ocuk var m ocuk?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve EzgiMec tarafından 9 Haziran 2009 başlatılmıştır.

9 Haziran 2009
    Konu Sahibi : EzgiMec
  1. EzgiMec

EzgiMec UltraAslan Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    bugünlerde en nefret ettiğim laf bu neden mi neyse konuya geçiyorum:eek:

ben 22 yaşındayım ve 3 yıllık evliyim evlendikten bi kaç ay sonra etrafımdaki bütün kadınlar komşular karnımı göstererek bide sırıtarak bişey yokmu diye sormaya başladılar bi kaç yıl geçti daha çocuk yapmıyomusun? bebek var mı? gibi sorularla okadar çok karşılaştım ki sıkıntı geldi artık:kızgın: daha geçen gün yine bi kadın bana (samimide değilim) seninle evlenenlerin çocukları yürümeye başladı sen daha düşünmüyomusun dedi kadına bakakaldım:1shok:
    yaa neden herkesi bu kadar çok ilgilendiriyo bu konu size neki dimi ama istediğim zaman hazır olduğumuz zaman yaparız çocuk kime ne belki ben 25 yaşımdan önce düşünmüyorum istemiyorum bi tek benim etrafımda mı var acaba böyle insanlar
    bide yerli yersiz sormaları çok acayibime gidiyo bide öbür türlü düşünüyorum bu soruyu çocuğu olmayan birisine sorsalar ne kadar acı bişey dimi onun canını ne kadar acıtır hiç bu yönden düşünemiyorlarmafoldumben
    bendede pko hastalığı var tedavi görüyorum dr çocuk konusunda bi sıkıntı olmayacağını söyledi ama etrafımdaki insanlar yüzünden sinirlerim bozuldu ya benim çocuğum olmazsa naparım diye
    belki bu bazılarına göre büyük bi dertmiş gibi gelmeyebilir ama ben artık bu soruyu duymak bile istemiyoruuuuuuuuuuuuummmm:mymeka:

2. 9 Haziran 2009
  3. kuzularinannesi

kuzularinannesi A new day, A new start... Pro Üye

Beğenildi:
    9.340
    Ödül Puanları:
    238
    sadece senin etrafında değiller kuzum hepimizde var sanırım
    -aman siz de geç kalmayın elinizi çabuk tutun sonra çocuğunuz olmaz
    -yok mu daha bebek??
    - midem bulanıyo desem aa hamile misin yoksa??

insanlar ne meraklı başkalarına çocuk yaptırmaya

4. 9 Haziran 2009
  5. _Shila_

_Shila_ Guest

Ben zaten anlamayorum ınsanları sanane mılletın aıle hayatından once ınsanlar kendı hayatlarına baksınlar daha sonra baskalarıyla ılgılensınler tam sopalık bunlar :nazar:

6. 9 Haziran 2009
  7. SultanSena

SultanSena Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    yok canım bende de var bazen diyorum ki sırf ağızları kapansın diye bi tane doğurayım diyorum ama kendimizi hazır hissetmiyoruz 2 yıllık evliyiz sanki seneler geçmiş gibi konuşuyolar.

8. 9 Haziran 2009
  9. seaside

seaside Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    567
    Ödül Puanları:
    153
    Aynı sorunu benim kardeşim yaşıyor,kendimi hazır hissedince bebek sahibi olmak istiyorum ama insanlar benden hemen bekliyor diyor,kardeşim artık o kadar alıştıki bu zamanda zor karar ,bakımını üstlenecekseniz hemen yapayım diyerek espriyle geçiştiriyor:) insanlar kendileriyle değil başkalarının hayatıyla uğraşmaktan hoşlanırlar,takma kafana,senin hayatın senin kararın kimseyi ilgilendirmez:KK66:

