Nuri bilge ceylan ve üç maymun oscar yolunda

Konusu 'Sinema & Tiyatro' forumundadır ve suayaz tarafından 15 Ocak 2009 başlatılmıştır.

15 Ocak 2009
    Konu Sahibi : suayaz
  1. suayaz

suayaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Nuri Bilge Ceylan’ın bol ödüllü filmi ‘Üç Maymun’ Oscar’a bir adım daha yaklaştı.

81. Akademi Ödüllerinde dokuz film Yabancı Film kategorisinde bir sonraki oylamaya kaldı. Bu kategoride 65 film yarışıyordu.

Ülkelerin alfabetik sırasına göre filmler şöyle:

Almanya “The Baader Meinhof Complex” Yönetmen: Uli Edel,
    Avusturya “Revanche” Yönetmen: Gotz Spielmann,
    Fransa “The Class” Yönetmen: Laurent Cantet,
    İsrail “Waltz with Bashir” Yönetmen: Ari Folman,
    İsveç “Everlasting Moments” Yönetmen: Jan Troell,
    Japonya “Departures” Yönetmen: Yojiro Takita,
    Kanada “The Necessities of Life” Yönetmen: Benoit Pilon,
    Meksika “Tear This Heart Out” Yönetmen: Roberto Sneider,
    Türkiye “3 Monkeys” Yönetmen: Nuri Bilge Ceylan.

Bu final listesi, New York ve Los Angeles’ta özel olarak seçilmiş olan komiteler tarafından 2008’in beş adayına indirilecek.

81. Akademi Ödülleri adayları 22 Ocak 2009 Perşembe günü saat 5:30’da (Pasifik zaman dilimine göre) Akademi’nin Samuel Goldwyn Tiyatrosu’nda açıklanacak.

2008’in üstün film başarıları için Akademi Ödülleri 22 Şubat 2009 Pazar günü Hollywood & Highland Center’da bulunan Kodak Sinemasında ABC Televizyonundan canlı yayınla takdim edilecek. Oscar töreni 200’den fazla ülkede canlı yayımlanacak.

(ALINTIDIR.)
    Başarılar Üç Maymun.:lepi:

2. 15 Ocak 2009
  3. niltt

niltt N & G... 24.05.09 Üye

Beğenildi:
    68
    Ödül Puanları:
    153
    Ya izlediğim en acaip filmdi,böyle tuhaf filmleri oscar adayı gösteriyorlar ya inanamıyorum,genelde nuri bilge ceylan filmleri hep sessiz sakin olur,bu da aynen öyleydi,kısacası ben hiç beğenmedim bu filmi...Nişanlımı zar zor ikna etmiştim bu filme gitmek için,çünkü Türk filmlerini daha çok tercih ederiz..şu an hala başıma kakar niye götürdün beni bu filme diye bari oscar alsa da çenesi dursa:dilcikar::hooray:

Son düzenleme: 15 Ocak 2009
  4. 15 Ocak 2009
  5. suayaz

suayaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ayy çok güldüm cidden. desene oscar gelirse yırttın :roflol:
    evet tatlım haklı olabilirsin. Amerikan sinemasına öyle alıştık ki bu tarz filmler sıkıcı gelebiliyor. avrupa sineması özellikle durağan ve sıkıcı gelir. zevk meselesi tabii.
    benim zaten topiği açarkenki amacım filme övgü vs. değildi. oscar adaylığını (umarım) almasının heyecanıydı. neden bizim de bir ödülümüz olmasın. bak hintlilerin sinemaları bile yıllardır başlı başına bir sektör oldu. darısı bizimkilerin başına. bir pazarlama kapısı açar, bu da para getirir para da daha iyi projeler vs vs. laftan lafa atlıyorum ama george clooney bile bir bollywood filminde oynamak isterim demiş. he he. .sevgiler. a.s.

6. 17 Ocak 2009
  7. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Bu film Oscar alırsa bende kainat güzeli seçilirim:dilcikar:

Hayatımda izlediğim en berbat filmdi.:nazar:

8. 17 Ocak 2009
  9. astraea

astraea Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    suayaz çok güzel açıklamış. hakikaten amerikan sinemasının dikte ettiği türlere alışan insanlar nuri bilge ceylan filmlerini beğenmezler ve boş bulurlar. normalde "sanat filmi" diye tabir edilen, durağan işleyen filmleri çok sevmem. ama nuri bilge ceylanı bu kefeye koymuyorum. duyguları sömürmeden insanların gözünün içine sormadan anlarmak istediğini çok güzel anlatmış ve çok başarılı bir film olmuş kanımca.
    oscar yolunda başarılar diliyorum 3 maymuna a.s.

10. 17 Ocak 2009
  11. tripolog

tripolog Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    nuri bilge ceylan ve "üç maymun" bence aday adaylığından oscar adayları arasına da girebilir ama tabii ödülü alamaz.
    ama şahsi kanaatimce oscar aday adayı olmuş olan "gönül yarası" daha bir hak ediyordu çok üzülmüştüm aday olamamasına
    :çok üzgünüm:

12. 22 Ocak 2009
  13. tripolog

tripolog Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ve sonuçlar açıklandı üç maymun oscar adayı 5 film arasına giremedi. ama tabi ilk 9 da bir başarıdır.

14. 22 Ocak 2009
  15. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Çok merak ediyorum filmi, tüm gazeteler bu filmden bahsediyor..

Bu yüzden yorum yapamıycam...

16. 22 Ocak 2009
  17. scallywag

scallywag catmania Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    iklimleri seyrettim birde uzağı...anlamak için belli bir yaşanmışlık tecrübesi gerekiyor...derinliği olan filmler yapar nbc..ben 25 yaşındayım anlayamadım pek..ama özellikle uzak cannes den ikincilikle döndü..40 yaşın üstündekiler hayatımın filmi derler onun için..

18. 22 Ocak 2009
  19. suayaz

suayaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    NB Ceylan'ı çok tebrik ediyorum tekrar. Atilla Dorsay bu işlerde sabırlı olmak lazım. yavaş yavaş olur herşey. tıpkı Eurovision gibi. Bu 9 film arasına girmek bile sinemamızın tanınması, bilinmesi için bir adımdır tarzı bir konuşma yaptı. katılmaktayım. yıllar içinde adaylıkda oskar da gelecektir eminim. hoş çok mu önemli oscar derseniz. bence evet . sinemamızın tanınması, bilinmesi, dışarıya açılması için bir adımsa eğer oscar ödülüne evet. büyük bir pazar var orada. neden bizde pay sahibi olmayalım. çok daha iyi projelere imza atmasın bizim yönetmenlerimiz?