ocuu Cerebral Palsi (Spastii)olan arkadalar var m?

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve BEROS tarafından 18 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

18 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : BEROS
  1. BEROS

BEROS Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    MERHABALAR ŞU AN 2 YAŞINDA OLAN CPLİ Bİ OĞLUM VAR YANİ HALK DİLİNDE SPASTİĞİ VAR.33 HAFTALIK DOĞDU VE 33 GÜN HASTANEDE KALDI.3 AYLIK KEN CPLİ OLDUĞUNU ÖĞRENDİK KABULLENMEK ÇOK ZORDU AMA ARTIK KABULLENDİM.İNANIN NORMAL ÇOCUK BÜYÜTMEK ÇOK KOLAYMIŞ GİBİ GELİYOR.DAHA DESTEKSİZ OTURAMIYOR.İNŞALLAH YAPACAK SIRAYLA.ALLAHA ÇOK ŞÜKÜR ZEKADA HAFİF ETKİLENME VAR YOK DENECEK KADAR.SİZİNDE AİLENİZDE RAHATSIZLIĞI OLAN VARSA PAYLAŞMANIZI ÇOK İSTERİM.GEÇ YÜRÜYEN GEÇ OTURAN ÇOCUKLAR DUYUNCA RAHATLIYORUM BENİMDE OĞLUM YAPACAK DİYORUM.BENDE HERKEZ GİBİ ELİNDEN TUTUP DOLAŞMAYI ÇOK İSTİYORUM BANA ANNE DEYİP KOŞUP SARILMASINI NASIL ANLATAYIM NORMAL ÇOCUKLAR GİBİ OLMASINI.RABBİM BENDEN ALIP HER GÜZELLİĞİ ONA VERSİN.SAĞLIĞIMIDA RABBİM KİMSEYİ EVLADIYLA SINAMASIN mirmirmirmir

2. 18 Temmuz 2009
  3. hayaletorka

hayaletorka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım işallah oğlun hepsini yapacak allahın izniyle içini ferah tut annesi

4. 20 Temmuz 2009
  5. ebrizm

ebrizm Prenses Beril in annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Çok geçmiş olsun canım.Ne demek istediğini ne hissettiğini çok iyi anlıyorum canım. Doğum ayına göre 9.ayda düzeltilmiş yaşına göre 8 aylık bir kızım var. Bizimde başımızdan bir sürü şey geçti. 34+2 haftalık ikiz eşi olarak dünyaya geldi sav aşçı kızım. yaşamaz denilirken yaşama tutundu meleğim periventriküler lökomalazi teşhisi kondu 20 günlükken. cp li olup olmadığını henüz bilmiyoruz zamanla bunu anlayabileceğimiz söyleniyor. benim kızımda ayaklarının üzerine basamıyor desteksiz oturamıyor gözleri kayıyor göz bebeklerini odaklayamıyor ne emekledi nede yattığı yerde sağa yada sola döndü daha. 1 ağustosta fizyoterapiye başlıycaz kısmetse. tedavimiz daha yeni başlıyor gerçek anlamda bu günü kadar testler ve nörolojik takip yapıldı sadece.Senin yaşadıkların benim için daha yeni başlıyor seninle dertleşmeyi oğlunu hangi aşamalardan geçtiğini devam ettiğiniz tedavilerdeki gelişimlerinizi paylaşmak isterim. allah hepimizin evlatlarına sağlık versin ve onları korusun.

6. 21 Temmuz 2009
  7. Mert0403

Mert0403 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    88
    allahım sizi evlatlarınıza bağışlasın ki onlara bakabilesiniz.

8. 21 Temmuz 2009
  9. ebrizm

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    inşallah sağlık versin ve bizimde bebeklerimiz bir an önce düzelsin.

10. 22 Temmuz 2009
  11. komik

komik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım inan yalan falan sölemiyorum benim ammcam 3 yaşında yürümüş yani

12. 24 Temmuz 2009
  13. ebrizm

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    beros nerelerdesin canım paylaşmak istediklerim var.

14. 27 Temmuz 2009
  15. BEROS

BEROS Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canım beratı 3aylıktan berı fızyoterapıste gÖtÜrÜyorum .Özcan kalkan dıye kendı anllatıĞına gÖre Çok ıyım dıyor ama bıze borÇtan (Özel olduĞu ıÇın ) oĞluma da korkudan baŞka bıŞey bırakmadı.Şımdı metın sabancıya gıdıyorum.bıde bu hafta sonu bır fızyotrpıstın evıne gıtmeye baŞladık.sÜreklı hareket yaptırmamazı ıstedı
    gÜnde 20Şer dakıka ayakta durmasını bobath topuyla da ÇalıŞmamızı ıstedı 3yaŞına kadar oturabıleceĞını 4-5-6 gıbıde yÜreyeceĞını sÖyledı.berat yapabılecek bı Çocuk dedı .emek gÖsterın ıyı olacak dedı.allahdan bu dÜnya ıÇın sadece oĞlumun normal Çocuklar gıbı olmasını ıstıyorum baŞka hıÇbıŞey ıstemıyorum ne mal nede mÜlk dualarını esırgemeyın sızde

16. 27 Temmuz 2009
  17. ebrizm

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    berat için elbetteki çok dua ediyorum allahım yardım etsin bizimde çocuklarımız bir an önce sağlıklarına kavuşsunlar. bizde bu akşam nöroloğumuza gidiyoruz. fizyoterapiye başlamak için son bir kez daha göreyim ona göre yönlendirelim demişti . çok endişeliyim sinirlerim çok bozuluyor hep kötü bir şey söyliycek gibi geliyor bana. gelişmeleri sende yazarsan sevinirim. biz sadece takip edildik şu ana kadar. hiç bir tedavi uygulanmadı sanırım yeni başlıyor bizim içinde bu süreç.şöyle koşarak kucakladıklarını görmek dileğimle yavrularımızı

18. 27 Temmuz 2009
  19. ebrizm

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    biz izmirde yaşıyoruz bakalım bize kimi önericek ben aslında ege üniversitesine gitmeyi istiyorum ya bakalım neler bekliyor bizi