nsan bakasnn yumruunu yemeden, kendi yumruunu Balyoz zannedermi..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve EU1 tarafından 10 Haziran 2009 başlatılmıştır.

10 Haziran 2009
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

Arkadaşlar,özellikle yeni evli arkadaşlar insan başkasının yumruğunun yemeden kendi yumruğunu balyoz sanarmış,yiyince aklı başına gelirmiş.Ufak tefek şeyleri kendinize dert etmeyin evinizin yuvanızın huzurunu kaçırmayın unutmayınki her evden kaçan huzur,kendi kredimizden yer,evliliğimizin kalitesini düşürür.Elbette ufak tefek tartışmalar kırgınlıklar olacak onlar evliliğin tuzu biberidir,evliliğe çoğu zaman katkısı bile olur,her soğukluğun ardından karı kocanın birbirine sarılması daha kuvvetli olur,tabi bu kastettiğim,kavga, dövüş ,küfür ve hakaret asla değil.Eşinizle aranız bozulduğunda internetteki haberleri okuyun,tvde ki haberleri seyredin dışardaki insanların yaşadığı dertleri problemleri dinleyin izleyin ve kendi dert saydığınız olayla kıyaslayın göreceksinizki içinize su serpilecek,şükredeceksiniz,eşinize bakışınız değişecek,eviniz gözünüze saray gibi gözükecek :)) ufak şeyleri dert edip hayatı kendinize,eşinize ve çocuklarınıza zehir etmeyin hayat çok kısa ben daha dün 18e ne zaman gircem ya diye dert ederdim şim 29 oldum göz açıp kapayasıya,hayatın her anının tadını çıkarın arkadaşlar,dünyaya birdaha gelemiyeceğiz hepinize mutluluklar diliyorum.opuyorumnanaktan​

2. 10 Haziran 2009
  3. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    131
    Ödül Puanları:
    153
    hiç bi zaman başkasının derdini görüp de "benimki dert deilmiş ohh" diye sevinemedim, yapabileceğim bişi deil açıkcası. şükrederim ama sevinemem. o insan onu yaşar etkilenir, benim derdim çok ufaktır ben bunu yaşarım belki çok daha fazla etkilenirim..

4. 10 Haziran 2009
  5. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    çok doğru şeyler yaşamıssın
    halimize şükretmeliyiz her daim...
    ne dertler var, ne sorunlarla bogusuyor insanlar...
    Rabbim kimseyi darda bırakmasın

6. 10 Haziran 2009
  7. Nadas

Nadas Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    yazının başıyla sonu arasında pek bağlantı kuramadım ama
    yumruk yemeken çok evlilikte masaya yumruğu vurmak önemli anladığım kadarıyla..
    yani en baştan sınırlarını koymak gerek..

8. 10 Haziran 2009
  9. birsam

birsam Guest

kız özöz o koyduğun sınırlar eşinkiyle çakışırsa napcaz:)

10. 10 Haziran 2009
  11. Nadas

Nadas Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    ozman bitane de koçişe çakcazzzhihoyyythihoyyyt

12. 10 Haziran 2009
  13. PassioneLore

PassioneLore herkes haddini bilecek ! Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ıste sımdı konu baslıgı ıle baglantılı oldu konu canım kaydirigubbakcemile3

14. 10 Haziran 2009
  15. birsam

birsam Guest

bi kociş bize bi biz kocişe o zamandelikafadulden

16. 10 Haziran 2009
  17. EU1

EU1 Guest

demek istediğim elinizi masaya vurun değil,evliliklerde, sadece evlilikte değil hayatta ufak şeyleri dert edip kendinizi yıpratmayın inanın daha büyük dertleri sıkıntıları olan insanlar var onların halini görüp kendi halinize şükredin ,şükredelim dedim,msjımın sonundada hayatımızı ufak tefek şeyleri dert ederek geçirmeyelim hayat kısa allahın bize verdiklerine şükredelim ve tadını çıkaralım dedim.bunu eşi ehliyet kursunda kızlarla 1 ay ders görecek diye bunalıma giren evliliğinden soğuyan hayattan nefret eden bir arkadaşa ithaf ettim...

18. 10 Haziran 2009
  19. birsam

birsam Guest

haklısın.ne demek istediğini anladım.bazen o kadar ufak tefek şeyleri dert ediyoruz ki.hemde beterin beteri varken.acı bir olayı yaşadığımız da o anda sanıyoruz ki hayatta ki en acı olayı biz yaşıyoruz.halbu ki neler var.senden daha kötü şeyler yaşayanları görüp şükretmek.daha kötüsünü yaşayana da dua etmek en iyisi ...