oda sıcaklığı????

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Serencam83 tarafından 28 Ekim 2008 başlatılmıştır.

28 Ekim 2008
    Konu Sahibi : Serencam83
  1. Serencam83

Serencam83 ÖMRÜMÜN SERENCAMI Üye

Beğenildi:
    311
    Ödül Puanları:
    163
    kızlar doktor oda sıcaklığı 24 derecenin altında oluyorsa 2 kat battaniyeye sarın dedi bize içten tulum ve yelek giydiriyorum acaba çokmu sıcağa alıştırıyoruz CADIARZUerkek çocuk sıcağı sevmez derler birde daha sonbahardayız kış olunca napçaz biz yanımda termometreyle geziyorum ev çok sıcak fenalık geçirecem-tatlicadiarzu- siz napıyosunuz battaniyelerden çocuğuma ulaşamıyorum emzirmek de zor oluyo birde ne giydiriyosunuz ben içten uzun kollu çıtçıtlı badi altına patikli pijama üstten ayaklı tulum patik ve yelek giydiriyorum birde ne sıklıkla yıkıyosunuz bebişlerinizi kendi kendinize yıkayabiliyomusunuz? of biliyorum çok soru sordum sevabına cevaplarsanız çok sevinirim:Saruboceq:

2. 28 Ekim 2008
  3. beyazzzambak

beyazzzambak Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım ilk haftasından itibaren bebeğimi ben yıkıyorum filede yıkamak kolay oluyor birde benim evde kalorifer yanıyo 25-26 derece falan ev sıcaklığı kızıma kolsuz çıtçıtlı badi birde zıbın giydiriyorum başak birşey giydirmiyorum uyuduğu zaman da ince bir battaniye örtüyorum üstüne fazla sıcağa alıştırmak istemedim

4. 29 Ekim 2008
  5. batuhanim

batuhanim 1 prens 1 prenses annesi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    bencede canim fazalda sicaga alistirma derim
    hem dedigin gibi kisa girince ne yapacaksin

6. 29 Ekim 2008
  7. celen35

celen35 bodruma da gittik beraber :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    bende odada klima yakıoyorum.sürekli 23 derecede calıso.ve oda sıcaklığı hiç deişmio.üstünede ya penye battaniyesini yada kadifemsi battaniyesi var onu örtüyorum.

8. 29 Ekim 2008
  9. ficipi

ficipi ............... Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    ne o klima kalorifer fılan sasırdım.ben bişi yakmıyorum henüz.yıkayacağım zaman acıyorum elektırıkıyı bırde gıyınıp soyunurken..
    iki kat battanıyeler fılan şaşırdım doğrsu.ben okadar sıcağa alıştırmayacağım.kışın 4 tane mı battanıyeye sarcaz ozaman???doktorda hoşmuş yani..
    kıyafet olarak da iç zıbını,1 çıtcıtlı bady ve dış zıbın gıydırıyorum.yelek bıle gıydırmıyorum daha.
    yıkama işini de annem yanımda olunca onunla olmayınca eşimle beraber yıkıyoruz. kuvetının fılesı yok.olsa tek başıma da yıkayabılırım.

10. 29 Ekim 2008
  11. Elis

Elis Guest

benim evim 20 yada 21 derecedir her zaman ....inanin sasirdim simdi arkadas demis 25 -26 derece :1shok:fenelik gecirir insan ama......acaba ordaki kaloriferlerle buradakiler farklimi oluyo ne....ne biliyim sasirdim...benim evimde her zaman normal sicakliktadir yani,ne usuruz nede terleriz.........

12. 29 Ekim 2008
  13. Serencam83

Serencam83 ÖMRÜMÜN SERENCAMI Üye

Beğenildi:
    311
    Ödül Puanları:
    163
    benimn evim kombili ama imkanı yok doğru düzgün ısınmıyo 23-24ün üzerine çıkmıyo bana da zor oluyor dışarı çıkınca üşüyüp hasta oluyorum bu sefer dün daha az sarıyım dedim hemen hapşırmaya başladı burnu falan soğudu sizin bebişlerde oluyomu burun üşümesi el üşümesi falan?

14. 29 Ekim 2008
  15. beyazzzambak

beyazzzambak Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım biz mecburen kalorifer yakıyoruz erzurumda yaşıyoruz da geceleri şimdiden 0 derece yaklaşık 1 aydır kaloriferler yanıyor

16. 29 Ekim 2008
  17. gulsen_23

gulsen_23 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    bir bebegin oda sicakligi 18 derece olmasi gerektigini biliyorum ben doktorum oyle soyluyor. cok sasirdim. 26 derece

18. 29 Ekim 2008
  19. misskokulumm

misskokulumm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar bebein vücud ısısını ölçmk için ense yada sırtına bakacaksınız eller yada burun hep soğuk olabir bebeklein kılcal damarlarında kan akışı fazla olmadığından gerçeği göstermez ben bebek odalarının 22-24 derece arası olamsı gerektiğini biliyorum yarım kolluçıtçtlı badi altına ayaklı pijama çorap üzerinadetulum giydiriryorum ince bi battaniyemiz var ona sarıyorum tabi uyurken yorganı örtüyorum