-----nst maceralarımızı buradan paylaşalım:)-----

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve Asortie tarafından 18 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    18 Eylül 2008
    Konu Sahibi : Asortie
  1. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    eveeet ilk nst ye giren kasım annesi benim sanırımkaydirigubbakcemile2 kızlar çok ilginç bir şey
    oluyor kalp sesleriyle baş başa kalıyorsunuz bebişinizin:ecrin_bebek:
    eline bir düğme veriyorlar her hareketinde düğmeye basıyorsun:roflol:
    çok komik oluyo bizim düğmemizde ötüyordu bi dekaydirigubbakcemile3
    sanırım hareketiyle kalp atışları arasında bir bağ kuruyorlar
    bu arada beni her hafta çağırdı doktorumuz nst ye bu haftadan
    sonra böyle oluyormuş

2. 18 Eylül 2008
  3. yagmurrrr

yagmurrrr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Ben henüz girmedim asortiecim doktorum 9 . ayda giriceimi söledi ...

4. 18 Eylül 2008
  5. Strawberry_83

Strawberry_83 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.395
    Ödül Puanları:
    163
    canım sen kaçıncı haftadasınki her hafta çağırdı ve normal doğum mu istiyorsun birde hangi hastaneye gidiyorsun

6. 19 Eylül 2008
  7. eda1982

eda1982 CANIM KIZIM IRMAK'IM Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canımcım ilk ben girdim ntsye salı günü girmiştim.çok garip ya kemerlerle falan baglıyorlar.şükür ntsyi de gördük.:dance:

8. 19 Eylül 2008
  9. ---***AppLE***---

---***AppLE***--- Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende gırdım ama doktor cagırmadı benıkaydirigubbakcemile3
    sancım var sanıp kostura kostura nst ye gırdım kaydirigubbakcemile3 (megerse gaz sancısıymıs hem benım hemde kızımında sancısıda birikince :dance: ) ama kalp atıslarını duymak harıka bırde hareketlendıgı anda kalp atısları yukselıyor ve tabı bı ugultulu sesde gelıyor sankı nefes alıp verıs sesı gelıyormus gıbı uyudugu anlardada kalp atısları yavaslıyor :nazar:

10. 19 Eylül 2008
  11. ya bende girmek istiyom ama sanırım bizim nts maceramız bir ay sonra başlayacak çünkü dr bi ay sonra kontrole gel dedi o zaman söyler sanırım

12. 19 Eylül 2008
  13. beyazmelek

beyazmelek Candan öte,candan ziyade Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Ben geçen hafta pazartesi girmiştim hala ilk rekoru bende sanırım. Ekimden itibaren son ay her hafta girebilirsin demişti doktorum bu şimdilik birkez yeter, ama hareketlerinde bir azalma hissedersen hemen gel demişti çok şükür öyle birşey olmadı.

Benim nst olayı da çok komik, normalde benim bebeğim kıpır kıpır hep bahsederim, o gün hastanede de öyleydi, durmak bilmiyordu yerinde, neyse nst'ye bağlandık, elime düğmeyi falan verdiler, benimki uyudu kaldı, Sabahtan beri kıpırdayan çocuk kıpırdamaz oldu. HEmşiye diyorum oda gülüyor,neyse uyanana kadar bekleriz artık dedi, hani çocuklar bir yerlere gittiklerinde anne babalarını yalancı çıkarırlar ya bazen tıpkı onun gibi oldu. 15-20 dakika uyanacak diye bekledik, neyse artık son anlarda uyandı allahtan. Bir iki tekme savuruverdi. Ona rağmen doktorum gayet normal hiç bir sorun yok dedi, daha o diğer kıpırtıları görse ne olacaktı acaba kaydirigubbakcemile3 böyle geçti benim nst hikayemde. :CüvCüv:

14. 19 Eylül 2008
  15. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    bende girdim nst ye daha önce ..aaaa biz niye anlatmadık yaw bak şimdi geliyo insanın aklına..ben kendi hastanemde girmedim..ablam kadın doğumcusuna rutin kontrole gitmişti..muayenehane olduğundan kimse yoktu..hemşire gel bakalım sanada dedi ama usg makinesi müsait değildi..birinde ablam diğerinde başka hasta vardı..o da beni madem öyle nst ye bağlayalım dedi..hiç girdinmi dedi yok dedim..bağladı 20 dakika kadar ..takır tukur sesler güm güm kalp atışları..bebek döndüğünde haşır huşur bişeyler çok tuhaftı ..yani düğmeye hep basmak hatta basılı tutmak gerekiyordu kızımın sayesinde..çok hareketliydi o gün..anladı galiba..

16. 19 Eylül 2008
  17. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Nst beni çok korkuturdu kızlar bilmem ki neden?kafamçokkarıştı Topiği görünce aklıma geldi..

Çok hızlı atardı kalbi, bir de dönerse o an güm güm güm, birşey olacak sanırdım bebeğe hep, bazen kulaklarımı tıkadığımı hatırlıyorum ne enteresanmışım değil mi?Neden korkuyorsam artık?..:ecrin_bebek:

Neyse ki 6 sene geride kaldı...hihoyyyt

18. 19 Eylül 2008
  19. elifsevde

elifsevde Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    bende girdim ramazanin ilk günü hemde sancim vardi yani rekor bendemi oluyo :)))))
    gerci yabancisi sayilmam iki kizimdada girdim ama bizim burda dügmeye felan bastigin yok yatiyorsun sadece tamam ama varya dogum esnasinda takiyorlar ya sancili sancili cikarip atmak geliyodu icimden en nefret etigim zaman sanci aninda baglamalari ama mecburlar biliyom ben cogu zaman cikartiyodum benim sanci geldiginden ben yatamiyorum dolanmam lazim haftaya sali yine randevum var bakalim belki yine takarlar makineyi

kizlar sizin her gitmenizde doktorunuz alttan bakiyormu acilma varmi diye benimki her zaman bakiyor

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.