normal mi ? sezeryan mı ?

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve sekreter18282 tarafından 26 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    26 Haziran 2008
    Konu Sahibi : sekreter18282
  1. kızlar biliyorum daha cok var ama günler gelip geciyo..daha dün 8 haftalık hamiştik bügün ise 20. haftaya girdik bi cogumuz yolu yarıladık artık.biliyoruz ki dogum süprizlerle dolu bi şey ama hiç düşünüyor musunuz nasıl dogum yaparız diye:uhm:nasıl cıkacak bu bebişler diye:uhm:ben cok düşünmeye başladım artık acıkcası....korkmuyorda degilim hani..ama büyüklere kalırsa cogu normal dogum taraftarı:bbo:sizler nasıl dogum yapmayı istersiniz...hadi gelin paylaşalım...belki biraz da olsa hafifletiriz korkularımızı:çok üzgünüm:

2. 26 Haziran 2008
  3. ---***AppLE***---

---***AppLE***--- Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ayy sekretercım zaman gectıkce bu korkular bendede oluyor herhalde bu kararı o anda verıcekler gıbıme gelıyor bense normal dogum taraftarıyım tabı bakalım bebıs nasıl dunyaya gelmek ıstıycek ctesı gunu doktora gıdıcem bunuda sorayımm artık demıı laelaelaelaelae

4. 26 Haziran 2008
  5. PassioneLore

PassioneLore herkes haddini bilecek ! Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bende cok korkuyorum
    hafta ılerledıkce de korkum artıyor
    bızımde buyuklerımız ve doktorumuz normal olmasından yana
    ben cok korkuyorum ama esım benı psıkolojık olarak hazırlamaya calısıyor
    saglık bılgısı benden fazla oldugu ıcın guvenıyorum ona ama korkum gecmıyor tabıı

aslında normalı en ıyısı ama ınsa allah hepımız kolaylıkla normal yapabılırız

6. 26 Haziran 2008
  7. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    ayy ben hamile olduğumu duyduğum günden beri düşünüyorum bunu ama
    inşallah normal yapacağım herhangi bir sorun olmazsa allahtan kendimi taa başından beri buna hazırladım
    vazgeçmek istemiyorum hem içinde boşalıyor normalle herkes doğum
    yapıyor biz neden yapamayalım ki allah yardım edecektir hepimize bizle birer anne olacağız
    bebeklerimiz olacak onu kucağıma almak herşeye değer benim için tabi ki acı çekeceğizdir
    allah bu acıları daim etmiyor kolaylığını verir inşallah hepimiz hayırlı doğumlar yapar
    hayırlı evlatlar yetiştiririz canlarım korkmayın allah büyük

8. 26 Haziran 2008
  9. ddm

ddm yok başka yolu..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bence daha çok erken canım.doktor sana bu konuda henüz bişi diyemezki...

10. 26 Haziran 2008
  11. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    allaha şükür artık hiç bir korkum yok

12. 26 Haziran 2008
  13. polipe

polipe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Çatır çatır doğurucağım Allahın izniyle ertesi gün ayağa kalkmayı istiyorum kimse hastabakıcılığımı yapmasın istiyorum Allahım çok şeymi istiyorum yardım et hepimize.
    Dünyada yaşayacağım en güzel anı bütün bedenimle bütün anestezilerden uzak yaşamak istiyorum.bütün doğan canlıların geçtiği o kanalda bebeğimin ilk savaşını annesiyle vermesini istiyorum inşallah o günleri görürüz sağlıkla bi an evvel

14. 26 Haziran 2008
  15. ya tabiki kızlar benimde tercihim normal olması ama daha önce yaşamadıgımız bi agrıyı yaşayacagımız için insan nasıl bişey oldugunu hem merak ediyo hemde korkuyo yani..bazen bakıyorum cevremdeki dogum yapmış kişilere kendi kendime benim onlardan neyim eksik onlar nasıl yaptılarsa bende yaparım diye kendimi motive etmeye calışıyorum işte.ama küçücük bi agrı girdigi zaman ben dogururken ne yapacagım diye düşünmekten alamıyorum kendimi:uhm:bi şekilde cıkacak bu pıtırcıklar ama nasıl işte:eek:önümüzdeki ay gittigimde dr a bende konuşmayı düşünüyorum hem fiat konusunda bilgi alacagım.benim yaşadıgım bu yerde epidural normal dogum yaptırmıyorlar devlet hastanesinde..sezeryanda uyguluyorlar ama..fiat konusunda bi bilgim yok..ayrıca burdaki doguma giren ebelerde feci sert ya bir kac dogumda kendi gözlerimle gördüm ve inanamadım hele biri resmen kadının karnının üstüne cıkıp oturmuştu kızlar ya...nasıl sinir olmuştum anlatamam:eek:klava: yuh yani dedim....

16. 26 Haziran 2008
  17. ddm

ddm yok başka yolu..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    korkacak bişi yok kızlar.bakın benim 2tane ben bile korkmuyorum nasıl çıkacak diye.normalde sezeryan olur fakat bilinmez tabi kendiliğinden 7.ayında doğan ikizler çok.tek olsaydı kesinlikle normal doğumu tercih ederdim..

18. 26 Haziran 2008
  19. EU3

EU3 Guest

Hamileliğin en önemli sorularından birisi bu zaten..

Ben de aslında, ne kadar korksam da normal doğum isteyenlerdenim ama tabii ki öncelikle fizyolojik olarak bunun yapıp yapamayacağımız önemli.. Eğer normal doğuma engel bir durum yoksa ben de normal istiyorum ama endişelerim de var tabii.. Normal doğum anne için çok faydalı bir olay bence, çünkü tüm vücudumu baştan aşağı yenileniyor.. hamilelikte alınan kilolar daha kolay veriliyr, ayrıca doğum yaptığın gğnden başlayarak bebekle daha rahat ilgilenebiliyorsun.. ben daha önce doğum yapmadım ama yumyrtalık kisti ameliyatı oldum epidural yöntemle ve oradan biliyorum ilk akşam çok zor geçiyor.. o halde insan bebğine nasıl bakar bilemiyorum.. zaten siz de mutlaka görmüşsünüzdrü, annenin yanında kalan kişi hep bebği alıp veriyor filan.. bunun yanısıra normal doğum çok zor olabiliyor, uzun sürebiliyor, beklenmeye rağmen doğum gerçekleşmezse birden sezeryana dönülebiliyor ya da vakum yöntemine başvuruluyor ki bu en tehlikeli şey.. diğer taraftan sezeryan da bebk için daha iyi diye düşünüyorum çünkü hiç sarsılmadan çıkarılıyor yerinden, başı filan darbe almıyor.. diğer taraftan bir araştırmaya göre de, normal doğumla dünyaya gelen çocuklar hayatta daha mücadeleci oluyorlarmış fisfisfis o yüzden bu kararı vermek gerçekten çok zor :sm_confused: hayırlısıyla hepimiz en iyi şekilde atlatırız inşallah..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.