Odaya Göre Dekorasyon

Konusu 'Sorular, Sorunlar, Tavsiye ve Öneriler' forumundadır ve hacker_ana tarafından 14 Aralık 2007 başlatılmıştır.

  14 Aralık 2007
  Konu Sahibi : hacker_ana
 1. hacker_ana

  hacker_ana Guest

  Evinizi dekore ederken dikkat etmeniz gereken en önemli şey; dekorasyonu odanın işlevselliğine göre yapmaktır. Evinizdeki her odayı tam anlamıyla kullanabilmeniz için, bir kaç küçük önerimiz var. Adımları takip edin ve altın kuralları öğrenin.

  Oturma odası

  Öncelikli olarak, yetişkinlerin dinlenmesi ve hoşça vakit geçirmesi için tasarlanmış bu oda çok sayıda oturma seçeneğine sahip. Oturma odasında seçeneklerin çokça olması, sade ve pastel renklerin kullanılması, huzurlu bir ortamın yaratılıp ışığın maksimuma çıkarılmasında büyük rol oynar.

  Masa lambaları, şamdanlar da akşamları loş bir hava yakalamanız konusunda etkili olur. Böylesi bir atmosferde çiçekli bir motifin kullanılması mekanda bütünselliğin yakalanmasını sağlar. Sandalyeler ve kanepeler için kullanacağınız örtüler de, çiçekli motifleri kullanmanız için pratik çözümlerdir.

  Kullandığınız malzeme ve renkler, mobilya boyutları, doğru aydınlatma seçimi, tekstil ve aksesuar detayları. Tüm bunlar bir odanın akılcı ve doğru planlamasında etkili olan ana unsurlardır.

  Depolama: Kitaplar, televizyon ve ses sistemi nereye yerleştirilecek? Bu sorunun cevabını tabi ki Odayı kullanacak kişi verecek.

  Yer döşemesi: Sert ya da desenli yer döşemeleri oturma odaları için uygun olabilir.

  Perde: Akşam saatlerinde loş ve sıcak ortamlar yaratmak için perdeler mükemmel çözümdür. Ancak gündüz oturma odanız yeterince ışık almıyorsa odanızın karanlık olmasına yol açabilir. Bu nedenle şık tüllerle güneşlik kullanmak uygun bir alternatif olabilir.

  Mobilya
  : Bir kanepe bir ömre bedeldir! İşte bu sebeple yeni bir konsepte uydurmak için yeni bir kanepe satın almak zorunda kalmadan, örtü kullanarak pratik bir çözüme bavşurabilirsiniz.

  Aydınlatma: Dimmerli başucu lambaları aydınlatma konusunda harikalar yaratır. Odanın farklı köşelerinde kullanacağınız abajur ve okuma lambaları akşamları konforlu bir atmosfer yaratmanızda faydalı olabilir.

  Aksesuar: Taze çiçek, yastık, battaniye ve şallar odanıza renk katmanın mükemmel yollarıdır.