ödem

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve nektaki tarafından 23 Eylül 2009 başlatılmıştır.

23 Eylül 2009
    Konu Sahibi : nektaki
  1. nektaki

nektaki Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sevgili hamileler :CüvCüv: ayaklarda şişlik kaçıncı hafta veya ayda başlar 23. haftadayım bugün biran ayaklarımı tanıyamadım bileklerimin alt tarafı şişmiş ve ince ince kılcal damarlar gözümeya başlamış tıpkı babanne ayağı gibi çok kötü baktıkça moralim bozuluo mafoldumben şişlik bi şekilde incek ama damar görünümüde geçermi? bi de bu şişlik bu hafta da normalmi? :sm_confused:

2. 23 Eylül 2009
  3. Belinay

Belinay begüm...bertuğ... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benimde o haftalarda başlamıştı canım...doktor sol tarafa yatmamı,lastikli çorap giymememi ve ayakta çok kalmamam gerektiğini söyledi sende öyle yapabilirsinkaydirigubbakcemile5bende ayaklarımdan ve bacaklarımdan nefret eder oldum artık...kafamçokkarıştı

4. 23 Eylül 2009
  5. nektaki

nektaki Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    önerilerin için tşk 1inde doktora gidicem ama bi ön bilgi aliim dedm ii deoldu eşim yürüyüş yapmadığımdan olduğunu söölüo tabi bu onun görüşü bu konu da da bişii sööleyebilirmisin çünkü ayakta durma diosn bu yürüyüşle çakışıo?

6. 23 Eylül 2009
  7. CiciliBicili

CiciliBicili kalbim 'ege' de kaldı:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm bende 22 haftamdayım benimde bacak şişmelerim başladı bugün dahada fazla farkettim normal galiba bide ellerimde şişiyor yüzüklerimi takmıyorum artık

8. 23 Eylül 2009
  9. Belinay

Belinay begüm...bertuğ... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    o konuda birşey söyleyemicem canım bana doktor yürüyüş yap ya da yapma diye birşey demedi sadece ayakta çok kalma dedi seni de yanlış yönlendirmek istemem.sen yine de doktoruna sorarsın...

10. 23 Eylül 2009
  11. meryemmeryem

meryemmeryem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    108
    selam kızlar
    bana sanki çok erkenden şişlikler başlamış gibi geldi,
    ben 38.haftamdayım şuan ama hala şişlik felan yok..
    ben hamile kaldığım anda doktorum bana tuz,baharat ve turşu kesinlikle yasak demişti
    bende bunlara aynen uydum ,bunların etkisi oldu sanırım çünkü çoğu arkadaşım bu şeyleri normal tüketti ve her yerlerinde şişlik oldu...
    belki bünyesel bir şeydir ama yinede küçük bir tavsiye olsun diye söyledim..

birde fırsat buldukça ayaklarınızı uzatın altına yastık koyun ,çok fazla ayakta kalıp yormayın ayaklarınızı

herkese sağlıklı gebelik ve doğum dilerim

12. 23 Eylül 2009
  13. nektaki

nektaki Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bilgilerin için teşekkür ederm cnm

14. 23 Eylül 2009
  15. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    benim 30. hafta gibi başlamışdı şimdi vücudumda bacaklarımda hat kalmadı resmen kalas gibi düm düz geliyorumm çok şişim

16. 23 Eylül 2009
  17. betumutlu

betumutlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    şişen arkadaşlara tavsiyem tansiyonunuza baktırmanız.çünkü erken haftalarda olan ayaklardaki ve yüzüklerin parmağa dar gelmesi preaklampsi başlangıcı olabilir.ben geçen hamileliğimde öyle bir şişmiştim ki ayakkabılar ayağıma olmuyordu.hemde 20.haftadan önce başlamıştı ve 26.haftada bebeğimi kaybettim.çok dikkatli olun derim.

18. 23 Eylül 2009
  19. _sinemis_

_sinemis_ KaNaTSıZ MeLeĞiM :) Pro Üye

Beğenildi:
    128
    Ödül Puanları:
    153
    benimde 20.haftada başladı benimde çok ayakta kalmak değilde oturmkatndan oldu çalıştığım için sürekli otryorum saatte 1 yürsemde faydası yok yediklerimde dikkat ediyorum tuz oranına turşu yemiyorum ama çok kötü şişiyor .işte olduğumuz için yastık felan koyamyorum şu 4 gün bayram boyunca evdeydim hiç şişme olmadı çok ayakta kalmakla ve ya çok otrmaktan olduğuna inanıyorum ben sadece