ocuk bakm.

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve ebrusguner tarafından 20 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

20 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : ebrusguner
  1. ebrusguner

ebrusguner Guest

arkadaşlar artık pilim bitmiş durumda, daha ne kadar devam medebilicen böyle bilmiyorum. tekrar ısıtma dedi doktor diye öğlen okuldan gelip koştur koştur çorba, akşam gene çorba yar, yemezse muhallebi, aman hazır mama vermeyeyim dr önermedi- bide onlara alışınca başka şey yemiyo- yoğurt mayala suyunu kaynat biberonunu, eve yemek okula hazırlan bakıcı gelcek ev dağınık olmasın, okulun sonu notlar falan kafayı yemek üzereyim. eşimde bi tafra mayıs sonu sınavı var çalışamıyomuş, uykusuzmuş, çocuğa bakamzmış tırnağımı çektirdim her gün pansumana git. her yemekte bütün kıyafetlerimiz batıyo çıkar yenisini giydir bi bakıyon kusmuş, dolayısıyla bissürü çamaşır. kafayı yiycem.bakıcıyada güvenemiyorum ki mamayı pinç unu sanıp pişirmiş ! ayrıca oğlumuda artık bi yerde bırakamıyorum dönüp sürünüp her yere ulaşıyo. kafayı yiycem. akşamdan yapıp ertesi gün de aynı çorbayı mı yese, nasıl ısıtsam. içinede artık tavuk suyu falan koyuyom buzluktan. yoksa ben mi çok beceriksizim ya artık kafayı yiycem. ne olur öneri bekliyom.

2. 20 Mayıs 2009
  3. derinxby

derinxby mis kokulumm... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    yahu yardımcım var diyosun.kadın çorbayı niye yapmıyo pardon da.çocuk uyurken yapabilir.beceriksiz ise boşuna para verme değiştir onu .

4. 20 Mayıs 2009
  5. Mrs.Dincer

Mrs.Dincer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaşım bu sorunların çoğunu hepimiz hergün yaşıyoruz
    Allah hepimizin yardımcısı olsun
    bi kere yaptığın 2-3 öğünlük çorbayı dolapda ağzı iyi kapalı muhafaza edersen 2 gün yedirebilirsin bunun hiç bir sakıncası yok
    hazır mama arada verirsin sürekli vermediğin sürece hiç bi bağımlılık yapmaz
    sonuçta değişik tadlar tadıyo ve oda hep ayını şeyi yemek istemez
    bir öğün hazır mama bi öğün çorba bi öğün yoğurt
    ayrıca bırak evin dağınıkoluversin sen çalışan bi bayansın ve ufak çocuğun var kimsebu konuda seni yadırgayamaz
    çamaşır evet biraz fazla oluyo bide iyi tarafından bakki elde yıkamıyoruz
    hiç dert etme 1-2 takım fazla al yıkama sürende zorluk çekme
    ayrıca eğer evde bir bakıcın varsa ona mama hazırlama çorba yapma önerisinde bulunup biraz rahat edebilirsinki eğer bi kadın evde çocuğa bakmaya geliyorsa onun herşeyinde sorumlu
    sonuçta ev işi değil çocok için aldın onu ve o çorbasınıda mamasınıda hazırlayacak gerekirse çamaşırlarını bile düzenleyecek
    he eğer yapmıyorsa veya işinde iyi değilse bırak gitsin bu işi gerçekten çok iyi yapan insanlar var bul

hiç bir şeyi panik yapmadan yap eğer panik yaparsan daha çok birbirine karıştırırsın
    azcık relax ol ev dağınıklığını bazen yetieşmemeyi dert etme sonuçta büyürlerken hepimiz aynı şeyleri yaşıyorz yalnız değilsin
    sağlıkla kalın

6. 20 Mayıs 2009
  7. andina222

andina222 nihayet bir anne... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım seni çok iyi anlıyorum , aynı şeyleri yaşıyoruz , bide benim kocam da yok yapayanlızım bebekle , 4 tane bakıcı değiştirdim , şimdiki bakıcımdan memnunum çok şükür ama bunun da arkasından evi topluyorum , akşam eve bi gidiyorum , heryer darmadağın , kahve içmiş tezgaha dökmüş onu bile silmemiş , tuvalete girmiş sifonu çekmemiş , ama çocuğa iyi bakıyo , temiz bakıyo diye sesimi çıkarmıyorum , batu hergece 4-5 kere uyanıyo her seferinde ben kalkmak zorundayım çünkü kalkacak başka biri yok , sabahları 6,30’da kalkıp süt sağıp , evi toplayıp , giyinip koştur koştur servise yetişiyorum , işim evime uzak akşam ancak 19,30 da evde olabiliyorum yani tam 12 saat evimden oğlumdan ayrıyım.. oğlum tam bir ilgi delisi , akşam her saniye yapışık geziyoruz , bazen inanr mısın 10 gün yıkanamadığım oluyo ki ben çocuktan önce yaz-kış hergün duş alırdım mutlaka , bunları niye anlatıyorum anla ki tek bu durumda olan sen diilsin , eminim bizden beter durumda olanlarda vardır..
    Peki ben ne yapıyporum , hiççç kendimi bırakmıyorum , hep mutluyum , hep gülüyorum , günün her anı her saniyesi şükrediyorum BATUM için , enerjimi yüksek tutmaya çalışıyorum , kimseyi iplemiyorum , tüm sorunları kulak arkası ediyorum , evde yemeğin mi yok yapmayıver , oturun kahvaltı yapın kocanla ne olucak ki? Kır yumurta ye hatta kocan kırsın yumurtayı yiyin , yemeğini günlük yapmaya çalış vakit bulamıyosan yedir milupa kavanozu , tamam benim doktorum da önermiyo ama haftada 2 kere kavanoz maması yeyince de alışacak değil ya ?? üstümü kirlendi , birkaç body fazla al , sık sık değiştir zaten yaz geldi havalar ısınıyo tek bir body giyicek artık , yada bol bol önlük al önlükler kirlensin toptan atıverirsin makinaya...
    Sıkma arkadaşım canını , herşey yoluna girer , bunları yaşayan tek sen değilsin , sen iyi ol ki bebeğin de iyi olsun , sen mutlu ol ki bebeğin de mutlu olsun..
    Kocanmış , ananmış babanmış salla gitsin bu dönemde , biraz kendine gelince düzeltirsin onlarla da aranı artık 

