Numaralı güneş gözlüğü

Konusu 'Güneş Gözlükleri' forumundadır ve nescum tarafından 12 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

12 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : nescum
  1. nescum

nescum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar ben 1,5 miyopum. Gözkül kullanıyorum. Güneş gözlüğü almak istiyorum ama bu sorundna dolayı alamıyorum. Numarasız alsam hemen baş ağrısı yapıyor ve göremiyorum, doktor numaralılar da zararlı dedi. Lens taksam güneş gözlüğü kullansam en ideali gibi ama lens de göze zarar verebiliyor tabi. Yani çok kararsız kaldım, bu konuda tecrübesi ya da fikri olan var mı?

2. 12 Temmuz 2009
  3. kedijik

kedijik CüMLe_-_MüHeNDiSi Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Tecrubem yok ama neden acaba numaralı ıcın zararlı dedı doktorunuz?

Kızıma da numaralı gunes gozlugu takabılır gunesden rahatsız olursa dedı?

Zararlı ıse neden oyle soyledı kı ?

4. 12 Temmuz 2009
  5. nescum

nescum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Bilmem ki bana pek tavsiye etmiyorum dedi, renkli olduğu için ışıkta o renkler kırılıp göze zarar veriyormuş; ama ben yine de alacağım sanırım. Sonuçta görme sorunu yaşıyorsak numarasız bir gözlük kullanmak da zararlıdır. Bazı doktorlar da hani odada normal olup dışarda renk değiştirenlerden tavsiye ediyorlar,ama onlar da hiç estetik durmuyor ki. Her doktorda ayrı bir şey söylüyor, hangisine inanacağıma karar vermek zor gerçekten

6. 18 Temmuz 2009
  7. Fairytalee

Fairytalee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cnm gerçekden çok şaşırdım numaralı güneş gözlüğünün zararlı demesine bana tam tersini söyledi,hatta gözlük kullanan biri asla normal güneş gözlüğü kullanmamalı dedi ,hatta 3-5 farklı doktorda aynı şeyi söyledi,çünkü zaten bozuk olan gözün gözlükle normal hale getirilmeye ihtiyacı var, biliyosunuz gözlükler bu işe yarıyo ve her göz derecesine göre ayrı,normal güneş gözlükleri ise sadece göze gelen ışıkları engellemek için yapılmış göz üzerinde iyileştirici bi etkisi yok,işte bozuk olan gözlerde bambaşka bi etki yarattığı için daha bulanık görmeye neden olurmuş tıpkı başkasının gözlüklerini taktığımızda rahatsız olmamız gibi,o yüzden gözümüze uygun ve güneşi engelleyen olmalı,bende alıcam ama her modele yapamadıkları için henüz bi model seçemedim,zaten normal gözlükleri kullanmakda zor kullanan bilir.
    uzun oldu ama son bişey daha gözleri bozuk olan güneş gözlüğü seçerken gözü saranlar varya biraz yuvarlak oluyo onlardan değilde düz duranlardan seçmeliymiş ne kadar kubbeli olursa cam o kadar görmeyi bozuyomuş numaralı almak istemeyenlerin aklında bulunsuz...

8. 18 Temmuz 2009
  9. ppapatya

ppapatya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ben numaralı güneş gözlüğü kullanıyorum. çok rahat ne zararı varmış ki anlamadım....

10. 18 Temmuz 2009
  11. nescum

nescum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Herhalde benim doktorumda bir sorun vardı, lens şirketi falan olduğunu düşünmekteyim:) Valla söyledikleriniz içimi çok rahatlattı, hemen gidip alacağım. Peki tavsiye edebileceğiniz markalar var mı?

12. 18 Temmuz 2009
  13. royall

royall yaşamak herşeye rağmen Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    106
    10 senedenb eri numaralı güneş gözlüğü kullanıyorum çok da rahatım üstelik numaralarıda büğük 3 civarı ,markadan ziyade çerçeveyi beğenip ona göre numaralı camlar takılıyor

14. 19 Temmuz 2009
  15. nescum

nescum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Çok teşekkürler kızlar, benim yakınımda hiç kullanan olmadığı için kimseden fikir de alamıyordum. sositososito

16. 20 Temmuz 2009
  17. asyacenk

asyacenk hep oğlum için varmışım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben 3,5 numara gözlük kullanıyorum benim için güneş gözlüğü hep lükstü
    ama geçen sene numaralı güneş gözlüğü aldık hayatım değişti meğer lüks değil elzemmiş
    kışın bile sisli havda kullanmak gözlere acayip ii geliyo
    şimdi bakkla giderken bile takıyorum
    ohhhh dünta varmış

18. 21 Temmuz 2009
  19. nescum

nescum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Söyledikleriniz içimi acayip rahatlattı kızlar, ben de güneş gözlüğü kullanan insanlara acayip özeniyordum, ama numarasızlarla da göremediğim için bir türlü takamıyorum, ve doktor öyle dedi diye numarlısını alıp almamakta kararsızdım. Tecrübeleriniz sayesinde benim de güneş gözlüğüm olacak yaşasın:)