10. 9 Haziran 2009
  11. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Üstüne vazife olmayan insanların,üstüne vazife olmayan sorularından biri işte.
    Bir kulağınızdan girsin ,diğerinden çıksın.Hatta aynı şeyi bilerek ,sizi her gördüğünde tekrarlayanlar olursa da- ki muhtelemen vardır - bozup atın.Hak ediyorlar çünkü.
    Doktor bir arkadaşımız var .Erkek.5 yıllık evli.
    Memleketine her gidişinde çocuk yok mu ? diyorlarmış.O da ben ''kısırım'' diyerek yanıt veriyormuş.:roflol:
    Kendinizi sıkmayın,dalga geçin onlarla.kötükedihüso

12. 9 Haziran 2009
  13. EzgiMec

EzgiMec UltraAslan Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    taşk arkadaşlar yorumlarınız için demek herkesin etrafında var böyle bi durum espiriyi beğendim bende yapıyım bari:))
    evet bide ikinci çocuk var dimi ben hep şöyle düşünüyorum nişanlanırsın düğün ne zaman evlenirsin çocuk yokmu çocuğun olur ikinciyi düşünmüyormusunuz hep böyle ya sinir geldi artıkk offff

14. 9 Haziran 2009
  15. zemus

zemus şöfeer Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    sadece senin atrafında yok bundan emin ol..
    şimdi çocuk yapmassın
    neden yok olmuyomu binbirl türlü sual sorarlar..
    sonra çocun olur ..aaa daha erken bi hayatınızı yaşasaydınız çocuk çok zor derler..
    nese sonra gelir ikinci çocuğa..
    ya yokmu kıza -oğlana kardeş..yapında çocuk tek kalmasın
    ve bayılatana kadar her zaman sorarlar..
    haa 2. bebekte olunca..
    ya delimisin bu zamanda iki çocuk zor nasıl bakıcaksınız..
    böleee sürer gider ..
    hiç kimseye takmıcaksınız..
    bi laf vardır:milletin ağzı torba değilki büzesin..gamyoncuiremsu

16. 9 Haziran 2009
  17. Lotus

Lotus kimse olmadı senin gibi.. Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    ya olur mu hepimizin çevresinde var böyle tipler...
    evlenirsin çocuk ne zaman?
    hamile kalırsın, yaşın kaç, geç kalmışsın ilk çocuk için...
    çocuk olur, ikinciyi düşünüyor musun?
    çalışmaya başlarsın, el kadar bebeyi bırakıp çalışmaya nasıl için elveriyor? ya da nasıl güveniyorsun da bırakıyorsun bakıcıya....
    daha bir sürü sayarım...
    eğitimli eğitimsiz farketmiyor, insanlar başkalarının hayatına burnunu sokuyor... milletin sizinle ilgili dertleri, tasaları bitmiyor ne yazık ki...
    ne yapacaksınız... kulak tıkayacaksınız...
    biz kocamla erkenden çocuk yapmayı düşünmüyoruz, daha birbirimize doymadık hem deyip döneceksiniz sırtınızı...

18. 9 Haziran 2009
  19. nix

nix birgül<3beliz Üye

Beğenildi:
    1.756
    Ödül Puanları:
    238
    bizede öyle canım bizim 5 sene olucak cuma günü...
    en son kaynanam sordu 'oğlun istemiyo napabilirim' dedim...
    bigün bi komşu bebeği olan komşumuzu göstererek 'bak şuna özende çocuk yap' dedi..
    bende 'amaaaannn onlar bana özensin yiyip,içip,geziyorum,istediğimi giyiyorum alıyorum'dedim...
    bebeği olan kızda benden küçük akşama kadar bebek bakmaktan başka yaptığı bişey yok...özeneceğim hayat asla olamaz...
    ağzının payını verdim...
    eşim hele duysa çok kızıyo 'benim şeyimin peşine niye düşüyo bunlar diyo ne zaman istersem o zaman yaparım' diyo..( bu arada bizim bebeğimiz olmuyo:KK43:

Son düzenleme: 9 Haziran 2009