Ocak anneleri burayaaa

Konusu 'Tekrar Konular' forumundadır ve benbilirim tarafından 21 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    21 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : benbilirim
  1. benbilirim

benbilirim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar kısmetse ocakta anne olacagımmm 5 haftalık hamileyımmm ilk bebegım olucakk bişey bılmedıgımı hissedıyorummm buradan sorunlarımızı deneyımlerımızı paylaşabilirzz birbirimize yardımcı olabilirizzz..aynı anda aynı belirtilerı yaşayacagız kısmetse.
    ben daha bugun gidecegım bebişin kalp atısı için ama duyabilirmıyım bilmıyorum korkuyorumdaaaa :1closedeyes:
    tüm ocak annelerini beklıyorumm görüşürzzz:içelim:

2. 21 Mayıs 2009
  3. Pitircikz

Pitircikz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hayırlı olsun canım allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip eder inşallah bende ocak annesi olucam inşallah 2. aşılamada hamile kaldım adet günümün ilk gününe göre 5 haftalık ama aşılama günüme göre 3 haftalık falan ama doktorlar adet günün baz alıyolar seninde mesela cetvelinde 7 hafta gözüküyo ama 5 haftalık diyosun hangisi doğru canım

4. 21 Mayıs 2009
  5. alp2009

alp2009 Guest

selam benim bebişimde ocak gibi doğacak,yada aralık sonu tam bilmiyorum,bugün doktora gittik bebişimin kalp atışlarını gördük,bebiş 7hafta 4 günlük,çok güzel bir duyguydu,eşimle beraber gitmiştik,eşim ultrasona bakarken yüzünü gördümde,heycanı yüzünden okunuyordu:)gözlerinin içi gülüyodu..çok duygulandım ya,zaten sulu gözlüyüm az daha ağlayacaktım,tuttum kendimi.

6. 21 Mayıs 2009
  7. ozyil

ozyil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

canım merhaba seninle aynı gidiyoruz bende 7+4 günlüğüm..benim doğum tarihime 3 ocak dedi doktor..nasıl gidiyor bulantın falan varmı ? bende şu ana kadar bulantı falan olmadı gayet iyiyim sadece iştah kesikliği var daha hiç kilo almadım.. birbirimizi takip edelim :) allah yardımcımız olsun ...

8. 21 Mayıs 2009
  9. benbilirim

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kızlarrrr bugun dr a gittim kalp atıslarını görduk cunkı seslı değilmış onun ultrasonu. cnm adet tarıhıne göre evet 7haftalık görunuyor ama bana dr 6haftalık dıyor cnmm bana göre 5 haftalıgımdırr.cunkı benım gebelık tarıhım 19 nisan da ıtıbaren bir gun olabilir ozaman eve geldım il dısındaydım.ilerleyen haftalarda net bellı olur dedı zaten dr 1 hafta ilerı söluyor benım hesaba göre bugun muhtemel doğum tarıhım 13 ocak cıktı ıns benım ki 20 ocak gibi doğar dıye hesaplıyorumm..kızlar sevınclı bir okadarda zor bir süreçç
    temmuz 5 gibi 2 li test için gel dedı bana dr folık içme gereksız dedı baskalarıda iç dedı gunde 2 tane alıyorum o mıdemı kötu yapıyor onun dısında ıyıyımmm burada n herseyı paylaşalım ben kılolu olarak hamiş kaldım fazla almasam ıyı olur 167 cm boy 70 kgyımm oda ayrı dert neyse hayırlısı kızlarr

10. 21 Mayıs 2009
  11. eylxuxlce

eylxuxlce Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhabalar bende 5+4 günlük hamileyim benim ikinci bebeğim oğlum 3,5 yaşında bu sefer daha rahatım sadece folic asit alıyorum 3 ay önce başlamıştım 3 ay daha devam edicem hepimize sağlıklı hamilelikler

12. 21 Mayıs 2009
  13. tlntec

tlntec Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar ben daha yeni üye oldum.çok beğendim.bende 6 haftalık hamileyim.folik asit kullanıorum ama yeni başladım.önceden kullanılcağını bilmiodum bi sorun çıkarmı acaba

14. 22 Mayıs 2009
  15. benbilirim

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bende folıke yenı başladım arkadasım bir sorun cıkmaz hatta dr bana kullanmasanda olur dedı sankı annen onumu kullandı dedı:)) tabıkı faydası vardır ama kullanmak hersey olmadıgı gibi kullanmamak yada gec baslamakda hiçbişey değildir.ben elımden geldıgınce doğal beslenmeye calışcam o sonalrda dolu ilaç varmıs ıns onu kullanmaya gerek kalmaz kanımız demırımız falan ıyı cıkar.
    birde bişey soracagım dr bana temmuzda 2 li agustosta 3 lü test yapmak gerek dedı ikisini yapmana gerek yok birini yapsan yeter bana göre 2 liyi yap o daha hassas dedı.kafam karıstı bir tanesı yeterlımı egerkı bir anormallık olursa dedı 3 lüyü istiyoruz dedı..kızlar böylemı hepsınımı yaptrsam size ne dedı dr.
    birde çatlaklar için jel ve bebiş yagı kullanmak gerekmıs buna ne zaman başlasammm öptüm sizi

16. 22 Mayıs 2009
  17. melankoli699

melankoli699 Guest

günaydın kızlar bebişimle biz de varız aranızda
    ocak annesi olacam inş hayırlısıyla bebişim 6 haftalık biraz kilolu bir
    başlangıç oldu bizimkisi 73 kiloyla hamile kaldım ama bakalım:)))

18. 22 Mayıs 2009
  19. eylxuxlce

eylxuxlce Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    melankoli699 bende kilolu hamile kalanlardanım doktorum ilk beş ay kilo almazsan toplam 8 kilo ile bitirirsen bir sorun çıkmaz dedi ben ilkinde 17 kilo almıştım bir dahada veremedim:KK43: ilk aylar dikkatli olmak önemli...
    benbilirim herkes planlı hamilelik yaşamadığından folic asit genelde hamile kaldıktan sonra başlanıyor bence geç kalmış sayılmazsın, folic asit bulgur ve türevlerinde yüksek oranda aklında olsun...2 li ve 3 lü testi ilk hamileliğimde yaptırmıştım sorun görürlerse amniyosentez yapılıyor 2li test 11- 14. hafta arası 3 lü testi 24. hafta gibi yapılıyor.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.