8. 20 Mayıs 2009
  9. derinxby

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    benimde annem bakıyo sağolsun yemek bile yapıyo bana.ama akşam andinanın dediği gibi bebeği bırakıp tuvalete gidemiyorum ya.eşim de genelde geç geliyo ama erkende gelse pek bi işe yaramıyo.ben bütün gece ayaktayım uykusuzluktan deli olmak üzereyim ama o benden hep daha yorgun nedense.yemekten sonra tabaklar orda durur.o uyuyuverir koltukta.ben ana olduğum için böyle bi şansım doğuştan yok zaten.bulaşıklar sabaha kalmasın anneme ayıp olmasın( o topluyo bırakırsam haliyle ) salonla mutfak arası koşturuyorum.ne o makineye bile yerleştiremez midesi kaldırmıyomuşş.biz ne yapalım ahh ahh .gece bi taraftan Buğra susmaz mama ister yapmaya mutfağa gidiyorum gittim yanından diye gözyaşları içinde ağlıyoda bizim adam duymuyo bazen yaa.deli olmamak elde değil valla.saat 11 oldumu yorgunluktan bitiyorum artık çocuğu zor uyutuyrum kendimi yatağa zor atıyorum.bende işten gelince anneme biraz daha dur da banyo yapayım diyorum yoksa onu da yapamam valla.hepimizin durumu aynı gibi bişey.ana olmaz zormuşş.çalışan ana olmaz zormuşş.ama DEĞER:))

10. 20 Mayıs 2009
  11. andina222

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Aynen öle derincim değer herşeye değer ama ben senin kocana pek kızdım , ne o öle eğitsen biraz sen onu canım yaa , ne bilim sen de onla ilgilenme hiç de ki yorgunum uyuycam  aman ne bilim benim kocam böle olsaydı herhalde koyardım kapının önüne , gerçi uzakta pek özledim zaten yanımda olsaydı yardım ederdi bana senağlama

12. 20 Mayıs 2009
  13. nazlxixmelek

nazlxixmelek Y >>-('v')->> F =>~~K&K~~ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar sizi okuyunca ben yoruldumm..
    bende aynı şeyleri yaşıyorum iki çocukan dolayı ama sizinki daha zor geldi bana.. çalışan anne olmak birde güvenilir bakıcı bulmak yaa gerçekten işiniz zor..
    Allah yardımcınız olsun..

14. 20 Mayıs 2009
  15. derinxby

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106

aa o konuda hiç affım yok valla.benim canımı yakanın canını yakarım.gönlünümü etcem bi de onun.bende lafımı suratımı esirgemiyorum ama anlamıyorki.bi garip oldu.eskiden yakamdan düşmeyen aşkım aşkım dibimden ayrılmayan şey adam oldu başıma.zaten bu konuda çok moralim bozuluyo.ben çok vericiymdir.iyi olsun istiyorum aramız ama alınganımda aynı zamanda alınıyorum bazı laflarına kızıyorum düşüncesizliklerine söylüyorum da ama o çok değişti ya anlamıyo beni.off off bilmiyorum idare ediyorum oğlumla meşgul oluyorum bende.senağlama

16. 20 Mayıs 2009
  17. andina222

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    oğlanı kıskanıyo olmasın , erkekler de bi çeşit babalık stresi de olabiliyo , bi arkadaşımdan biliyorum arkadaşım lohusa depresyonu yaşıyodu kocası da babalık depresyonu garibim bebeğede anneanne dede bakıyodu :sm_confused:
    sakın alttan alma hayatım , alttan aldıkça tepene binerler ama konuşmaya çalış , kocanın dilinden en iyi sen anlarsın belki de babalığa alışamamıştır henüz yada seni paylaşmak istemiyodur , tuhaf bu erkekler anacım ne diyim :eek:klava:

18. 20 Mayıs 2009
  19. ddm

ddm yok başka yolu..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    çalıyor olmanız haricinde aynı sorunları yaşıyoruz
    iki tane çocuğa bakmak daha yorucu oluyor
    çamaşırlar iki kat daha fazla oluyor ütüde bir yandan
    ben evin tozunu alıyorum 1saat sonra oturduğumuz oda yine eski halinde