ocukluk arkada

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve rosenoire tarafından 15 Ocak 2008 başlatılmıştır.

15 Ocak 2008
    Konu Sahibi : rosenoire
  1. rosenoire

rosenoire Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Bugün sizlerle bir arkadaşlık öykümü paylaşmak istiyorum beni çok yaralayan hala sebebini anlıyamadığım bir öykü bu .Yıllar önce 7 yaşındayken tanıştğm bir kız arkadaşım vardı aynı apartmanda oturuyorduk ,o deli dolu bir kızdı bense sakin mizaçlı bir kızdım ,o erkeklerle kovboyculuk oynardı ben balkonda onu seyrederdim ,sonra lise birde okurken sabah gelen gazetelerle sarsıldık arkadaşımın annesi bir otel odasında sevgilisi ile beraberken ölü bulunmuştu,arkadaşım çok üzüldü düşünüyorumda o çocuk kalbinde bu olay kimbilir ne derin yaralar açmıştı ,tabiki olay doğruydu ama o inanmadı bende ondan yanaydım annesi böyle birşeyi asla yapmazdı sonra babası başka biriyle evlendi bizler büyüdük genç kız olduk ben üniversiteye gittim o liseden sonra okumadı üvey annesi çok iyi biriydi ama o yapamadı teyzesinin yanına taşındı,bu arada ben evlendim eşimin görevi icabı şehir dışına gittim ama istanbul a her geldiğimde ben onu ,o beni arıyordu daha sonra istanbul a tayinimiz çıktı ben onun adresini bilmiyordum akrabaları vasıtası ile ona ulaştım yine beraber olduk sonra o yurt dışına gitti ben gene adresini bilmiyordum 8 sene önce teyzesini aradım arkadaşım istanbul a gelmişti yurt dışına çıkmadan yine görüştük o evlenmemişti bekardı sonra gene yurt dışına gitti tabii ben ona gene ulaşamadım ,sonra 2 sene önce teyzesi aradı arkadaşımın türkiyeye döndüğünü ve göğüs kanserine yakalandığını söyledi kemoterapi görüyormuş dünya başıma yıkıldı teyzesinden cep telefonunu aldım hemen onu aradım, ama hastalığından söz etmedim zaten bildiğimi biliyordu,kemoterapiden dolayı saçlarının döküldüğünü tahmin ediyordum bu nedenle görüşme talebinde bulunmadım zaten oda isteksizdi ,ama güçlüydü onu her gün aradım günde defalarca mesaj çektim hep moral verdim yanında oldum o beni hiç aramıyordu ama ben onu sürekli arıyordum hep güzel şeylerden bahsediyordum bana minnettar olduğunu söylüyordu,neticede hastalığını yendi işe girdi ama bana hala görüşelim dememişti ben bekliyordum,arada msn de görüşüyorduk ona sevgi dolu yazılar yazıyordum o benim için kardeşlerimden değerliydi sonra ne oldu biliyormusunuz?Bir gün msn i açtığım da yüzüme kapattı herhalde yanlışlık oldu diye düşündüm sonra msn açtı ben açtğımda yine kapattı bu hareketi birkaç kere tekrar edince sebebini mail yolu ile sordum cevap yazmadı bir kaç gün bekledim msn in çevrimiçi olduğunu görünce msn i açtım yine kapattı şoktaydım bende ona mail yazarak niçin böyle yaptığını tekrar sordum birşeyemi kırıldın dedim [zaten hiç görüşmedik ki birşeye kırılsın]yine yanıtsız bıraktı aradan günler geçti baktım hiç haber yok telefon ettim çıkmıyor teyzesini aradım olanları anlattım kendisinin bir bilgisi olup olmadığını sordum teyzesi onun çok değiştiğini söyledi ,sana verecek cevabı yoktur üzülme kızım dedi .Öykü bu kadar arkadaşlar hala geceleri başımı yastığa koyduğumda şaşırıyorum eşim bana sen arkadaşına çok bağlısın o seni yeterince sevmiyor sevse arardı derdide inanmazdım bana en azından bu hareketinin sebebini söylemeliydi

Son düzenleme: 20 Temmuz 2010
  2. 25 Ocak 2008
  3. rosenoire

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar yukarıda anlattığım olayla ilgili hiçbir düşünceniz yok mu ,düşüncelerinizi merak ediyorumfisfisfis

4. 20 Şubat 2008
  5. rosenoire

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Bahsettiğim arkadaşım beni hala msn den silmemiş ,bu da bana çok anlamsız geliyor.

