Ödünç alan kız!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Metaphora tarafından 18 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

18 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : Metaphora
  1. Metaphora

Metaphora Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar sinir oluyorum 2 haftadır yaa

ben normalde eşya vermek almak gibi paylaşımları sevmem

bu kızla biz ayda bir iki kez görüşürüz.geçen bana geldi,sevgilisiyle buluşucakmış benden bir iki parça kıyafet istedi,bir de yüzük,ben gönülsüz konuşunca sadece siyah bi tişört ve yüzük aradığını söyledi.sonra tesadüfen yurtdışından arkadaşım geldi süpriz yapmış,bende onunla dışarı çıkmak istedim,müsade istedim kızdan,kızda ''ben hemen dolabına bakıp alıp gitsem olur mu'' dedi,bende zaten onu satmışım ayıp olmuş,alsın alıcağını da gitsin dedim.

neyse ben çıktım,oda benden 20 dk sonra çıkmış,anneme sordum,iki poşet kıyafet,bir ton da takı almış,ayrıca bir tane de makyaj malzemesi almış.odamın altını üstüne getirmiş benim unuttuğum takıları bile bulup çıkarmış,ve ortalığı toplamamış

şok oldum,hiç bakmadım saate,evine gittim.kıyafetlerin çoğunu geri verdi,sonra aldığı takıları gösterdi,birsürü şey almış,yaşça benden küçük,laubali bi kız,beni de kendine benzettiği için mi acaba böyle rahat davrandı dedim,güleryüzlü oldum kızmadım.

sonra aldığı bikaç parça kıyafeti eve geri yollamış,annem ''başka bişey getirmedi'' dedi,bende gittim yanına,sanki başka bişeye sinirlenmiş gibi davrandım gözünü korkutmak için,başta ''ya ben hepsini verdim geri,bi baksan...'' dedi,sinirli tavırlarımı görünce ''dur ben eve bakıyım akşam getircem'' dedi.

ve 2 tane şıkır şıkır bileklik 2 tane kocaman kolye bir tane çantayla geri döndü.(bunlar unutulcak şeylermi) başka bişey kalmadı dedi yine.

dün hatırladım birden,pahalı çok hoş bir takımım vardı,bir daha bulamam hayatta,onu da almıştı (evine ilk gittiğim akşam göstermişti bunu da aldım diye) ve geri vermemişti.ayrıca bir bilekliğim de eksik ama o mu aldı bilmiyorum o yüzden onu suçlamıycam,bir de annem makyaj malzemesi aldığını söyledi,o da geri gelmedi.

amaaannn sıkıldım kızlar bu ne biçim iş ya.akşam dayanıcam kapısına dışarı çağırıcam,sertçe konuşucam amacın ne,neden aldığını geri vermiyosun,iyi niyetinden şüphe ediyorum diye.

benim salaklığım aslında annem çok uyardı ''verme,onun annesi benden aldığı tencereleri hep eksik ve çizik getirdi'' diye ama malım işte dinlemedim.neyse bu da bana ders oldu

sizce ne diyim bu kıza,inkar edecektir ama gözümle gördüm takımım ondaydı.ben agresifte bir insanım sinirlenmek istemiyorum sinirlenirsem sert konuşurum.

hadi inkar etmese ne diycem,ya bir insan bir aldığını ertesi gün kullanıp getirmez mi,aradan kaç gün geçti de sorunca alabildim.yok abi ben bu kızı çok fena kırcam..

ne diyim sizce,kendimden emin konuşmak istiyorumki inkar etmesin,ve bu yaptıkları için kızmak istiyorum,nasıl bir konuşma yapıyım nasıl davranıyım

Son düzenleyen: Moderatör: 27 Mayıs 2010
  2. 18 Mayıs 2010
  3. Metaphora

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    108
    ha bu arada bir insanı böyle itham etmem normalde ama hem onun önceki davranışlarından,hemde ailecek tavırlarından maddi şeylere düşkünlüğünden,hırsızlık ihtimalini de veriyorum.değilse günahı benim boynuma ama bence yaptığı sorumsuzluktan fazlası

