaman

candasyaman Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    bahçelievler JFK hastanesinde normal doğum yaptım...son 3 haftaya kadar sezeryan diyodum drum çünkü bebeğim tersti ama doğuma 3 hafta kala döndü ve bende normal doğum yaptım...

4. 10 Ekim 2009
  5. karazeytin

karazeytin Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    179
    Ödül Puanları:
    153
    ya ben de herşey normal seyrinde ilerlerse kesinlikle normal doğum yapmak istiyorum ama
    maalesief dediğin gibi kimse normal doğumla uğraşmak istemiyor
    özellerin hepsi sezaryan yapıyo
    son anda illaki ters bi durum söylüyorlar seni de mecbur ediyorlar
    ama benim bildiğim ssk ve devlet hastaneleri öle yapmıyorlar
    zaten türkiyede normalde yasak sezaryan o yüzden devlet ve ss normal gidiyorsa normal doğum yapıyor
    aslında bu konuda en iyi zeynep kamil hastanesi tamamen doğum üzerine ama bizlerde ortamından dolayı istemiyoruz.ama allah korusun ters bir durum olsa yoğun bakım açısından donanımlı bir hastane
    benimde bebişim tersmiş şuan 35.haftadayım özele gidiyorum doktor hemen yapıştırdı sezaryana alırız böle devam ederse dedi
    valla ben son ana kadar bekliyecem gerekirse zeynep kamile gider doğururum
    eskiler nasıl doğuruyordu heleki hastane ortamı biilem olmadan
    onun dışında başka bir hastane bilen varsa bana da yardımcı olusanız sevinirim
    anadolu yakaısn danormal doğum yaptıracak doktor ve hastane arıyorum

6. 17 Aralık 2009
  7. safkan

safkan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    sezeyan yapınca 2-3 taneden fazlada yapılmıyo bu kısıtlama benı sıkıyor
    ayrıca yurt dısında hersyerde normal dogurtuyorlar
    burada bı hastane var dr ları bız normal doğumu tavsıye ederız dıyorlar ama hastanelerınde dogumhane yok biliyormusunuz
    yanı son dk yok suyun bıtmıs yok ters yok catın dar deyıp tamamen keyfe keder sezeryna yapıyorlar
    zaten normal dogum yapsalarda dkişi az atan dr bulmakta lazım komple yarılmak istemiyorum 1-2 dıkıs yeter bence ama 8-15 dıkıs atılabılır dıyorlar bende ıçımden çüüüş diyorum hepsinee

8. 17 Aralık 2009
  9. leadangel

leadangel Tuğkanın annesi Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    kızlar bende bursada özeljimer hastanesinde doğum yaptım kesinlikle normal doğuma kararlı olduğunuzu öncelikle drunuza göstericeksiniz tabi bebek ters değil ve cidden yolunda gidiyorsa herşey dr bikere siazin kararlılığınızı görmeli bana kafana taktın normal doğurucam diyorsun diyordu her kontrolümde sonrasında normal doğuma gittim herşey yolundaydı aradan 10 saat geçti suni sancı çekiyordum fakat 3 cm açılmıştım 10 saatte drum ve ebeler gelip kesinlikle en az 10 saat daha süreceğini doğumun sezeryan olmamı söyledirler dayanamassın dediler ve ben ısrarla normal doğumu istedim çünkü bebeğimin kalp atışları ve suyu iyiydi o sabrediyordu bende sabretmeliydim 10 saat sancıdan sonra dayanmalıydım ve mucize bir şekilde 12 saat sonra tam açılmıştım doğumhaneye gittim fakat rahimim tam sertliğe ulaşmıyordu bitürlü ve o anda bile sezeryan alınma riskim vardı tüm gücümle sabrettim ve bebeğim yan duruştaydı dr ve hemşireler bebeğimi ısrarla aşşağı doğru itiyolardı göğsümün altı komple çürümüştü doğum sonrasında tam açılış olmam rağmen komple kesildim çünkü bebeğim doğmuyordu oa n sezeryana gitmektense kesilmeyi tercih ediyor insan yani doğumun ilerleyii belirliyor kesiği malesef kesiğe rağmen doğmak istemedi bebeğim ve vakumla doğdu çünkü kaksını yapmıştı ve yemeden alınması şarttı yani kafama taktım ama normal doğumu çok zor bir doğum oldu drum bile yaşadığı en zor doğumlardan olduğunu söylüyor tüm hemşirelerde yani kararlı olmak şart demem şuki eğer ben devlet hastanesinde olsam kesisnlikle beklemezlerdi beni sezeryana alırlardı cidden uğraşmıyorlar özelde bana karar verme şansı verildi hayır istemiyorum diyince sezeryana almadılar ama devlette bana sorulmazdı bile
    tüm zorluklara rağmen bebeğim sağlılı ve yanımda herşeye değier doğumun şekli mühim değil cidden sağlıklı doğması öenmli arkadaşlar ertesi gün kalktım yürüdüm ve 10 günde herşey eskisi gibi oldu komple dikişe rağmen korkmayın sabırlı olun

