ocuklarmza dikkat edelim

Konusu 'Nasıl Anne Babalarız ?' forumundadır ve destina0706 tarafından 3 Haziran 2009 başlatılmıştır.

3 Haziran 2009
    Konu Sahibi : destina0706
  1. destina0706

destina0706 HAYATIMIN 3 ANLAMI Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar bugün televizyonda öğrendim belki duymuşsunuzdur.Türkiye'de 5 ayda 650 çocuk kaybolmuş.Bunların çocuğu kaçırılmışdır eminim ki bir saniyelik ihmali fırsat biliyorlar.Bende 1 çocuk annesi olarak çok üzülüyorum ve dışarı çıkarken bir saniya oğlumu yanımdan ayırmıyorum.
    bakkala bile artık evlatlarımıza gönderemiyeceğimiz bir dünyada yaşıyoruz maalesef.Allah'ım başka anne babaların yürekleri yanmasın artık ve devletimiz bir çözüm arasın tv.de söylenene göre yabancı bir ülke dışarda yanlız oynayan çocuğun ailesine ilkin mektupla ihtar geliyormuş.tekrar buna rağmen yanlız dışarıya gönderirilerse bu sefer aile hakkında soruşturma açılıyormuş.
    bırakın yabancıyı artık konukomşudan bile birşey almamasını tembihlemek gerekiyor.çocuklarımıza
    maalesef bizim dışarıda çocukken oynadığımız zamanları onlar doyasıya yaşamayacak artık.

2. 4 Haziran 2009
  3. drydeniss

drydeniss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    aynen katılıyorum güzel bir konu açmışsınız
    bende çok korkarım çocuk kaybolması, kaçırılması vs işlerinden...
    Allah ım evlerden ırak. rabbim korusun yavrularımızı...
    bi kere bi anne gördüm tv de çocuğu kayıptı.. ağlıyordu. yüreğim yandı..
    kuzum kucağımda uyuyuordu.. benim sıcağımla,benim kokumla... o anneki
    yavrusu ne ellerde bilmiyor hergün aynı acı ölse öldü derim diyo. hergün aynı acı
    hergün aynı umut.. rabbim kimseyi evlatlarıyla sınamasın inşallah
    çok zor düşünmesi bile beni gözyaşlarına boğar.. Allah ım evlerden ırak
    bi sn göz önünden ayırmaya gelmiyor.. bu devirde insanın komşuları bile sapıtmışken..
    akrabalarının bile gözü dönmüşken.. ben köye annemelrin yanına bile göndermeye korkuyoum
    kuzumu.. annem köy yerinde birşey olmaz diye dikkat etmezse, kaçırırlarsa diye..
    annelik=paranoyaklıkmış....

4. 4 Haziran 2009
  5. destina0706

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ewet bende paranoyak oldum.sabah sürekli bu konuları işleyen bir programdan dolayı ama iyiki var aslında bu zamanda öle olmak gerekiyormuş.aslında buna ordaki psikolog bilinçlenme diyor doğruda heralde.artık zaman serbestlik zamnı değil valla kollayıp takip etme zamanı.Allah sonumuzu hayır etsin.Allah hepimizin çocuklarını ailesini kötü niyetli insanlardan korusun.

6. 4 Haziran 2009
  7. destina0706

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ewet bende paranoyak oldum.sabah sürekli bu konuları işleyen bir programdan dolayı ama iyiki var aslında bu zamanda öle olmak gerekiyormuş.aslında buna ordaki psikolog bilinçlenme diyor doğruda heralde.artık zaman serbestlik zamanı değil valla kollayıp takip etme zamanı.Allah sonumuzu hayır etsin.Allah hepimizin çocuklarını ailesini kötü niyetli insanlardan korusun.

8. 4 Haziran 2009
  9. destina0706

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    aslında burdanda yakını ve kendi çocuğu yada tanıdığı kaybolan biri olan arkadaşlarımızın fotoğraflarını koyup birbirimize yardımcı olabiliriz.gören oldumu diye.bu sadece bir fikir tabi.:teselli:

10. 4 Haziran 2009
  11. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    evet annelik=paronayaklık
    ben de çok korkuyorum,çocuğa çip bile taktırmayı geçiriyorum arada aklımdan.

12. 4 Haziran 2009
  13. maytap80

maytap80 varmı aşktan öte? Pro Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    148
    kesinlikle paranoyak bir anneyim hatta bir dönem çanakkalede kaçırılan çocuk vardıya annesi tvlere çıkmıştı sonra çıkmıştı ortaya asıl babasına vermiş çocuğu diye o dönem çanakkaleye tatile gittik ve ben oğlumun elini 1 sn bırakamadım yanımdan ayıramadım bakkala bile gönderemiyorum yaa nasıl bir dünyada yaşıyoruz artık bi dur demeleri gerekiyo buna rabbimevlatlarımızı her türlü kötülükten muhafaza etsin aminn.

14. 4 Haziran 2009
  15. destina0706

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    duydunuz mu bilmiyorum ama geçen günlerde tv.de dedi yabancı bir ülkede plastik bir bileklik üretmişler bir ucu çocuğun bileğine diğeri anne veya babanın bileğine takılıyormuş aradada uzantısı varmış yani çocuk elinizi tutmasa bile sizden ayrılıp uzaklaşamıyormuş.buraya da gelirmiki?
    ama benim çocuğum 4,5 yaşında onu taktıracağını zannetmiyorum.çok hareketli bir oğlum var.onla dışarı çıkmaya bile korkuyorum babası ve ben ancak zaptediyoruz.her yere fırlıyor saniyelik artık dışarda ona sürekli bakacam diye hiç bir yere bakamıyorum
    inanın kafamı bir oraya bir buraya çevirmekten başım sersem gibi oluyor tansiyonum düşüyor artık.
    o yüzden ben hafta içi hep evdeyim eşimle beraber çıkıyorum ancak.hani sırf gezcem diye onu tehlikeye atamıyorum.çünkü çok korkuyorum.birde burda gurbetteyiz.Artık o bile farketmiyor gerçi köylerde bile olmaya başladı yaa.

16. 4 Haziran 2009
  17. destina0706

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet ya onu ben bile düşündüm güzel olur aslında bence ilerde onuda çıkarırlar görün.ona benzer birşey yapmışlardı zaten ama bu daha farklı.

18. 4 Haziran 2009
  19. Eftunn

Eftunn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    aynı durumdayım inaılmaz korkuyorum kabusum bu.Allah yaşatmasın kimseye.paranoyaklık had safhada bende.neler neler geçiyor aklımdan çocuğumla dışarı çıkınca.bi de çalışıyorum babaanneile hep ğarka gidiyor çok tedirginim.elimden gelse çıkarmıycam çocuğu evden hiç.biliyorum abartıyorum ama hislerim bunlar ne yazıkki