4. 18 Mayıs 2010
  5. VAZGECILMEZIM

VAZGECILMEZIM DÜDÜKSÜZ TENCERE Üye

Beğenildi:
    346
    Ödül Puanları:
    188
    Ödünç almayıda vermeyide sevmedim sevmicemde. .
    Hiç hoşlanmam öyle şeylerden. . Eğer biri benden bişey isterse hiç giymediğim veya giymeyeceğim şeyleri veririm.
    Ayrıca odana girip habersizce eşyalarını alması hiç hoş değil
    Annende iyi niyetliki sanırım sesini çıkarmamş.
    Bence açıkca belirt . . Ben kıyafetlerimn veya aksesuarlarımn kullanlmasndan hoşlanmıyorum de
    Baktın konuşmuyor seninle. . Zaten anlarsın nasıl bir karaktere sahip olduğunu

6. 18 Mayıs 2010
  7. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bir arkadaşa bir eşyamızı vereceğiz,geri gelirse arkadaşlığımız iyi gider,gelmezse kötü gider orda biter :nazar: Bana saçma geldi kusura bakma ve kızma arkadaşım ama...

Bir eşyayla asla deneyemem ben arkadaşım olacak kişiyi.Hem belki eşyayı geri getirir ama huyu iyi değildir nasıl inanacağım ki tanımadan etmeden...

Keşke en başta anneni dinleseydin.Bak kadıncağızın tencereleri de eksik gedik gelmiş.Çizilmiş felan.

Hem hata en başta sana ait bunun farkında mısın bilmem ama.

Odanda tanımadığın bir kızı bırakıp nasıl çekip gidersin alacağını al diyerekten.Kız tabi silip süpürür neyin varsa yoksa.Sonra da nasıl olsa görmedi diyerekten eksik gedik getirir aldıklarını.

Nasıl güveniyorsunuz böyle insanlara bilmiyorum ben :nazar:

Bir de ben şahsi kıyafetlerimi özellikle paylaşmayı sevmeyen biriyimdir.Huylanırım bir başkası giydiğinde felan.

Dışardan birşey aldığım zamanda,denenmiş olabilceğini göz önünde bulundurarak direk yıkarım,yıkamadan asla giymem .

Sana da bu olay ufak bir ders olmuş sanırım.Birdaha vermezsin sen de .

Ayrıca getirmediği birşeyler olabilir belki,eşyalarını iyice kontrol et canım.Evine git ve iste.

8. 18 Mayıs 2010
  9. sweetler

sweetler sen=ben demek Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    aslında hersey açık anladığım kadarıyla
    baştada yazmışsınya tanımak için iyi bi yöntem diye tanımışsın işte
    sen üzülüceğine bitirirsin ilişkini sebeblerinde var
    insanoğlu çiğ süt emmiş derler ya olabilir kıskanmıştır seni belkide
    bir kere güvenini sarsmış artık onarması zor

10. 18 Mayıs 2010
  11. loser_85

loser_85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Öncelikle geçmiş olsun.Olanların üzerine bir bardak soğuk su için derim.Buna benzer şeyler ben de yaşadım.Evlerine emanet olarak bıraktığım eşyalarımdan, odamdaki makyaj malzemelerinden birşeyler aşıran, kendisine yaptıklarıyla ilgili bişeyler söylemek istediğimde benden köşe bucak kaçan, ailesine olanları anlattığımda ise ailesi bana inanmayan biri bu.Eminin size bunları yapan arkadaşınız da onun kadar cahil ve yalancı.Bana bunları yapan arkadaş olarak seçtiğim biri değil, sadece çok yakınımın kardeşi.Ama söylediklerinize göre o kız sizin arkadaşınız ve böyle arkadaşlık olmaz.Bence onunla ilişkinizi uzatmadan onun hakkında düşündüklerinizi ve sizden geri aldıklarını tamamen geri çevirmesini söyleyin.Sözünüzü esirgemeyin.Çünkü karşınızdaki acınacak biri değil, ama siz olabilirsiniz.Zaten şimdi yapmazsanız ileride çok pişman olursunuz.Kininiz büyür ve size zarar vermeye başlar.Gözünün yaşına bakmayın derim.ınsan gibi konuşmaya da gelmez bu tipler.Söylediklerinizi anlayacak olsalar zaten yapmazlar...