10. 18 Aralık 2009
  11. safkan

safkan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    tesekurler boyle seylerı okuyunca ınsan cesaretlenıyor
    zaten allahın dedıgı olcak hayırlısı olsun kolay olsun ınsallah tum dogumlar

12. 19 Aralık 2009
  13. karakxixz98

karakxixz98 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bir arkadaşımın yengesi memorialda figen taşçıya gidiyor çok memnun ve kadının normal dogum taraftarı oldugunu soyledi, son ana kadar normal doğumu öneriyomuş eger aksi bir durum çıkarsa sezeryana alıyomuş.

14. 19 Aralık 2009
  15. ninova_ninova

ninova_ninova Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar bende nisa hastanesi mürvet hanımı tavsiye ediyorum çok ii bi doktor ben 3 ayrı hastaneye gittim 3 ayrı doktor bana bebeğimin iri olduğunu normal doğuramıyacağımı söylediler bende normal doğumu istediğimi söyledim hatta bi doktor bana normal doğuramassın dedi bende normal istiyorum hatta ona göre bu hastahaneye geleceğim dedim bana 4 kilo çocuğun ordan kolaymı çıkartıcağını sanıyorsun dedi 1 hafta kendime gelemedim sonra bi arkadaşın tavsiyesi üzerine mürvet hanıma gittim çatılarımı konturol etti normal doğuma çok müsaitsin çatılar geniş dedi 4 kiloya kadar yolun var dedi ve ben şükürler olsun normal doğum yaptım dünyanın engüzel duygusu bebeğini doğar doğmaz kucağına vermeleri 2 kere normal doğum yaptım ikiside 4 kilo üzeri doğdu hatta ikincisinde çok sıkıntı çektim hemşireler bile doktora sezeryana alalım çok zor olacak dediler ama doktorum o doğurur dedi benide yüreklendirdi hamdolsun onuda doğurdum şimdi ALLAH nasip ederse üçüncüyü bekliyorum inş bunuda normal istiyorum rabbim nasip ederse aslında herşey biraz sizde bitiyor çok kararlı olmak gerekiyo mürvet hanım gerçekten gerek duymadıkça sezeryana almıyor çok tanıdığım onda doğum yaptı memnun kalmıyon yok normal doğuma karar verdiyseniz orayı tavsiye ediyorum

16. 21 Aralık 2009
  17. safkan

safkan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    nınova kac dıkıs atıldı sana
    ve kac gunde ıyılestın agrıların cokmuydu
    bırde bu hastane nerde bende delta hastanesını dusunuyorum ama daha gıtmedım

18. 22 Aralık 2009
  19. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    Ben de Gayrettepe Metropolitan Florence Nightingale'de Bülent Faka'ya gidiyorum.Fulya Aşçıoğlu Plaza'da da muayenehanesi var.Hem normal doğumu destekleyen biri hem de süper bi doktor.ıyi ki böyle bi doktora rastlamışım.ınanılmaz güven veren ve beni rahatlatan bi doktor tavsiye ederim.