OBSTETRİK RENKLİ DOPPLER yaptıran var mı?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve emilii tarafından 11 Nisan 2008 başlatılmıştır.

11 Nisan 2008
    Konu Sahibi : emilii
  1. emilii

emilii Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm kızlar bugün OBSTETRİK RENKLİ DOPPLER' e girdim sonuçlar güzel fakat bir tanesi normal dışı gibi çıkmş Sonuç: sol uterin arter Rİ ve Pİ oranları, S/D oranı artmış olup bilateral diastolik çentik devam etmektedir diyor raporda. sizdede böyle olup sonrasında normal değere gösterdimi (24+5 haftalık hamişim 30. haftaya kadar böyle sonuçlar çıkıp düzelme durumuda varmış:çok üzgünüm:)

2. 11 Nisan 2008
  3. dbest

dbest Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bu sonuca göre erken doğum ve gelişme geriliği açısından göreceli olarak artmış risk sözkonusu o yüzden de mutlaka kontrole gitmelisin.. geçmiş olsun
    bi de bişey merak ettim acaba sigara kullanıyo musun?

4. 11 Nisan 2008
  5. eyif

eyif Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım inşallah herşey güzel olur konu ile hiç bi bilgim yok ama iyi dileklerimi yazmak istedim

6. 12 Nisan 2008
  7. emilii

emilii Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Hayır cnm sigara hayatımda kullanmadım eşimde kullanmıyor çok endişeliyim. diğerlerini dr çok iyi buldu şimdiye kadar bütün tahlillerim çok şükr iyi çıktı ama kafam çok takılıyor buna sağol cnm cevabın için :çok üzgünüm:

8. 12 Nisan 2008
  9. dilruba_diba

dilruba_diba Guest

geçmiş olsun canım.takma kafana herşeyin bir çaresi vardır elbet.bundan sonrada güzel şeyler duyarsın inşallah.

10. 24 Mayıs 2011
  11. ozgmm

ozgmm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    103
    arkadaşlar bu OBSTETRİK ten yaptıran varmı? perşembe günü bende gircem.nasıl yapılıyor bu?