O iki kez agladi

Konusu 'Yaşanmış Gerçek Aşk Hikayeleri' forumundadır ve Kanarya tarafından 22 Haziran 2009 başlatılmıştır.

22 Haziran 2009
    Konu Sahibi : Kanarya
  1. Kanarya

Kanarya annesinin zuzusu Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Bir adam vardı; uzun boylu, esmer, siyahtı gözleri. Bakınca insanın yüzüne umut saçardı!! Hep başı yerde giderdi, düşünürdü. Üzülürdü bazı olaylara. O isterdiki herkes mutlu olsun. Çok çalışırdı, öyleki cok sevdiği karısını bile bazen cok az görürdü.Karısını çok severdi. Onunla lisede tanışmışlardı. ıkiside yoksul ailelerin çocuğuydu ve ikiside üniversteyi kazanmıştı. ama aileleri onları okutamazdı. esmer adam okulu bıraktı ve işe girdi. Çalıştı bazen simit satardı bazende pazarda limon. Tek arzusu vardı; sevdiğinin okumasını sağlamaktı ve başardıda. Hersey hayel ettikleri gibi gidiyordu. Azda olsa mutluluğu yakalayacaklardı . birgün esmer adama haber geldi `` Sevdiğin kız hastanede`` Hemen hastaneye gitdi ve öğrendikleri cok kötüydü. Sevdiği kız kazanın şokunda kısmi felç geçirmişti ve düzelmesi mucizeydi. Esmer adam o gün ilk defa ağladı. ama yılmak yok dedi.... Zaman geldi geçti ilk işi sevdiği kızla evlenmek oldu. Artık ``daha cok daha cok calışmalıyım`` diyordu. Hem sevdiğinin tedavisini Üslenmiş hemde hayata karsı direnmeyi!! Aradan zaman geçiyordu ama hiç bişey düzelmiyordu Ama ne zaman karısının yüzüne baksa ümit dolardı yüreği, hırslanırdı hayata karşı. Bir sabah evden çıktığında; o günün karısının doğum günü olduğunu iyi biliyordu. Gene yorucu bir günün ardından eve dönerken, karısına bir hediye almak istiyordu. evlendiğinde bile karısına bir yüzük alamayan adam, ona bir hediye almak istiyordu fakat parası yoktu. Çeketini satmak istedi fakat alan olmadı. zaten alan olsa bile hediye alacak para yine çıkmazdı .. Karısana doğum günü hediyesi bile alamamanın üzüntüsünü yaşayarak sahile doğru yürüdü ve bir taşın üstüne oturdu. Çıkardı bir sigara yaktı. O gün ikinci kez ağlıyordu esmer adam. yanına birisnin yaklaştığını gördü. Hemen gözlerini sildi. Yabancı adam selam verdi ve ``sigaran varmı`` diye sordu. Esmer adam var dedi. son sigarasınıda ona verdi. Yabancı adam sigarayı yaktı, derin bir nefes aldı. Yabancı adamın mutsuzluğu her halinde belliydi. yabancı adam söze şöyle başladı ``çok zenginim herseyim var ama çok mutsuzum. Bazen bu sahile gelerek içimin sıkıntısını gideriyorum.`` Derken sohbet çok koyulaştı. ıki mutsuz adam arasında .. Yabancı adam ``üzülme`` dedi ``ben her türlü yardımı yaparım. ınanki karın iyileşecek.`` Cebinden çıkardığı paraları esmer adama uzatdı. ``Al bunları git karına o hediyeyi al. En yakın zamandada bu işin uzmanı doktorlara gideriz.`` ve ``Karın iyleşecek.`` dedi; Sonra ayrıldılar. Esmer adam hediyeyi aldı. Evin yolunu tutdu. Karısana ilk defa hediye verecek olmanın sevincini yaşıyordu!! Eve geldiğinde masada bir not buldu. Notda ``seni hergün üzgün görmek, hayatımın en acı gerçeği. Sen bana hayatını verdin ben sana canımı veriyorum. Artık sende mutlu ol. Seni cok seviyorum. SAKIN AĞLAMA !`` BÖYLE YAZILMIŞ BıR NOT ... Keşke o kadın: Kocasının,geleceğin en büyük adamlarından biri olacağını ve onsuz asla mutlu olamayacağnı bilseydi! O günden sonra; Esmer adam hiç ağlamadı. Çünkü karısı ona ağlama demişti.esmer adam hayati boyunca bir daha hiç gülmedi

