Normalde tansiyonu düşük olup 6.aydan sonra yükselenler ne tavsiye edersiniz?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve banusu tarafından 7 Ekim 2010 başlatılmıştır.

7 Ekim 2010
    Konu Sahibi : banusu
  1. banusu

banusu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    Ben şu an 25 haftalık hamileyim tansiyonum normalde düşüktür yani 10 a 6 ya da 9 a 6 gibi ama şimdi 12 ye 7 veya 8 çıkınca ben kendimi rahatsız hissediyorm hasta oluyorum bebeğime zararı olacak diye korkuyorum.Ama doktorlar bu değerler yüksek değil bir şey yapamayız diyorlar.Yine deben korkuyorum düşük değerlere alışkın olunca 12 7 bana yüksek geliyor beni hasta ediyor.Herhangi bir şişlikte yok idrarda protein sorunuda yok.Bu durumda olup tavsiyesi olanlar varsa çok sevinirm.

2. 7 Ekim 2010
  3. haticesu

haticesu hoşgeldin prensesim Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    canım bende 18 haftalık gebeyim benimde düşüyor sürekli 7/4 gibi bende rahatsızım 5 yıl sonra gelen bir bebek kaybetmek istemiyorum gün aşırı doktordayım inşallah bebişlerimizi alırız kucağımıza

4. 8 Ekim 2010
  5. banusu

banusu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    Sanada geçmiş olsun arkadaşım,benimde beş yıl sonra aşılama yoluyla oldu.Allah hepimizin bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağımıza almayı nasip etsin.

6. 8 Ekim 2010
  7. gelincik204

gelincik204 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhabalar şuan 26 haftalık hamileyim ve 21. haftamdı sanırım tansiyonum 15-9 çıktı hiçbir ödemim ve rahatsızlığım yoktu birden çıkıverdi benimde normal tansiyonum 10-6 civarıdır 12 olduğunda başım ağrır sana tavsiyem günde 3 defa tansiyonunu ölç sabah yataktan kalkmadan öğlen yemekten sonra ve akşam başın ağrıdığında yada tansiyonun yükseldiğinde limon su iç yada bir tane sarmısak yut sol tarafına yat ve dinlen tansiyonunu düşürür bu arada tansiyonun 14-9 olana kadar panik yapma gebelikle küçük tansiyon çok önemli 9 u geçerse muhakkak doktorunla görüş sağlıkla bebişlerimizi kucaklarımızı almayı nasip eylesin mevlam....

8. 8 Ekim 2010
  9. banusu

banusu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    Dediklerini yapıcam çok teşekkür ederim bilgilendirdiğin için,inşalllah sorunsuz atlatırız bu dönemleri.Hepimizin Allah yardımcısı olsun.