nsan yalanmadan genliini zler mi?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve Gxuxlsxuxm Sultan tarafından 17 Ekim 2009 başlatılmıştır.

17 Ekim 2009
    Konu Sahibi : Gxuxlsxuxm Sultan
  1. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Insan yaslanmadan gencligni özlermi hic?
    Daha yasayacak o kadar cok güzellikler varken önünde
    yasayamadigi güzelliklerin hasretini cekermi?

Bir zamanlar dünyanin sanki hep kendi etrafinda döndügnü zannerderken gün gelecek ben cok özel bir insan olacagim diye düsünür insanoglu, gün gelecek tüm hayallerim gercek olacak diye hayaller kurar, gün gelecek herkes bendeki bu cevheleri görecek diye umutlari olur.....ama o gün hic gelmez......ve bir bir hayallerinin umutlarinin bir baloncuk gibi gözlerinin önünde patladigni gördükce gel zaman git zaman baslar özlemeye....
    Yasayamadigi gencligni, ulasamadigi hayallerini, tükenen umutlarini...

Ve bir zaman sonra anlar artik...ömrünün kalan diger yarisi hep özlemle gececek....
    hep o sahip olamadiklarinin hasreti ile yasamaya alismasi gerektigni kabul edecek....
    Ve alisacak....her gün, her saat, her saniye milyonlarca insanlarin alistigi gibi oda alisacak...

Hayat öyle tuhaf bir yolculuk ki....yasadigin zamanda yasayamadiklarinin özlemi ile yanarsin.....yaptiklarindan dolayi pismanlik duydugun anda yapamadiklarina üzülürsün....sevdikten sonra sevemediklerine hasret kalirsin.....unuttuktan sonra unutamdiklarin kabusun olur........ve alisirsin bunlara....ömrünün son gününe kadar özlemekle yasamaya alisirsin....

2. 17 Ekim 2009
  3. BENOZ

BENOZ GECE VE GÜNDÜZ ÇIBIK Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    yaşamımız hep böyle değilmi zaten gülsüm sultan

hep erteleyerek yürütmüyormuyuz yaşamı

gün geliyor anne babamız için

gün geliyor sevgilimiz için

gün geliyor bir dostumuz -eşimiz -kardeşimiz veya çocuklaımız için nelerimizi erteleyip yaşamışlığın içine kendimizi itmiyoruz ki

eğer bu ertelemelerin sonucunda takdir alıp yaptıklarımızın değerini bilen olursa tesellimiz oluyor yaşayamadığımız gençliğimizin ve yılların

şuna inanır ve öyle yaşamaya çalışırım yaşım kaç olursa olsun ertelediğim zamanı rahata erdiğim dönemde yaşarım biraz geç olsada özlem duymaktansa yaşarım

4. 17 Ekim 2009
  5. DERin83

DERin83 RUZGARİN ANNESİ:-) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    maalesef gençliğimin en güzel dönemlerini çalışarak geçirdim arkadaşlarım gezip tozarken ben it gibi çalışıyordum hala daha öyle yanlış anlamayın yaşım daha küçük ama 16-17 yaşlarıma geri dönmeyi isterdim maalesef olgun olmak zorundaydım ve o yaşta benim olmayan borçları ödemek zorundaydım, arkadaşlarım para yiyip giyip tozarken ben gece yarılarına kadar çalışıyordum. evet şimdi bugüne gelmemde o zamanki çalışmalarıma borçluyum ama en deli dolu zamanlarım bitti gitti :nazar:

6. 17 Ekim 2009
  7. Gxuxlsxuxm Sultan

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Bazi ertelediklerini bir daha yasamak mümkünmü sence?

Evet erteleyip cok sonra yasayabildiklerin var hayatda ama bazi ertelediklerini zamaninda yasamak gerekmis.....simdi tabikide cok gec bunlara.....sadece bir özlem duyuyor insan yasayamadiklarina....

O yaslara geri gitmeyi bende isterdim....ama simdiki kafa ile.....

