Nöropatik Ağrı

Konusu 'Nöroloji - Beyin ve Sinir Hastalıkları' forumundadır ve AsiNaz tarafından 2 Şubat 2009 başlatılmıştır.

2 Şubat 2009
    Konu Sahibi : AsiNaz
  1. AsiNaz

AsiNaz Huzurum; İ&E Pro Üye

Beğenildi:
    309
    Ödül Puanları:
    163
    Başlığım sinir kopması ama hikayem (Allah bilir gerçeğini) aslında bir doktor hatası.
    2005 yılında geçirdiğim bir ameliyat sonucu sinir damarlarından biri kesildiği halde bağlanmamış. Sonra o sinir uçları orda gelişigüzel büyümüş ve bir sinir yumağı haline gelmiş. Her neyse 2.ameliyatımı da 5 ay önce oldum. Hala aynı ağrıları çekiyorum. Kader arkadaşlarım var mı merak ediyorum. Daha önce ağrılarımla ilgili topikler açmıştım. Hatta dert yanmıştım. İnsan büyüdükçe kendini daha iyi tanıyor. Gördüğünüz gibi şimdi dert yanmıyorum:) Dua ediyorum ki, Rabb'im hastalıklardan, sıkıntılardan, acılardan ders çıkaranlardan eylesin bizi.
    Hem içimi dökmek, hem de benimle aynı durumda olan arkadaşlarım var mı, merakından yazdım bunları.
    Sağlıcakla kalın.

Son düzenleme: 13 Şubat 2009
  2. 21 Nisan 2010
  3. nehirtoprak

nehirtoprak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    abiminde nöropatik ağrı teşhisi kondu çok çekiyor maalesef.... ayakları çok kötü
    onun birden çıktı çare arıyoruz sanada geçmiş olsun..allah yardımcımız olsun

4. 14 Mayıs 2010
  5. babyleon

babyleon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhabalar

benim annem de aynı dertten muzdarip ama onunki daha bile kötü çünkü hiç bir doktor tam teşhis koymaya bile yanaşmıyor...

bir kaç sene önceki bir böbrek ameliyatı sonrası ağrısı bacağına vuruyor ve karnı aşırı derecede şiş... iç dikişlerin tutmamış olması ve sinirlerin yanlış kesilmiş olması vs hipotezler var ortada...

siz kime gösterdiniz de ameliyat olmayı başarmışsınız hiç değilse... annemin de karnının acilen toplanması lazım ama hiç bir doktor oralı olmuyor... özele gidecek maddi durumumuz da yok... ama zaten bi doktor çıkıp adam gibi teşhis koyup doğru yere sevk etse devlet zaten masrafları ödeyecek.

2 senedir sövmediğimiz kurum kalmadı...

6. 5 Temmuz 2010
  7. tatil79

tatil79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba abiniz agrıları için ne gibi tedavi uyguluyor

8. 12 Temmuz 2010
  9. _Zebos_

_Zebos_ TEK DİL,TEK BAYRAK... Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    196
    banada periferik nöropotik ağrı teşhisi kondu
    merak ettiğin şeyleri özelden sorablirsn

Son düzenleyen: Moderatör: 27 Ekim 2010
  10. 12 Temmuz 2010
  11. _Zebos_

_Zebos_ TEK DİL,TEK BAYRAK... Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    196
    Marmara ünv. (altunizadede)
    doç.dr. deniz konya var
    ali genç*te çok iyidir
    muhittn beyde var
    akın beyi hiiç tavsiye etmem
    mutlaka gidin

12. 17 Ekim 2010
  13. zebu

zebu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Canım Durumuna çok üzüldüm ama ,bende aynı durumdayım sen ne ameliyatı oldun bilmiyorum sinirler nerede koptu. yazarmısın ...? Ben 6 ay önce göğüs büyütme ameliyatı oldum . Benimde sağ göğüsümün altında koltukaltına yakın bir yerde sinirlerle ilgili bir problem var ne olduğu belli değil ama senin gibi kopma sanırım .Doktorum birşey yapamıyacağını söyledi .Bende nörapatik ağrı kesici alıyorum ,ağrı ancak dayanılır düzeye geliyor . Senin yazını okuyunca daha fazla korkmaya başladım sinir uçları büyüyüp sinir yumağı haline mi geliyor ...? bende ne yapacağımı bilmiyorum ağrı kesiciler fayda etmezse nöral terapiye gideceğim .Bende senin gibi ,acaba benim durumumda olan varmı diye merak ediyordum . Ben de hep ALLLAH' a dua ediyorum inşalllah şifa buluruz çok üzgünüm. Göğüslerim çok güzel oldu ama tadını çıkaramadım. şu anda durumun nasıl merak ediyorum .sevgiler ..Görüşmek üzere.:teselli:

14. 18 Ekim 2010
  15. AsiNaz

AsiNaz Huzurum; İ&E Pro Üye

Beğenildi:
    309
    Ödül Puanları:
    163
    Ben bu konuyu açalı çok uzun zaman olmuş.
    O zaman hayata ve ağrılarıma bakış açım farklıymış.
    Gün geçtikçe bunu farkediyorum. Velhasıl kelam, şu an elhamdülillah iyiyim.
    Ağrım hiç mi yok? Hayır, var. Ama bakış açım farklı.
    Size acil şifalar diliyorum.
    Deneyimli bir doktora görünmeniz bence çok iyi olur.
    Sevgiler

16. 21 Ekim 2010
  17. zebu

zebu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    tavsiyelerin için teşekkürler canım....

Son düzenleme: 21 Ekim 2010
  18. 21 Ekim 2010
  19. zebu

zebu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Çok teşekkürler canım. Asinazcım sen ne ameliyatı oldun da sinirlerin sonra gelişi güzel büyüyüp ikinci ameliyatı olmak zorunda kaldın. Hangi doktor sinirlerinin o hale geldiğini anladı .Ağrıların 2.ameliyattan nekadar sonra geçti. Soruları ardarda sıraladım ama insan kendisi gibi aynı olayı yaşayan birini bulunca herşeyi sormak istiyor. Lütfen yazarsan çok sevinirim.sevgiler görüşürüz.:teselli: