Normal yolla bebeğimin olmayacağını öğrendim

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve sosoni tarafından 22 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    22 Nisan 2010
    Konu Sahibi : sosoni
  1. sosoni

sosoni Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ÇOK ÜZGÜNÜM :KK43:
    eşimle evlenmeden önce birlikteliğimizden hamile kaldım ve aldırmak zorunda kaldım
    3 yıllık evlim o dönem tek bi korunmasız ilişkiden hamile kaldığımdan dolayı ve borcumuz olduğundan 2 sene eşim korundu
    hemen bebeğimiz olacağını düşünmüştük.. :KK43: 1 yıldır çalışıyoruz bebeğimiz olmuyor oysaki ilk denememizde hamile kalcağımı düşünerek ne kadar safmışım
    doktora gittik eşiminde benimde herşey süper derecede iyi dedi doktor.geriye rahim filmi kalmıştı ki kalmaz olaydı :KK43:
    rahim filmimde tüplerimin tıkalı olduğu ortaya çıktı , birinden çok az bi sıvı geçiyo ama hiçbi işe yaramıyomuş direk tüp bebek yapılmalı dedi doktor.
    tıkalıysa daha önce nasıl hemen hamile kaldım anlayamıyorum kürtajdan enfeksiyon kapmış olabilirmişim enfeksiyonsa tedavisi yokmu çok moralim bozuk çok kötüyümmm bir bilen varsa yazsın lütfen :KK43:((senağlamasenağlama

Son düzenleyen: Moderatör: 8 Aralık 2010
  2. 22 Nisan 2010
  3. perseid

perseid Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende aynı şeyleri yaşadım. öncelikli olarak moralini sakın bozma. yaşadığın durum çözümsüz değil. bende de endometriosis kistinden dolayı tüpüm tıkalı. ameliya oldum, aşılama oldum hamile kalamadım. evlendiğimden beri bununla uğraşıyorum. eğer stres yaparsan hem kendini,hem eşini ,hem ilişkinizi yıpratırsın. bu ay ben ilk tp bebek denememi yaptım. dün yumurtalarım toplandı. Kısmetse ctesi transferim olacak. Allaha şükür ki artık tüplerin tıkalı olmasının çözümü var . Tüp bebekte ilk yıllarına oranda daha makul fiyatlarda. sen birde 3 yıllık evliymişsin. raporda çıkarabilirsin. Hiç kendini suçlama. Tüplerin kürtajdan sonra tıkanmış olabilir. Bir an önce dr önerisini dinle ve bir tüp bebek merkezine git.

Ama ne olursa olsun moralini bozma ve stres yapma. Eşinle aranı iyi tut. Herhangi bir sorun olursa ben her konuda yardımcı olmaya çalışırım canım. ınşallah en kısa zamanda bebeğine kavuşursun.

4. 22 Nisan 2010
  5. SEN_KOLIK

SEN_KOLIK herkez YALANCI!! Pro Üye

Beğenildi:
    1.033
    Ödül Puanları:
    163
    laparoskopi ile tüplerinin acilmasi mümkün olabilir belki
    ayrica olsunda tüp bebek olsun

6. 22 Nisan 2010
  7. HuzunApla

HuzunApla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    geçmiş olsun. ama en azından tüp bebek de olsa bebeğin olabilcek. kürtaj yüzünden bir daha hiç bebek sahibi olamayanlar da var.
    bebek istemediği halde korunmayanlara ders olsun. umarım sen de en kısa zamanda bebeğini kucağına alırsın.

8. 22 Nisan 2010
  9. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    ilk hamilelikte kürtajın tehlikeli olduğunu duymuştum
    tüp bebek de olsa şansın varmış işte
    eskisi kadar pahalı da değil sanırım
    inşallah bir an önce bebeğin olur.

10. 22 Nisan 2010
  11. Mev*Can

Mev*Can Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    72
    Ödül Puanları:
    0
    ilk bebeğini aldıran bi çok hanımda oluşan sorunlardan biri olmuş.üzülmene değmez ama neticede çocuk sahibi olma şansın var yinede.

12. 22 Nisan 2010
  13. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Üzüldüm.

Ama seninde yazdığın gibi, bir hamilelik yaşamışsın , demek ki ümidi kesmemek lazım, asla olmaz diye birşey yok, Rabbim verdi mi oluyor demek ki. Umudunu kaybetme derim.

Şimdi en azından başka yollar var, tüp bebek gibi, çok şükür.

Allah yardımcın olsun. En kısa zamanda bebek nasip etsin inş.

14. 23 Nisan 2010
  15. vivet

vivet Guest

tüp bebek yapan çok var..hekimmin ne *üşünüyor.öenmli olan bu..
    sağlıklı olsun*a ister tüp, ister normal yolla hamile kal canım...başarılar:Saruboceq:

16. 23 Nisan 2010
  17. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    siz kürtajdan sonra enfeksyon kaptiginizi anlamadinizmi yani herhangi bir sorun gelismedimi?

18. 23 Nisan 2010
  19. kar

kar içim buz tutmuş.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    ama daha once normal gebelık yaşamıssınız ve tuplerınızın acılması gerekır 15 dakkalık bı operasyonla..
    hemen ardındanda gebelık oluyo ..bence baska bı doktora daha gıdın ..bı doktora baglı kalmayın..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.