normal mi sezeryan mı kızlar?

Konusu 'Aralık Anneleri' forumundadır ve isra83 tarafından 23 Ekim 2008 başlatılmıştır.

23 Ekim 2008
    Konu Sahibi : isra83
  1. isra83

isra83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar doktorum düşünmemi söyledi normal mi sezeryan mı doğurmak istediğimi.Hangisi olursa olsun epidural olcak sadece o kesin ama ben normal doğumda canım çok acır die korktuğumdan epidural sezeryan die düşünüyorum.daha önce epidural sezeryan olan var mı?siz nasıl doğuracaksınız karar verdiniz mi?

2. 23 Ekim 2008
  3. XSXEKERXIXM

XSXEKERXIXM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim bebişim tersmiş bu yüzden sezeryan olucak saglıklı olsunda ama normal dogum yapmayı çok isterdim

4. 23 Ekim 2008
  5. f_a_s

f_a_s Gergin gördüm seni:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    sonuna kadar normal doğum istiyorum inşallah.. ama ben açıkçası aman çok sağlıklı diye düşündüğümden değil.. evet belki daha sağlıklı olabilir bunun da etkisi hiç yok diyemem ama benim normal istememin asıl sebebi sezeryandan çok korkuyor olmam.. nedense ben de sezeryan korkusu var.. inşallah Allah gönlümüze göre verir.. Yalnız doktorun sana tercih sunması da ilginç tabi. ne biliyim herşey normalse normal doğum daha iyi değil mi.. adı üstünde normal yani.. Aksilik olur sezeryan tercih edilir orası ayrı..

6. 23 Ekim 2008
  7. çelik198408

çelik198408 iki erkekim iki aşkım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar bence iğrenç olsada normal ve sezaryan görüntülerini izleyin ben hep normal istiyodum normali izledim ayyyyyy kesin sezaryan yapıcam bide onu izleyeyim dedim o dahada beterdi bence normal doğum daha bi kolay geldi
    inş bi aksilik olmazsa normal istiyorum yanlış bilmiyorsam epidural de felç tehlikesi varmış aman ya bi gü ağrı sızı çekerim olur biter Allah sabrını verir inş
    bide ben korkarım çocuğu hemen çıkaramazlarda bebeğede narkoz ulaşırsa diye şimdi en kötü durumda bile ilqaç içmiyoruz
    prensim için dayanıcam inş

8. 23 Ekim 2008
  9. AVUKAT_02

AVUKAT_02 Guest

aslında zor bir soru bu.her ikisinin de avantajları ve dezavantajları var tabiki.sezeryan bebek için daha güvenli,ameliyat olduğu için zor.normal doğum da zor hele de dikişli ise uzun süre oturamıyorsun ve de ilişkiye giremiyorsun (benim doktorum böyle demişti) ben doğumuma 10 gün kalmıştı hala nasıl doğuracağıma karar vermemiştim.ama sonra suyum geldi ve de sancım olmadı mecburi sezaryen oldum.pişman da değilim.tıp artık çok gelişti.sezaryenin etkileri en aza indirgeniyor.üstelik epidural sezaryen olduğum için bebeğimin doğduğu anı da gördüm.doğum biçimine doktorunla birlikte karar ver tabiki ama sezaryen düşünenlere epidurali tavsiye ederim.

10. 23 Ekim 2008
  11. ademel

ademel mutluluğun doruk larında Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kesinlikle normal olmasını istiyorum
    inşallah herşey yolunda gider
    kadın doğum hemşireliği yaptım ikisini de defalarca gördüm ve kesinlikle normal doğum
    allahım hayırlısını versin tabi

12. 23 Ekim 2008
  13. serpilla

serpilla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim daha belli değil kızlar doktorum bişey demedi normal doğum istiyorum ama o anki psikolojim ne yönde olur yani ağrılarım çoğaldıgında ne hissederim nasıl olur bilmiyorum..yani bence bu dogum olayı anlık bi olay..

14. 23 Ekim 2008
  15. kurmis

kurmis Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    epidural normal şakkıdı

16. 23 Ekim 2008
  17. edolina

edolina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    Seçim şansım olsa tabii ki epidural normal doğum isterdim.Doğal olanı.

İsra bu açtığın 3. konu ve buna da yazıyorum.Sen sanki konu açıp kaçıyorsun gibi geliyor bana.Sonrasında ne bir yorum yapıyorsun,ne de cevap yazanlara teşekkür ediyorsun.Biraz daha fazla katılımın olursa seviniriz.Seni daha iyi tanımak isteriz.

18. 23 Ekim 2008
  19. ilkim_1983

ilkim_1983 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kendimi nekadar korksamda normale şartladım.bian önce ayağa kalkıp yavruma daha iyi bakmam için normal evet.:lepi: