normalden gereksız yere korkan anneler alın buyrun gereksiz yere risk

Konusu 'Adım Adım Gebelik' forumundadır ve pamukprensesim_ tarafından 26 Şubat 2010 başlatılmıştır.

26 Şubat 2010
    Konu Sahibi : pamukprensesim_
  1. pamukprensesim_

pamukprensesim_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    --------------------------------------------------------------------------------
    Doğum sırasında sancısını azaltmak için yapılan Epidural iğnesi sonrasında felç olan İngiliz anne, 5 yıllık bir mücadelenin ardından sağlığına kavuşup doğduğundan beri kucağına bile alamadığı çocuğunun elinden tutup yürümenin sevincini yaşıyor
    GeceKahvesi.org - Epidural felç bıraktı
    Dünyadaki pek çok kadına doğum sırasında ağrı duymaması için enjekte edilen Epidural ilacı İngiliz Lisa Mann'in (30) hayatını karatmıştı

Milyonda bir görülen bir alerjisi olan Lisa Mann, sinir sistemini etkileyen ilaç nedeniyle felç olmuştu Genç kadını muayene eden doktorlar milyonda bir görülen bir genetik bozukluğu (TN) ve Epidural'in bunu tetiklediğini tespit etti

İngiliz Daily Mail gazetesine korkunç yılları anlatan genç anne, "Benim için kızım Jesicca'nın elinden tutup yürümek birkaç yıl öncesine kadar sadece hayaldi Aldığım ilaç anneliğimin 5 yılını hiç yaşayamamama neden oldu Bu yıl ilk kez doğum gününde ağlamadım" dedi

2. 26 Şubat 2010
  3. milyonda bir görülen bir riskten söz ediliyo. zaten her türlüsünde risk var ..
    iyi hastane, iyi doktor olduktan sonra sorun yok. istatislik olarak bakarsanız bi sorun yok. açtığınız konu insanları sadece gereksiz bir endişeye sürükler o kadar..

4. 26 Şubat 2010
  5. pamukprensesim_

pamukprensesim_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    kimseyi bıryere surukledığım yok isteyen istedığıne inanmakta özgürdür neden bu kadar rahatsız oldunuz okumayabılırsınız mılyonda bır yazılabılır ama kımın tam olarak buna ne kadar alerjısı olduğu tesbıt edılemıyo uygulanmadan

6. 27 Şubat 2010
  7. johnnybravo

johnnybravo fevkaladenin fevkindeyim Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    196
    bencede kadında milyonda bir görülen hastalıktan dolayı olmuş doktorun yada iğnenin suçu yok rabbim izin verirse bende zamanım geldiğinde epidural normal düşünüyorum bi aksilik olmassa ama korkmadım doktor güvenilirse hastane tam teşekküllü bi hastaneyse zaten testler yapılır korkutmaya gerek yok

8. 27 Şubat 2010
  9. Hoya

Hoya Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    bence milyonda bir ihtimalle bu konuyu açmak gereksi
    ee dışarıya çıktığımızda da araba çarpma riski de milyonda bir
    normal doğumda anneyi ya da bebeği kaybetme riski de milyonda bir
    sezeryasnde masada kalma riski de milyonda bir
    rüzgarlı havada kafamıza kiremit düşme riski de milyonda bir
    bu liste uzar da gider...
    ben epidural normal doğum yaptım ve çok memnun kaldım
    iyi ve deneyimli bi anestezistle hiçbir sorun yok olsaydı bu kadar yaygınlaşmazdı türkiyede
    burayı yüzlerce hamile arkadaşımız okuyor boş yere milleti germeyin..

10. 27 Şubat 2010
  11. Hoya

Hoya Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ayrıca kimi psikolojik problemlerden dolayı epidurali tercih ediyor sizin kimseye alın size risk deme hakkınız yok bence

Son düzenleme: 27 Şubat 2010
  12. 27 Şubat 2010
  13. esila86

esila86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    eleştiri olarak bakmıyorum ben,
    her doğum bir risktir normal olsun epidural olsun sezeryan olsun...
    bünyeden bünyeye acısı değişir
    bu ingiliz kadınceğizin başına böyle bir olay gelmiş
    geçmiş olsun ne diyelim....
    ben anne değilim henüz ama ben de seçme şansım olursa epidural normali tercih ederim şahsen....hepsinde risk sözkonusu...

14. 27 Şubat 2010
  15. Juliette

Juliette annesinin kuzusu Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canim milyonda bir riski var epiduralin
    allah korusun ama risk her dogum seklinde var.. normal dogumda bence milyonda birden daha fazla risk var hem de anneden cok bebek icin
    alin size risk demissiniz
    herkesin kendi tercihidir dogum seklini secmek ..
    ben kendim sezeryan istiyorum mesela cunku korkuyorum normal dogumdan bu da kendi tercihim

16. 28 Şubat 2010
  17. Chocuk

Chocuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    normal doğumun da bissürü riski var, istersen aşırı acı çek bu doğumu daha kutsal ve daha sağlıklı yapmıyor.
    sezaryende de risk çok.

Doğurmayalım o zaman.

Normal doğum istiyorum ama bundan önce ortaya çıkan komplikasyonları yazmaya kalksalar roman olur.Risk yüzünden hayata küsmemek, herşeyi oluruna bırakmak lazım.

18. 28 Şubat 2010
  19. dejavu_one

dejavu_one ''Allah'' de, gerisini bırak.. Pro Üye

Beğenildi:
    3.915
    Ödül Puanları:
    238
    Lütfen bu tarz şeyler paylaşmayın. Burada doğumu yakın olan ve epiduralle normal doğum yada sezeryan olacaklar olabilir hatta buna mecbur olanlarda olabilir.. Bu o kişileri korkutmaz mı... Her amliyatta oprasyonda normal doğumda da birçok risk var elbette bir can meydana getiriyoruz ama risk var siye kimse ameliyat olmazsa mesela anestezi de risk var deyip ameliyata girmezse canından da olabilir... Bu çok sık görülse zaten yasaklanır. Ayrıca epidural yani lokal anestezi sadece doğumda değil şimdi birçok ameliyatta uygulanan bir yöntem. Bence anesteziden çok daha iyi...