Alintidir:hikayeler.tv

Son düzenleme: 22 Haziran 2009
  2. 22 Haziran 2009
  3. incitanemtuana

incitanemtuana EVLI MUTLU IKI COCUKLU :) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    198
    mafoldumbenay gözlerim dolu dolu okudum ya sonunun mutlu bitmemesinede ayrica cok üzüldüm ve etkilendimmafoldumben
    mafoldumbenaslinda esini canindan cok seven calisip cabalayan bir adam var mutlu etmek icin elinden geleni ardina koymayanmafoldumben
    mafoldumbenama karisida onun o haline cok üzülmüs kiyamam yamafoldumben
    güzel bir paylasim kusm etkilenmemek elde diil tsklerrrrrrrrrrr

4. 22 Haziran 2009
  5. Kanarya

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    tskler canim benim..opuyorumnanaktan

6. 23 Haziran 2009
  7. SadeceMeyra

SadeceMeyra heyecanlı ve acemi :) Üye

Beğenildi:
    38
    Ödül Puanları:
    153
    Keşke o kadın: Kocasının,geleceğin en büyük adamlarından biri olacağını ve onsuz asla mutlu olamayacağnı bilseydi!

böyle yazmissiniz ya, eger gercekse kim o adam yahu, merak ettim CADIARZU

8. 24 Haziran 2009
  9. challenger

challenger anladım ki herşey sensin. Üye

Beğenildi:
    402
    Ödül Puanları:
    188
    aynen bende merak ettim hayat kımı nerde nasıl bulucağı belli olmuyor.sevmek bazen bir ekmeği paylaşmak ,karşındaki kişinin yüzünde bir tebessüm oluşturabilmek için herşeyi feda etmek ister insan.çok güzel bir hikayeydi.tüylerim diken diken oldu.sağol.

10. 24 Haziran 2009
  11. sonuyok

sonuyok özlem kokan kızım Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    güzel bir hikaye fakat bu dünyada öyle yardım edecek zenginler kaldı mı diye merak ediyorum
    ayrıca o adam kim yani geleceğin zengin adamı falan
    ayrıyeten böyle herşeyini feda edebilecek büyük bir aşk varmı kaldımı

gerçekten bunlar hikaye

12. 25 Haziran 2009
  13. Kanarya

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    canim bilsem söylerim tabiki.hikaye sadece.

aynen canim,nerde,ne zaman neyi,nasil yasayacagimiz belli degil hikayedeki gibi.
    bende bilemiyorum canim ama cok zor gibi.keske hersey sonu güzel biten hikayeler gibi olsa.

14. 28 Haziran 2009
  15. Zeynep57

Zeynep57 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    mafoldumben Paylasim icin tesekkurler mafoldumben

16. 29 Haziran 2009
  17. gullerdiyari

gullerdiyari hayat beni nden yoruyosun Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canim cok güzel bir hikaye ama sonunun mutlu bitecegini düsünmüstüm okurkenmafoldumben
    cok duygulandim inan tamda mutlu olacaklarmis olmamis neyazikkimafoldumben
    paylasimin icin cok tesekkür ederim canima.s.

18. 29 Haziran 2009
  19. Ferza

Ferza Mevsimlerden Firar! Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Bir kadın için bu kadar fedakarlık gösteren bir erkek varsa, bi kopyasını da bana gönderin arkadaşlar... laelaelaelaelae​