12. 18 Mayıs 2010
  13. OFFPOFFF

OFFPOFFF çok özledim... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    eskiden yazlıkta çok yapardık arkadaşlarla,hepimizin dolabı birbirine girer yaz sonunda herkes aldığını verirdi..ama nedense benim hep yurtdışından aldığım kiyafetlerim kaybolurdu..bu böyle devam etti uzunca bir süre çünkü ben hayır diyemezdim..neysemi hepsiyle mesafe koydum ve bu alış ama vermeyis sona erdi bende rahat bir nefes aldım..
    genelde böyle 'unutulur' nedense güzel seyler..aa çok pardon unutmusum denir halbu ki alakası yoktur..
    zaten sevmediğin bir şeymiş bu tarz olaylar,kızdan al neyin varsa sonrada bir daha izin verme..sevmiyorum de..
    ancak en yakın arkadasıma veririm ne isterse..onun dısında kimseye küpe bile vermem..

14. 18 Mayıs 2010
  15. Metaphora

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar çok eşyam var kontrol etsem bile hepsine yetişememki.düşünün takımım,makyaj malzemem bilekliğim falan bile bi hafta sonra aklıma geldi,çantayı unutmuşum o getirince hatırladım

hakkaten bende kendim hayretler içersindeyim kıyafeti nasıl veririm diye,bende sevmem başkasının giydiği şeyi giymeyi.ama arkadaşım yurtdışından gelmiş biraz onun gazıyla,birazda annemle aram bozuktu o verme diyince bilinçaltında inat yaptım heralde bişey demedim.ben kendimi uyanık bilirdim ne salakmışım ya..

ama evlerine gittiğimde manzara çok komikti,kuzeni ve kardeşi hurraa benim eşyalarımın başına üşüşmüş,ağızları kulaklarında,abiye kuzu gibi ''ay ne kadaaann güzel'' diyolardı,altın bulmuş gibi eşyalarımı yukarı kaldırıyolardı ışığa doğru tutup bakıyolardı falan,gülmemek için zor tutmuştum kendimi

bana odamı karıştırıcağını söylemedi ki sadece kıyafetlere bakıp sadece bi parça üst ve bir tane yüzük alacağını söyledi,bende kızmadım çünkü o bana da öyle davranırdı,acıkırdım eve gitmek isterdim yemek için,o izin vermez, dolabı sonuna kadar açar ye istediğini falan derdi (tabi bunu kullanmazdım ben,yine eve giderdim),dediğim gibi yaşça küçük olduğu için kendi gibi sandı,saf heralde falan dedim

tam olarak arkadaşım denemez aslında,telefon numarası msni falan yok bende,benimkide onda.annesi ben hariç kimseyle görüşmesini istemez oda nadiren eve gelir biraz durur gider.

16. 18 Mayıs 2010
  17. bernamm

bernamm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    Hem güvenilmez olduğunu biliyormuşun hem de odada yalnız bırakmışın.
    Annenin tencereleri çizik çizik gelmiş kadın seni uyarmış ama sen umarsamamışın.
    Bence kendi hatan.

18. 18 Mayıs 2010
  19. bernamm

bernamm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    Bu nasıl arkadaşlık ?
    Telefon numarasını bilmediğiniz birinin evine girip yiyip içmek,o senin eşyalarını kullansın.
    Ben hiç anlamadım.
    Şu eşyalarınızı ışığa tutup amaaan çok güzel demelerine de inanmadım.
    Resmen övünüyorsunuz burada abartmışınız.