Normal mi, değil mi ?Anlamıyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Sarisari tarafından 12 Mart 2009 başlatılmıştır.

12 Mart 2009
    Konu Sahibi : Sarisari
  1. Sarisari

Sarisari Guest

ya kizlar bisey sorcam, bi ailenin cocuklarina herseyi yasak etmesi normalmi mesela 25 yasina gelmis ve arkadaslarina gidip gelmesi, onlarla gezmesi carsiya cikmasi fln (gündüz bile cikamior...arkadasinin dügününe bile gitmesi yasak..gecen bi dogumgünüm icin kahvaltiya cagirdim arkadaslari ve bu kiz ailesinin kisitlamasi nedeniyle gelemedi..yani gece mece de cikmyioruz sadece kahvalti ve sadece de diger kiz arkadaslar var)..insan secmek fln önemli deil hangi arkadasi olursa olsun... bir arkadasimin ailesi aynen böyle ( fakülteden bi kiz) kendisi cok iyiniyetli acaip cekingen ve insanlarla konusurken acaip heycanli sanki ilk kez insanla konusuyor gibi...bu durumuna üzüldüm cidden..hicbisey onaylamyiormus ailesi megersem bence normal deil? cok sükür benim ailem böyle degil.siz olsaniz cocukalriniza böyle yaparmiydiniz?-tatlicadiarzu-

Son düzenleyen: Moderatör: 12 Mart 2009
  2. 12 Mart 2009
  3. Zehir

Zehir her seçiş bir vazgeçiştir Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    bence herseyin birr siniri vardir

ama bu sekildede insanlar kizlarini kisitladikca kizlar yasaklar daha cazip gelir hesabi hep yalnislara yönelir

bence herseyi tadinda dozunda ayarlamak gerekir

4. 12 Mart 2009
  5. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    ben çocuğuma bu şekilde davranmam tabi ki de ama papriiinin de dediği gibi her şeyin bir sınırı,yeri ,zamanı var.çok kısıtlama getirmezdim ama belli ölçülerde kısıtlardım.hele bu zamanda biraz daha fazla üstüne düşerdim,ilgilenirdim.yani nereye gittiğini bilirdim,gitmesine belli ölçülerde izin verirdim ama takipçisi olduğumu da hissettirirdim.25 yaşında birine davranılması gerektiği gibi davranırdım.her şey kararında olurdu.

6. 12 Mart 2009
  7. AttaQue

AttaQue Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Ne kadar bastrırsan bir yerde çok büyük patlama yaşar o kız.
    Geri kafalılık , cahillik bu kadar aşırı baskı , bende başka açıklaması yok.

8. 12 Mart 2009
  9. sehnsucht06

sehnsucht06 **ÖZLEM** Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    yazık...yarın birgün karşısına çıkan ilk adama kaçar o kızcağız

10. 12 Mart 2009
  11. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    bu kadar çok kısıtlama elbetteki iyi değil...
    kişiyi yanlış yollara sevk eder...
    aileler çocuklarının kötülüğünü istemezler ama bu şekildede davranmaları çok yanlış...
    niye öyle davranıyorlar ki acaba....CADIARZU

12. 12 Mart 2009
  13. EU3

EU3 Guest

yasaklar arzu halıne gelir ben bunu bılır bunu söylerim

14. 12 Mart 2009
  15. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    bize göre kültürümüze yaşam tarzımıza göre terstir ama ailesi öyle görmüş yetişmiştir onlara göre bu kızlarını korumaktır doğru olarak görürler...
    mühim olan bu durumu yaşayan kişinin ne kadar hasar gördüğü durumu nasıl karşıladığı..

16. 12 Mart 2009
  17. Sarisari

Sarisari Guest

kendileri köyden gelmis annesi babasi ve cocugun bir kabahat islediginden degil sadece gerikafalilik ya anlattigi kadariyla....kiz da bir garip zaten hosnut degil bu durumdan yani arkadaslariyla kendisini kiyaslayip üzülüyor..ve bu durumdan cok rahatsiz oldugu belli

Son düzenleyen: Moderatör: 12 Mart 2009
  18. 12 Mart 2009
  19. KanCicegi

KanCicegi Güçlüyüm!Çünki;Umudum Var Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yazıyı okuyunca kendi hayat hikayemi okumuş gibi oldum haytımda hiç birşeyi ben seçmedim bi eşimile evlenirken ağzımdan evet lafı çıktı oda 15 günlük baskının sonrasında evlenene kadar hiç yanlış bişi yapmadım ama evlendikten sonra günahlar yanlışlar hatalar hatalar....................
    ama şimdi biraz daha dik durmaya çalışıyorum kendi haklarımı savunmaya çalışıyorum.zor oluyo ama olsu. onca yıl her diyilene evet dedikten sonra bi de bakıyosunuzki hayır demeyi bilmiyorsunuz ve hep sömürülüyorsunuz......sorunun cvbıysa özgür olmayan insan sömürülmeye mahkumdur .