8. 17 Ekim 2009
  9. DERin83

DERin83 RUZGARİN ANNESİ:-) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    aynen gülsüm sultan şu kafamla o yaşlara dönmeyi çok isterdim ha birde o zamanlarda gözyaşı döktüğüm saçma sapan şeyler için şimdi pişmanım niye kendimi paralamışım diyorum. çelik gibi oldum şimdide. çelik ve güvensiz

10. 17 Ekim 2009
  11. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.533
    Ödül Puanları:
    363
    Gençliğimde.... diye cümleye başlayınca çevremdekiler bozulur bana..
    Şimdi yaşlı mısın diye?
    Yaş değil işte yaşanmışlık di mi Gülsümcüm?:1hug:
    Dolu dolu yaşadığımı düşünürken gençliğimi ara ara burkan anılar tırmalıyor işte bir yerlerimi.. Eksik bir kaç parça var,asla tamamını getiremeyeceğim,biliyorum.. Çünkü çok geç.. Ne zaman ne de mekan elverişli değil artık!:nazar:
    Ama bu sene çok büyük söz verdim kendime..
    Bir daha ertelemeyeceğim!
    Ne olursa olsun!
    O anda içimden geleni, eğrisi ve doğrusu ile yaşayacağım..:lepi:
    Hesaplamayacağım sonunu..
    Buraya kadar yeter!
    Çok mu karışık oldu yine üffff!!!!kaydirigubbakcemile3

12. 17 Ekim 2009
  13. Lotus

Lotus kimse olmadı senin gibi.. Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    biraz hayata bakış acısını değiştirdiğinizde bile hayatınızda öyle güzel şeyler oluyor ki...
    sadece izin vermek gerekiyor...
    bir gün gelecek diye bir saçmalık yok... insanların hepsi hayali bir gelecek için kendini kandırıyor...
    hayali bir cennet için kendini kandırıyor...
    şu an olduğumuz an öyle güzel ve önemliyiz ki... ne geçmiş var ne de gelecek...
    sen kendine şu an o önemi vermezsen gelecekte de kimse sana o önemi vermeyecek...
    sensin kendine en iyi bakacak olan...
    sensin kendini en çok sevecek olan...
    her şey öyle güzel ki var olduğu şekilde... tüm mutsuzlukları olanı olduğu gibi kabul etmediği için yaşıyor insan...
    oysa dışarıda değişecek hiç bir şey yok...hepsi bir yanılsama...
    ben narsist bir insanım... kendime aşığım... kendimi çok seviyorum.... kendime çok düşkünüm...
    her gün şükrediyorum bu bedende ruh bulduğum için... her gün şükrediyorum bu kadar erken yaşta aydığım için... her gün şükrediyorum bu kadar derin bir kadın olduğum için...
    her gün şükrediyorum tüm yaşanmışlıklarıma... her gün şükrediyorum hayatıma giren tüm insanlara... hepsi bana hizmet etti... hepsi beni ben yaptı... ve bu şükürlerle geleceğimi yaratıyorum aslında...
    bir şey olacağım yok bende... ben oldum ve bu devam edecek sadece... asla geriye gitmeden...
    özlemim yok hiç bir zamana... ne varsa şu zamanda...

14. 17 Ekim 2009
  15. BENOZ

BENOZ GECE VE GÜNDÜZ ÇIBIK Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    haklısın hepsini yaşamak mümkün olmuyor dediğinde doğrusun bu seferde ilerleyen yaş gelen hastalıklar izin vermiyor hepsine
    şuan bile aynı şeyi yapmıyormuyuz daha ilerleyen yaşlarımızdada aynı cümleleri kullanacağız

16. 17 Ekim 2009
  17. Gxuxlsxuxm Sultan

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Bende bu cümleyi cok kurmaya basladim bu aralar nedense Laalisim....:hulya:

Bilmiyorum o filmi izledinmi hic...Message in a bottle....Bazen hayati ertelememek gerek...o kadar güzel ama o kadarda acikli bir sekilde anlatiliyorki bu konu o filmde inan gözyaslarimi tutamadim....izlemeni tavsiye ederim cok güzel ve anlamli bir film.senağlama

Yok hic karisik olmadi Laalem....cok dogru yazmissin....sürekli hesap yaparak yasiyoruz, sürekli sinirlar ciziyoruz kendimize....cevremizdeki insanlarin gönlünü yapmaya calisirken hep kendi hayallerimizden umutlarimizdan istediklerimizden ödün veriyoruz.....:nazar:

Sözünü tut....erteleme hicbirseyi....öperim canimkaydirigubbakcemile3

Ne mutlu sana o zaman arkadasim:hulya:

18. 18 Ekim 2009
  19. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    gençliğini özler.. ama gençliğim dediği bekar olduğu bağımsız olduğu zamanlar mı...

yoksa yaşın getirdiği sorumluluktan kaçmak için eskiye özlem mi...

sorgulamak gerek iyice... ben şuan 24 yaşındayım ama hala 18 imde olmak isterdim....