6. 20 Şubat 2008
  7. silagul

silagul yorgun savaşçı Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    bosver canim demekki gorusmek istemiyor,uzme kendini bende hep arkadaslarimi arardim onlar hic aramazdi uzulurdum,dogum gunlerini unutmaz arardim onlar hic hatirlamazdi bile benimkini,sonra demekki arkadasligimi haketmiyormus dedim hepsini cikardim hayatimdan,simdi sadece bana gercek dostlarim kaldi,kendini uzme kaybeden o olur bunu unutma senin gibi vefali bir dost bulmak bu zamanda kolaymi

8. 20 Şubat 2008
  9. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.531
    Ödül Puanları:
    363
    Arkadaşınız ölümcül bir hastalığın pençesinden kurtulmuş...
    O süreçte neler yaşadığını,neler hissettiğini tahmin etmek imkansız. Belki hayata bakışı bile tamamen değişmiştir. Teyzesi bile çok değiştiğini söylemiş zaten.. Bence üzerinde durmayın. Kimbilir ne sorunlar yaşadı,belki tamamen soğudu, koptu hayattan.. Hiçkimseyle görüşmek istemiyor olabilir...
    Allahım büyük bir sınav yaşatmış arkadaşınıza. Görünen o ki; fiziksel olarak toparlanmış ama psikolojik olarak iyi değil. Allahım yardımcısı olsun inşallah..
    Zaten iyi dostsanız o sizi bir gün bir yerde mutlaka bulur..

Son düzenleme: 20 Şubat 2008
  10. 20 Şubat 2008
  11. Quelle

Quelle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Inan yazinin sonunu boyle beklemiyordum..
    Farkli bitecegini dusunuyordum..
    Sen elinden gelenin fazlasini yapmissin
    uzulmesin diye bulusma talebinde bile bulunmamissin
    Sen uzulme
    O uzulsun senin gibi bir arkadasi dostu kardesi kirdigi ve kaybettigi icin
    ama bu yaptiklariinin hic bir aciklamasi olamaz
    ve kabul edilemez
    senin yaptigin seylerden sonra..

12. 20 Şubat 2008
  13. EU1

EU1 Guest

Geçmişindede kötü olaylar yaşamışsonrada ölümün eşiğinden dönmüş.....Kolay değil....Ama bir gün mutlaka sizi arayacak ve konuşacaktır...Onu kötü biri olarak algılamayın ona biraz zaman tanıyın...........

14. 20 Şubat 2008
  15. nevbahar

nevbahar Herkes Olmuş Sahtekar Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    O çocukken yaşadığı talihsiz olay bile onun halen bilincinde yer etmiştir birde kanser hastalığını geçirince psikolojisini düşünemiyorum bile. Şuan gösterdiği tavırlar bence size karşı değil genel ruh halidir onun. Birgün kendini iyi hissettiğinde size koşacaktır emin olun.a.s.

16. 20 Şubat 2008
  17. rosenoire

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Teyzesi onun değiştiğini söylerken üzgün olduğunu söylemedi ,hatta neşesinin son derece yerinde olduğunu belirtti,yani psikolojik bir sorunu yok,teyzesi bana üzülme derken benim onunla ilgili düşüncelerimi ,onun için yaptığım fedakarlıkları biliyordu ,beni de çocukluğumdan beri tanır,o benim 40 senelik arkadaşımdı dile kolay hiçbir sebep olmadan böyle davranması beni şok etti,ben onu ilk gördüğümde ona ne hediyeler alacağımı düşünürken o bana bunu yaptı,zaten onu arayan hep bendim ,o beni ancak ben aradığım zaman o da bazen arıyordu.Açıkçası kendimi salak gibi kullanılmış hissediyorum ,bütün aylar boyunca ona hep destek verdim ,bazı yerlerde kaç kere ağlarken eşim beni teselli etti,karşılığı bu olmamalıydı,en azından arayı yavaşça açabilirdi ,o böyle yapmayıp aniden bu davranışları sergiledi.Teyzesi bana (seni sorduğumda konuyu kapatıyor,madem seninle görüşmek istemiyor sende arama )dedi.Bana ilginç gelen teyzesinin onu sürekli suçlamasıydı.İşin en kötü yanı bu olay benim için hayatım boyunca bir bilmece olarak kalacak ,hiç bir anlam veremiyeceğim.

Son düzenleme: 20 Temmuz 2010
  18. 20 Şubat 2008
  19. rosenoire

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Ayrıca iyileşeli neredeyse 2 seneyi buldu,yani Türkiye ye döneli 3 sene oldu,benimle ilişkisini keseli birkaç ay oluyor,arasa bu kadar sürede zaten arardı.